reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziewczynki kochane pozdrawiam Was i ślę buziolki :)
@Destino może nieśmiało zapytam czy przypadkiem nie chciałabyś się pochwalić zdjąćkiem Heluni? :) Rośnijcie zdrowo i bez niespodzianek!

@marshia buziolki dla Księżniczki i dla Ciebie

@Oczekujaca123 cieszę się, że założyli Ci już szew, oby głowa mogła trochę odpocząć. Oglądanie wyprawki jest zajebiaszcze :D Sama dziś rano z mężulem zaczęłam oglądać wózki ;)

Kto się następny rozpakowuje? @smerfik88 ? Chyba nic mnie nie ominęło?
Ciesze się z wszystkich dobrych wiadomości ciążowych i nie tylko

@Porzeczka1234 Ty jak zawsze na posterunku :D
U nas póki co nie najgorzej. Byliśmy dziś na nieplanowanej wizycie z związku z tymi plamieniami i okazało się, że jedno łożysko mam na szyjce i prawdopodobnie to od tego. Oprócz tego szyjka dziś nieco ponad 3cm, ostatnio miała prawie 4 więc tu się trochę martwimy. A dzidziolki rosną, fikają (cudowny widok!!!) i mają po ok 5cm :)

Trzymam kciuki za wszystkie staraczki, musi się w końcu udać :*
 
@dżoasia prosze
IMG_20190210_151815.jpg
 
@Destino jak tylko spojrzalam na zdjecie to pomyslalam to samo co @dżoasia - megaa podobieństwo do Ciebie cudna malutka :***

@dżoasia wozek to dla 1 dziecka mielismy juz wybrany wiec nie byloby problemu przy dwojce tez nie ma bo wybor niewielki :D zdecydowalismy, ze bedzie to bebetto 42 albo cow w tym stylu , najprawdopodobniej uzywka , bo spacerowki będziemy kupowac pewnie inne wiec to nam potrzebne na max 7 miesiący. :)

@Destino ja wiem, ze pewnie bede miala mnóstwo czasu nawet jak wczesniaki... ale czy bede miala glowe ?? :( a wolalabym wczesniej juz miec upatrzone, zaznaczone a pozniej tylko zamawiac szczegolbie jesli bede to robic ze szpitala.... Chyba musze czyms zająć glowe , bo zwariuje... nie chce juz mysle ze musze kupic ciuszek , eby w razoe czego miec w czym pochować.. chce sie troche pocieszyć... [emoji26] ciezkie to...
Mialam lisyu wyprawkowe.. mialam plan... wzzystko po smierci Franka wyladowalo w koszu... teraz od nowa cos zaczac trzeba... a latwiej tez finansowo ogarne tp w roznym czasie, bo przeciez dwojka to megaa wydatek...

@marshia [emoji177][emoji177][emoji177] cudna. Jak sie czujecie?

@smerfik88 same cuda tu dzis [emoji177]
 
@oczekujaca123 zgadza sie latwiej finansowo ogarniesz zaczynajac juz dzis. Ciesz sie. Musi sie udac. My kupowalismy uzywane lozeczka. Ale teraz wzielam nowe, bo za ok 250 zfunkcja tapczanika. Helenka musi spac w lozeczku na monitorze oddechu. Monitor wypozyczam z fundacji wczesniak. Ubranka kupuj na wyprzedazach. Osobiscie lubie pepco, bo sa tanie i calkiem dobra jakosc. Wybieram te naturalne. Czasem smyk. No i polskie na allegro. Albo primark tez z allegro lub olx. Posciel, kocyki sama szyje. Czasem jakis kupie. Niemam w domu duzo rzeczy, tylko te najpotrzebniejsze. Przewijak na lozeczko, teraz lezy na stole, wanienka. M nie mial pracy jak bylam w ciazy z synkiem, a poza tym nie potrzebowalam duzo rzeczy. Jak cos to pytaj konkretnie, moze bede umiala cos podpowiedziec.

