reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po zabiegu

Dołączył(a)
30 Listopad 2018
Postów
7
Witajcie.

Ciezko mi zaczac bo nie wiem od czego w sumie. Potrzebuje od Was porady na temat testu ciazowego ale najpierw krotko opisze moja historie... na koniec sierpnia dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy, radosc niesamowita bo udalo sie od razu po podjeciu decyzji ze chcemy z chlopakiem zostac rodzicami (jestesmy ze soba 2,5 roku, mieszkanie mamy wlasne, prace oboje tez i stwierdzilismy, ze chcemy i sobie poradzimy z odpowiedzialnoscia) po pierwszej wizycie u lekarza okazalo sie, ze dzieciatko zdrowe, rozwija sie ciaza 6tyg wedlug usg ale lekarz podejrzewa krwiaka w macicy wiec oszczedzac sie l4 i duphaston, kolejna wizyta 2tyg pozniej uslyszalam pierwszy raz serduszko (ryczalam jak dziecko do konca wizyty i jeszcze po wizycie z radosci i tych wszystkich emocji) krwiak mniejszy czyli dobrze i znow wizyta za 2 tyg i wtedy swiat mi sie zawalil ... wedlug om 12 tydzien a na usg 9 i lekarz mowi, ze ciaza sie zatrzymala i sie nie rozwija i co najgorsze nie slyszy serduszka ... pozniej wszystko tak szybko sie dzialo skierowanie z diagnoza poronienie zatrzymane w szpitalu inny lekarz potwierdzil na kolejny dzien zabieg i do domu. Po powrocie tak wlasciwie zylam badaniami bo dzieciatko chcialam pochowac bo to sie malenstwu nalezalo... dzieki temu moge dzis pojsc i zapalic lampke... Czuje, ze na swoj sposob poukladalam te wszystkie wydarzenia w mojej glowie.

od zabiegu minelo ponad 6 tyg i z informacji jakie dostalam w szpitalu powinna pojawic sie @ zwykle cykle mialam 33 dniowe i w 34 dniu zrobilam test (jakos specjalnie sie nie zabezpieczalismy ) ale negatywny to moze zwyczajnie @ sie wlecze i nie spieszy, poczekalam 40 dzien i dalej nic ale zrobilam test i jakby cos tam bylo (wkleje zdjecie prosze ocencie) ale na kolejny dzien rano 2 negatywne - testy byly tej samej czulosci co dzien wczesniej... od tego czasu nie robilam testu bo szkoda moich nerwow czekam na wizyte u gine za tydzien ale @ dalej nie ma.
 

Załączniki

  • A472250C-E910-4665-B40D-3E291FA204ED.jpeg
    A472250C-E910-4665-B40D-3E291FA204ED.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 294
reklama
może jeszcze zostało jakieś stężenie hcg w organizmie?..skoro dziś były negatywne o tej samej czułości.. ale póki nie ma @ to nie stresuj się, sprawdź za 2/3 dni. mimo wszystko trzymam kciuki :)
 
może jeszcze zostało jakieś stężenie hcg w organizmie?..skoro dziś były negatywne o tej samej czułości.. ale póki nie ma @ to nie stresuj się, sprawdź za 2/3 dni. mimo wszystko trzymam kciuki :)

No wlasnie robilam w 34 dniu cyklu i negatywne pozniej ten jeden co na zdjeciu i pozniej znow negatywne to mnie dziwi ... nie mozliwe ze po takim czasie zostalo jeszcze chyba ..
 
Jak dla mnie to test ze zdjęcia jest negatywny. Ja na Twoim miejscu zaczekałabym z kolejnymi staraniami o dziecko. Przynajmniej do wizyty. Macica po zabiegu musi się zagoić. Cykle po zabiegu też nie muszą być takie same. Miesiączka nie musi pojawić się dokładnie po 6 tygodniach, może to trwać nawet 8. Poczekaj do wizyty a w między czasie możesz zrobić beta hcg i sprawdzić czy w ogóle spadło do 0.
 
