reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątpliwości, pozytywny test

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2019
Postów
1
Witajcie. Potrzebuję porady. W piątek rano postanowiłam zrobić sobie test ciążowy, ponieważ różne objawy dały mi do myślenia. Dodam, że był to dzień planowanej miesiączki. Test wyszedł pozytywny. Powtórzyłam dzisiaj , wyszedł negatywny. Dostałam także krwawienia. Nie wiem co mam dalej robić, bo w pierwszej ciąży krwawienia nie miałam. Wiem, że ciąża ciąży nie jest równa. Testy były różnej czułości, ten który wyszedł pozytywny miał większą czułość. Czy to możliwe że jednak jestem w ciąży i przede wszystkim czy robienie hcg w obliczu krwawienia ma sens? Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
@Maggie8709 no niestety tak. W marcu była ciąża biochemiczna, a dopiero od 30 maja mamy wprowadzone odpowiednie leczenie więc to się dluzy. Niedługo wizyta kontrolna i liczę, że wrócimy do starań niedługo
reklama
@Maggie8709 myślę, że to i tak nic by nie dało. Ja brałam luteine dopochwowo i pod język, heparyne i tak nic z tego nie było przy ciąży biochemicznej i dostałam normalnie okres. Nie miałaś na to żadnego wpływu niestety.
Eh...... ale od czego zależy ciąża pozamaciczna ? Zdarzyło ci sie to więcej niż raz ? Ja idę jutro do lekarza ale zamierzam w tym cyklu zacząć starania i tak napisz proszę kiedy ty wróciłaś do starań ?
 
@Maggie8709 to nie jest ciąża pozamaciczna tylko biochemiczna gdzie dochodzi do zapłodnienia ale zarodek nie zagnieżdżane się w macicy tylko beta spada i przychodzi normalny okres. Do starań możesz wrócić od razu, słyszałam, że po ciąży biochemicznej łatwiej zajść jest. Ja na razie mam zawieszone starania ale już z innych względów. Zaraz znajdę artykuł o ciąży biochemicznej i Ci wkleje link to sobie poczytasz.

 
@Maggie8709 to nie jest ciąża pozamaciczna tylko biochemiczna gdzie dochodzi do zapłodnienia ale zarodek nie zagnieżdżane się w macicy tylko beta spada i przychodzi normalny okres. Do starań możesz wrócić od razu, słyszałam, że po ciąży biochemicznej łatwiej zajść jest. Ja na razie mam zawieszone starania ale już z innych względów. Zaraz znajdę artykuł o ciąży biochemicznej i Ci wkleje link to sobie poczytasz.

Dzięki poczytam sobie przy odpowiedniej grubości endometrium powinien sie zagnieździć Hm.... faktycznie muszę o tym poczytać
 
@Maggie8709 to nie jest ciąża pozamaciczna tylko biochemiczna gdzie dochodzi do zapłodnienia ale zarodek nie zagnieżdżane się w macicy tylko beta spada i przychodzi normalny okres. Do starań możesz wrócić od razu, słyszałam, że po ciąży biochemicznej łatwiej zajść jest. Ja na razie mam zawieszone starania ale już z innych względów. Zaraz znajdę artykuł o ciąży biochemicznej i Ci wkleje link to sobie poczytasz.

Przy ciąży biochemicznej zarodek jak najbardziej zagnieżdża się, ale obumiera na bardzo wczesnym etapie. Przyczyn może być wiele. Wady genetyczne są najczęstszą.
 
Przy ciąży biochemicznej zarodek jak najbardziej zagnieżdża się, ale obumiera na bardzo wczesnym etapie. Przyczyn może być wiele. Wady genetyczne są najczęstszą.
Byłam u mojego lekarza, strescilam cała sytuacje powiedział ze zarodek sie nie zagnieździł, bo odstawiłam luteinę i za mało było progesteronu, teraz mam po 10dniach brania luteiny zrobić odrazu test/betę i jak coś drgnie to nie przestawać przyjmować luteiny. Tak tez zrobię
 
reklama
Byłam u mojego lekarza, strescilam cała sytuacje powiedział ze zarodek sie nie zagnieździł, bo odstawiłam luteinę i za mało było progesteronu, teraz mam po 10dniach brania luteiny zrobić odrazu test/betę i jak coś drgnie to nie przestawać przyjmować luteiny. Tak tez zrobię
Ale lekarz nie może tego stwierdzić na pewno. Badałaś poziom progesteronu? Nie wiem co to za lekarz, ale moim zdaniem powinnaś go zmienić.
 
Do góry