Helenka podobna jest bardzo do braciszka

@marshia piekna dziewczynka. Z kazdym dniem bedzie nabierac cialka i piekniec. Nadrobi wszystko zobaczysz

@smerfik88 sliczny Borysek

Ja nie mam na nic czasu. Kursuje tylko szpital dom, szpital dom. Jestem juz troche zmeczona. Chcialabym juz zabrac coreczke do domu
 
@oczekujaca123 zgadza sie latwiej finansowo ogarniesz zaczynajac juz dzis. Ciesz sie. Musi sie udac. My kupowalismy uzywane lozeczka. Ale teraz wzielam nowe, bo za ok 250 zfunkcja tapczanika. Helenka musi spac w lozeczku na monitorze oddechu. Monitor wypozyczam z fundacji wczesniak. Ubranka kupuj na wyprzedazach. Osobiscie lubie pepco, bo sa tanie i calkiem dobra jakosc. Wybieram te naturalne. Czasem smyk. No i polskie na allegro. Albo primark tez z allegro lub olx. Posciel, kocyki sama szyje. Czasem jakis kupie. Niemam w domu duzo rzeczy, tylko te najpotrzebniejsze. Przewijak na lozeczko, teraz lezy na stole, wanienka. M nie mial pracy jak bylam w ciazy z synkiem, a poza tym nie potrzebowalam duzo rzeczy. Jak cos to pytaj konkretnie, moze bede umiala cos podpowiedziec.

Helenka podobna jest bardzo do braciszka

@marshia piekna dziewczynka. Z kazdym dniem bedzie nabierac cialka i piekniec. Nadrobi wszystko zobaczysz

@smerfik88 sliczny Borysek

Ja nie mam na nic czasu. Kursuje tylko szpital dom, szpital dom. Jestem juz troche zmeczona. Chcialabym juz zabrac coreczke do domu

@oczekujaca123 zgadza sie latwiej finansowo ogarniesz zaczynajac juz dzis. Ciesz sie. Musi sie udac. My kupowalismy uzywane lozeczka. Ale teraz wzielam nowe, bo za ok 250 zfunkcja tapczanika. Helenka musi spac w lozeczku na monitorze oddechu. Monitor wypozyczam z fundacji wczesniak. Ubranka kupuj na wyprzedazach. Osobiscie lubie pepco, bo sa tanie i calkiem dobra jakosc. Wybieram te naturalne. Czasem smyk. No i polskie na allegro. Albo primark tez z allegro lub olx. Posciel, kocyki sama szyje. Czasem jakis kupie. Niemam w domu duzo rzeczy, tylko te najpotrzebniejsze. Przewijak na lozeczko, teraz lezy na stole, wanienka. M nie mial pracy jak bylam w ciazy z synkiem, a poza tym nie potrzebowalam duzo rzeczy. Jak cos to pytaj konkretnie, moze bede umiala cos podpowiedziec.

Helenka podobna jest bardzo do braciszka

@marshia piekna dziewczynka. Z kazdym dniem bedzie nabierac cialka i piekniec. Nadrobi wszystko zobaczysz

@smerfik88 sliczny Borysek

Ja nie mam na nic czasu. Kursuje tylko szpital dom, szpital dom. Jestem juz troche zmeczona. Chcialabym juz zabrac coreczke do domu

Destino moge sie tylko domyslac ile Cie to wysilku kosztuje, fizycznie i emocjonalnie... a sa jakies zapowiedzi/nadzieje kiedy uda sie wyjsc?

Szafe, komode mamy - kupione dla Franka ale dokupimy jeszcze komódke taka sama w ikei, bo jedna bo dla dwojki braknie. Ubranka częściowo dla chlopca mamy - zastanawialam sie nad wyrzuceniem /oddaniem/sprzedaniem po smierci Franka spakowalam wszystko i oddalam mamie... teraz mysle ze jednak to nie ma dla mnie znaczenie, przeciez nawet ich nie ubral... i moge je wykorzystac wiec tu dla Stasia dokupie kilka mniejszych sztuk.

