reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej, u mnie było tak, ze słyszałam jedno bardzo wyraźnie, a drugie było widać, ale jeszcze nie było go super dobrze słychać. Dzisiaj jestem w 7t6d a USG mam w 9 tygodniu i mam nadzieje, ze już będzie słychać dwa porządnie. Ja czuje się słabo, ciagle zmęczona, rano jest mi niedobrze, no i cały czas migreny z aurą( w pierwszej ciąży tez były moją zmorą). Odliczam do następnego tygodnia. Jaka była reakcja, że będzie 2 bobaski?

A w którym tygodniu dokładnie miałaś usg jak usłyszałas serduszka? Ja sama się zastanawiam czy to dobrze, że nie mam za bardzo objawów, ale w pierwszej ciąży bardzo odczuwalam brzuch i piersi i nie skończyło się to dobrze, więc teraz bez objawów większych, ale będzie ok
Mąż był w delegacji akurat, ale wiedział że mam wizytę. Zartowalismy, że będą bliźniaki bo beta rosła szybko, ale jak zadzwoniłam i powiedziałam że naprawdę są dwa,nie mógł uwierzyć oczywiście cieszymy się bardzo mocno! Wiem, że damy sobie radę! Babcie zadowolone bo mówią że będzie sprawiedliwie, jedno tu jedno tam. Dziadek podrzuca kasę na badania, dał na jedne, jak się dowiedział że drugie jest to też dorzucił. Nakreceni są wszyscy, bo w moim pokoleniu bliźniaków w rodzinie nie ma :) dziadków rodzeństwo miało bliźniaki tylko.
Narazie tylko wiemy my i nasi rodzice, czekam na serduszka i wtedy może komuś powiemy, ale narazie nie chce nikomu więcej mówić. Chociaż na święta pewnie i tak wyjdzie :) A U Ciebie jak? Ps. Mozesz wrzucic usg? Spokojnej nocy!
 
reklama
Cześć:) jakby któraś z Was szukała to mam do sprzedania 2 foteliki Joie i- Gemm (0-13) idealne dla wcześniaków (mają dodatkową wkładkę). Stan idealny, używane sporadycznie.
 

Załączniki

  • Screenshot_20190415-212415_My Files.jpg
    Screenshot_20190415-212415_My Files.jpg
    83,6 KB · Wyświetleń: 106
A w którym tygodniu dokładnie miałaś usg jak usłyszałas serduszka? Ja sama się zastanawiam czy to dobrze, że nie mam za bardzo objawów, ale w pierwszej ciąży bardzo odczuwalam brzuch i piersi i nie skończyło się to dobrze, więc teraz bez objawów większych, ale będzie ok
Mąż był w delegacji akurat, ale wiedział że mam wizytę. Zartowalismy, że będą bliźniaki bo beta rosła szybko, ale jak zadzwoniłam i powiedziałam że naprawdę są dwa,nie mógł uwierzyć oczywiście cieszymy się bardzo mocno! Wiem, że damy sobie radę! Babcie zadowolone bo mówią że będzie sprawiedliwie, jedno tu jedno tam. Dziadek podrzuca kasę na badania, dał na jedne, jak się dowiedział że drugie jest to też dorzucił. Nakreceni są wszyscy, bo w moim pokoleniu bliźniaków w rodzinie nie ma :) dziadków rodzeństwo miało bliźniaki tylko.
Narazie tylko wiemy my i nasi rodzice, czekam na serduszka i wtedy może komuś powiemy, ale narazie nie chce nikomu więcej mówić. Chociaż na święta pewnie i tak wyjdzie :) A U Ciebie jak? Ps. Mozesz wrzucic usg? Spokojnej nocy!

Za wiele na USG nie widać, miałam je robione 6t3d. Myślę, że jak ginekolog ma dobry sprzęt to będziesz mogła coś już usłyszeć. W mojej rodzinie są już bliźniaki u mojej siostry, ale jakoś bardziej to łączyłam z długim przyjmowanie antykoncepcji w jej przypadku. Okazało się, że to nasza genetyka ;) też się bardzo cieszymy. My jeszcze nikomu nie mówiliśmy. Czekamy do 14 tygodnia, chociaż mam wrażenie, że brzuch ekstremalnie szybko rośnie. Daj znać jak będziesz po wizycie:)

AD61E00A-5A76-4F65-9336-C476A1FD4466.jpg
 
Hej :) chciałam się przywitać i dołączyć do grona przyszłych mam bliźniaków. Mam 33 lata, jestem z Warszawy i jestem w pierwszej ciąży dokładnie 12+6. Termin z om wypada 24.10.19 ale ze względu na ciąże mnogą pewnie będzie wcześniej. Mam już za sobą usg prenatalne i test pappa - na szczęście wszystko jest Ok i chyba dopiero teraz zaczynam się nieśmiało cieszyć. Niestety nie było widać jeszcze płci albo lekarz nie był pewien i nie powiedział (marzymy o dziewczynkach). Ciąża jest 2k2o i dowiedzieliśmy się o tym już na 1 usg gdzie było widać dwa pęcherzyki ciążowe. Szok przeplatał się z radością i strachem bo pomiędzy pęcherzykami było widać ogromnego krwiaka i odklejoną kosmówkę. Na szczęście po msc leżenia plackiem i braniu mnóstwa leków wszystko jest Ok. Mam nadzieje, że najgorszy okres już za nami i będzie tylko lepiej. Z dolegliwości to miałam koszmarne mdłości bez wymiotów (może 2 razy się zdażyło), a teraz mdłości zastąpiła zgaga, na którą nic mi nie pomaga :(
Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum i jest tu was tak dużo, bo jesteście najlepszą skarbnicą wiedzy praktycznej i inspiracją :)
Trzymam mocno kciuki za wszystkie przyszłe mamy! :)
Swietnie! Gratulacje i witaj :)
Nadal musisz lezec plackiem, czy najwieksze zagrozenie minelo i mozesz sie troche ruszac?
 
reklama
Do góry