reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

reklama
Z tymi włosami to poczekaj. One w okolicach 3 miesiąca wypadają :) ja też się cieszyłam że nic się nie dzieje a od kilku dni pasowałoby nosić czepek bo wszędzie są włosy..a urodziłam chyba jakieś 2 tyg przed tobą [emoji39]

Tak coś czytałam, ale zobaczymy czy to się tyczy wszystkich po porodzie bez wyjątku [emoji5] ogólnie u mnie sytuacja, że mam bardzo gęste to jak trochę wypadnie więcej to będę miała lżej [emoji28][emoji28][emoji28]
 
Kurczę...trochę się zaniepokoilam, bo wszędzie piszą że do 4 msc życia niemowlę powinno przybrać minimum 120 g tyg. A moja przez 4 przybrała 370 g zamiast 480 g......Ale nikt nie mówił,że źle kurczę....
To jak nikt nie mówił że za mało to się nie martw. Każde dziecko w swoim tempie rośnie. Najważniejsze że jest zdrowa.
 
@klaudiaa975 u nas Olek miał coś na boku wyglądało jak brud ale się nie chciało zmyc. Lekarka to oderwała bo było w wierzchniej warstwie skóry .jak ogladnelysmy to to się okazało że to latające coś co się chciało wbić ale mu się nie udało i umarło i zaschlo.

Ja też ogarniam wszystko z Olkiem inaczej by nic nie było zrobione. Dzisiaj nie chce spać bo siostra robi hałas ale włożyłam w chustę i usnął zobaczymy na jak długo.
 
No moim zdaniem to jest właśnie taki odruch w tym wieku u dziecka, tak jak od urodzenia dziecko umie ssać i chwycić kciuk człowieka odruchowo tak odruchowo chwyta za palce mamy i chce „siadac”, ale każda już sama zdecyduje. Ja tez właśnie bym się bała, ale wszystko przed nami. Moja narazie lubi leżeć i niech tak zostanie [emoji5]

Hah ja po prostu biorę prysznic w 3 minuty i to dosłownie. Spłucze się woda, namydle całe ciało, spłucze to wszystko, wycieram się i gotowe. Szybki krem na twarz, zęby umyć i gotowe. A włosy to ja kiedyś myłam co 4 dni, a teraz po porodzie to nie dość, że mi jakoś specjalnie nie wypadają tak jak to wszyscy mówią, ze później jest to i wolniej się przetłuszczają i myje raz w tygodniu [emoji28][emoji28][emoji28] nie żebym była jakims brudaskiem, ale serio tak moje włosy się przyzwyczaiły i nawet nie są przetłuszczone po tych 6 dniach i w 7 myje [emoji16] w przyszłym roku chyba je pocieniuje żeby mieć „lżej” i mniej roboty przy nich chociaż jedyne co robię to myje szamponem, bo teraz nie ma czasu na maski odżywki itd.
To nieźle masz harmonogram rozegrany. Ja naczynia to myje jak młoda leży na łóżku wybudzi się i jest jeszcze zamulona i patrzy sobie wszędzie to wtedy szybko ogarniam co trzeba [emoji16]
Mi po pierwszym porodzie włosy zaczęły wypadać po ok 4 mcach. Myślę , że Ciebie to nie ominie niestety. Ja przed ciążą myłam włosy co dwa dni a teraz 2 razy w tyg. Ale już powoli widzę że przy myciu zaczynają wypadać w większych ilościach niż do tej pory.
 
Ojej.. to poważna sprawa. A gdzie zauważyłaś i myślisz, że na spacerze mogłaby złapać?
Ja nawet o tym nie pomyślałam, dobrze wiedziec.
Wieczorem nic nie miała. Rano zobaczyłam :( nie wiem co to.
IMG_20181023_125352_600x800.jpg
IMG_20181023_073940_600x800.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20181023_125352_600x800.jpg
    IMG_20181023_125352_600x800.jpg
    101,5 KB · Wyświetleń: 379
  • IMG_20181023_073940_600x800.jpg
    IMG_20181023_073940_600x800.jpg
    103,1 KB · Wyświetleń: 367
Mi po pierwszym porodzie włosy zaczęły wypadać po ok 4 mcach. Myślę , że Ciebie to nie ominie niestety. Ja przed ciążą myłam włosy co dwa dni a teraz 2 razy w tyg. Ale już powoli widzę że przy myciu zaczynają wypadać w większych ilościach niż do tej pory.
U mnie już wypadają garściami:( a takie fajne gęste były. Ja myje codziennie bo nie lubię mieć włosów takich z drugiego dnia ale to też dlatego że mam grzywkę i ona brzydko wygląda jak nie jest myta codziennie.
 
reklama
Do góry