Zostaja nam ubranka dla Amelki ale to tez mysle, ze ogarne przez olx a nowe zamowie wlasnie w smyku czy wysle meza do pepco po kilka rzeczy na poczatek...

Lozeczka widzialam na allegro z funkcją tapczanika za 200zl nowe.. najzwyklejksze ale tez nie śpimy na pieniadzach wiec nie bede szalec...
materace jakis polecasz ?
Monitor oddechu tez chcemy, bez wzgledu na czas kiedy sie urodza - jaki konkretne warto, jaki masz wypozyczony? Na jakich zasadach sie to wypozycza?


Dzieci docelowo maja spac w swoim pokoju wiec monitory oddechu i kamera z odbiorem na telefonie to elementyny niezbedne, no i niania elektroniczna tez i na pewno laktator elektryczny - polecacie moze firme konkretna? Czy laktator mozna kupic uzywany - przepraszam jesli pytanie glupie ale zastanawiam sie czy sa np tylko koncowki do kupienia nowe..

Kocyki , jaka firma ? Jaki materiał ? Dziecko przykrywa sie kocem? Wklada do rozka? Zakrywa kolderka? Co najlepiej miec do lozeczka ?

Przewijak chcemy z wanienka... ewentualnie kupimy taki przewijak najzwyklejszy z ikei bialy, i na to bd stawiac wanienke.

No i nie wiem co jeszcze dziecku potrzebne..

Na pewno bedziemy inwestowac w suszarke bebnowa , a to tez wydatek spory musimy poczekac na jakas promocje w media czy rtv agd moze beda raty 0%...

Tak myslalam wlasnie, zeby gdzies cos wybierax wstępnie zaznaczac i odkladac konkretna sumę no i za te 4-5 /tyg jak wszystko bd szlo to powoli kupowac ..
 
reklama
@Oczekujaca123 wiesz co napisze Ci ze po śmierci Zuzi też miałam ubranka laktator itd nie wyrzuciłam w dniu pogrzebu w płaczu żalu spakowałam w karton i mąż schował nie wiedziałam gdzie. Przed narodzinami Zosi kupiliśmy nowe mieszkanie i po przeprowadzce znalazłam to wszystko używałam przy Zosi cieszyłam się ze tym razem w końcu mam dla kogo . Także jak masz rzeczy to używaj brat na pewno z bratem by się podzielił.

Monitor angel care mam jeśli nie masz dużo kasy kup używany ewentualnie dużo tego na olx ja mam 2 bo jeden u teściów haha wiem matka wariatka i ten 2 kupiłam używany jestem super z tego sprzętu zadowolona gorąco polecam.
Materac mam gryka kokos pianka z fikimiki nie ma robaków czy czegoś cena 160 zł . Przrwijak kładę na pralkę w łazience wycieram Zosię ubieram i idziemy spać haha.
Laktator mam lovi 2 fazowy ręczny i elektroniczny polecam. Mówię ze dobra też Medela kupiłam nowy można wszystko wypażyć nie wiem czy są końcówki do kupienia musiałabyś na allegro zobaczyć.

Kocyki mam 2 minki i jeden bawełniany . 20 pieluch tetrowych potrzebne myślę 15 na jedno dziecko 2 flanelowe do lekarza lubię białe nie zniszczone mieć.

Pościel z firmy na necie mamo tato polecam bawełniana miła w dotyku . Rożek też tam kupiłam jeden kocyk. Do 4-5 miesiąca Zosia spała w rożku pozniej kocyk pielucha bo lato. I już od dawna kołdra.

Co do strachu mogę Cię "kopnąć " ale prawda taka ze będziesz czuła niepokój większy mniejszy do końca. Ale pamiętaj drogą jest długaaaa ale prezent podwójny ❤❤❤. Będzie dobrze

@dżoasia oj kochana super ze u Was pięknie. Jak długo nie piszesz czuje ...wrrr i muszę Cię wywołać

@Destino ❤❤❤❤ przecież Helenka to cała ty bo brat to cały mama haha
 
Ostatnia edycja:
Do góry