No wlasnie robilam w 34 dniu cyklu i negatywne pozniej ten jeden co na zdjeciu i pozniej znow negatywne to mnie dziwi ... nie mozliwe ze po takim czasie zostalo jeszcze chyba ..

skoro robiłaś w kolejności - negatywne - potem ten jeden blady - i reszta znowu negatywne, to myślę że poprostu test był wadliwy.

myślałam że najpierw zrobiłaś ten że zdjęcia, a pozniejsze negatywne.
nie wiem po jakim czasie spada hormon, ale jeśli ciąża zatrzymała się na 9 tc to właśnie wtedy jest moment największego stężenia beta hcg w organizmie. rzędu kilkuset tysięcy. a test wylapal na pulapie 25ml/u..więc być może resztki..
 
Jak dla mnie to test ze zdjęcia jest negatywny. Ja na Twoim miejscu zaczekałabym z kolejnymi staraniami o dziecko. Przynajmniej do wizyty. Macica po zabiegu musi się zagoić. Cykle po zabiegu też nie muszą być takie same. Miesiączka nie musi pojawić się dokładnie po 6 tygodniach, może to trwać nawet 8. Poczekaj do wizyty a w między czasie możesz zrobić beta hcg i sprawdzić czy w ogóle spadło do 0.

Jedna wizyte mialam 15 listopada po zabiegu (zabieg 19 pazdziernika) lekarz powiedzial, ze nie ma zastrzezen do zabiegu i poinformowal, ze wszystko sie zagoilo i macica wyglada prawidlowo. Za tydzien zapisalam sie na wizyte w razie nie byloby @.
 
skoro robiłaś w kolejności - negatywne - potem ten jeden blady - i reszta znowu negatywne, to myślę że poprostu test był wadliwy.

myślałam że najpierw zrobiłaś ten że zdjęcia, a pozniejsze negatywne.
nie wiem po jakim czasie spada hormon, ale jeśli ciąża zatrzymała się na 9 tc to właśnie wtedy jest moment największego stężenia beta hcg w organizmie. rzędu kilkuset tysięcy. a test wylapal na pulapie 25ml/u..więc być może resztki..

No i ta odpowiedz rozwiewa moje wszystkie watpliwosci o tym nie pomyslalam.
 
Bardzo współczuję utraty dziecka.
Co do testu - no niestety, ale ja nie mogę się dopatrzeć tam drugiej kreski. :( Może to wina mojego laptopa, chociaż te dwa negatywne ranne testy dają do myślenia... też się tak nakręcałam swego czasu, dopatrywałam się drugiej kreseczki na teście, a później przychodziła @ i było rozczarowanie. Lepiej o tym tak nie myśleć i testować, jak już naprawdę się @ spóźnia tych kilka(naście) dni. Ale trzymam kciuki! ;)
 
reklama
Bardzo współczuję utraty dziecka.
Co do testu - no niestety, ale ja nie mogę się dopatrzeć tam drugiej kreski. :( Może to wina mojego laptopa, chociaż te dwa negatywne ranne testy dają do myślenia... też się tak nakręcałam swego czasu, dopatrywałam się drugiej kreseczki na teście, a później przychodziła @ i było rozczarowanie. Lepiej o tym tak nie myśleć i testować, jak już naprawdę się @ spóźnia tych kilka(naście) dni. Ale trzymam kciuki! ;)

Dziekuje.
rany jeszcze świeże i mimo, ze wszystko jest w pewien sposob poukladane to jeszcze nie potrafie sie przestawic na kolejna ciaze bo chyba za bardzo bym sie bala a to nie o to chodzi. Chociaz nawet jak ciaza bylaby za kilka lat to i tak bym sie bala no nie potrafie tego wytlumaczyc ... na tym tescie wydawalo mi sie ze taka blada kreska jest i tak wlasciwie to troche spanikowalam bo jezeli chodzi o starania to jeszcze sie nie czuje na drugie malenstwo nie wiem czy umialabym sie cieszyc bardziej niz zamartwiac. Poza tym martwie sie ze tak szybko po zabiegu (pierwszy cykl) mialabym powtorke z przezyc ... niestety czy stety nie zabezpieczamy sie z partnerem, od poczatku w sumie i ciaza trafila sie dopiero jak chcielismy zeby byla tyle ze teraz o tyle trudniej, ze chyba przez to wszystko cykl sie rozregulowal niestety i pewnosci nie ma ...
 
Do góry