reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Dziewczyny, wiecie, jak i gdzie, i kiedy trzeba sie zapisac do szkoly rodzenia? Podobno tam tez sa jakies zajecia dodatkowe.

Na stronie jednej ze szkół rodzenia w moim mieście czytałam, że przyjmują od 20 tygodnia dopiero, nie wiem czy jest możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc na konkretny termin. Ja planuję zapisać się dopiero w wakacje, ok 30 tygodnia, bo wtedy mój mąż kończy treningi i będzie bardziej dyspozycyjny popołudniami
 
reklama
Mama1990 jeśli mogę spytać z ciekawości ile przytylas w pierwszej ciąży z cukrzycą? Miałas pewnie dietę.

Dory gratuluje :) ja mam wstępnie na 27.09 więc będziemy razem czekać na koncowce:p
Musisz się zorientować czy szpital w którym chcesz rodzić ma jakąś dedykowana szkołę rodzenia bo czasem są za darmo, nawet słyszałam że teraz są w ogóle darmowe ale nie wiem, 2 lata temu płaciłam bo chciałam nie w swoim mieście do konkretnej chodzić a tylko u mnie w mieście była darmowa jakby się tam rodzilo.
Ja zaczęłam w 30 tc szkole i w sumie w mojej były tylko 4 spotkania więc się wyrobiłam, ale niektóre mają po 10 tygodni to bym się nie wyrobila;)

Kurczę że wy tak wiecie, my od miesiączki co drugi dzień przez miesiąc haha więc nie mam pojęcia kiedy
 
Ja chodzilam do szkoły rodzenia w szpitalu gdzie chcialam rodzic bo chciałam poznac położne a mieli bardzo fajny program. W tym chustonoszenie :)
Zajecia trwały 8 tygodni, raz w tygodniu zajecia. Ja sie zapisywalam dużo wczesniej bo ciezko z miejscami zaczelam chodzic chyba w 26/28 tygodniu jakos w tym przedziale ;)
ja rodzic bede w prywatnej klinice, wiec tym bardziej nie mam pojecia, co i jak.
A moze ktoras z dziewczyn zna miejsca warszawskich szkol rodzenia? :)
 
Mama1990 jeśli mogę spytać z ciekawości ile przytylas w pierwszej ciąży z cukrzycą? Miałas pewnie dietę.

Dory gratuluje :) ja mam wstępnie na 27.09 więc będziemy razem czekać na koncowce:p
Musisz się zorientować czy szpital w którym chcesz rodzić ma jakąś dedykowana szkołę rodzenia bo czasem są za darmo, nawet słyszałam że teraz są w ogóle darmowe ale nie wiem, 2 lata temu płaciłam bo chciałam nie w swoim mieście do konkretnej chodzić a tylko u mnie w mieście była darmowa jakby się tam rodzilo.
Ja zaczęłam w 30 tc szkole i w sumie w mojej były tylko 4 spotkania więc się wyrobiłam, ale niektóre mają po 10 tygodni to bym się nie wyrobila;)

Kurczę że wy tak wiecie, my od miesiączki co drugi dzień przez miesiąc haha więc nie mam pojęcia kiedy
Byloby zabawnie, gdybysmy przenosily i przeskoczyly do pazdziernikowych mam :p
Rzecz polega na tym, ze bede rodzic w prywatnej klinice, w ktorej nie ma takiej szkoly rodzenia. A kompletnie nie orientuje sie, gdzie sa takie szkoly w moim miescie. Mialam nadzieje, ze ktos podpowie. Jesli nie, jakos poszukam, zaczne juz powoli sie orientowac, co i jak ;)
 
Mama1990 jeśli mogę spytać z ciekawości ile przytylas w pierwszej ciąży z cukrzycą? Miałas pewnie dietę.

Dory gratuluje :) ja mam wstępnie na 27.09 więc będziemy razem czekać na koncowce:p
Musisz się zorientować czy szpital w którym chcesz rodzić ma jakąś dedykowana szkołę rodzenia bo czasem są za darmo, nawet słyszałam że teraz są w ogóle darmowe ale nie wiem, 2 lata temu płaciłam bo chciałam nie w swoim mieście do konkretnej chodzić a tylko u mnie w mieście była darmowa jakby się tam rodzilo.
Ja zaczęłam w 30 tc szkole i w sumie w mojej były tylko 4 spotkania więc się wyrobiłam, ale niektóre mają po 10 tygodni to bym się nie wyrobila;)

Kurczę że wy tak wiecie, my od miesiączki co drugi dzień przez miesiąc haha więc nie mam pojęcia kiedy

Mimo cukrzycy, insuliny i bardzo restrykcyjnej diety 18 kg, ale to sama woda była, bo po 4 mcach miałam już -20, a po pół roku -25kg od wagi sprzed ciąży.
 
A do mnie dziś doszedł segregator od Mamyginekolog :) super sprawa!
IMG_2237.JPG
 
@Klauduśka23 ja też mam i jestem bardzo zadowolona z segregatora :)

Wiecie co jakoś dziwnie sie czuje, od jakiegoś czasu nie mam objawów. Cycki przestały boleć, macica mnie nie ciągnie... czuje się prawie jak nie byłam w ciąży... :/ Chyba powinnam się cieszyć że tak dobrze przechodzę no ale jakoś mnie to nie pokoi... Co prawda nadal szybko jestem zmęczona, same sutki dość drażliwe i sikam co 5 minut, ale dla mnie to za małe objawy :( i na dodatek wrócił apetycik, mdłości ustąpiły
 
@Klauduśka23 ja też mam i jestem bardzo zadowolona z segregatora :)

Wiecie co jakoś dziwnie sie czuje, od jakiegoś czasu nie mam objawów. Cycki przestały boleć, macica mnie nie ciągnie... czuje się prawie jak nie byłam w ciąży... :/ Chyba powinnam się cieszyć że tak dobrze przechodzę no ale jakoś mnie to nie pokoi... Co prawda nadal szybko jestem zmęczona, same sutki dość drażliwe i sikam co 5 minut, ale dla mnie to za małe objawy :( i na dodatek wrócił apetycik, mdłości ustąpiły
jurkovska, jurkovska :) szalona kobieto :*
 
reklama
Do góry