reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Boże , co za lekarz , weszłam a on: rozbierać się, położyć się i nie odzywać się ......:o
Po godzinie zapytałam nieśmiało czy już może przyszedł właściwy czas na zadawanie pytań.
Myślałam, że z padnę ... Oj były nerwy , wciąż są , bo nie wszystko wychodzi na USG , jestem umiarkowaną optymistką , ale trzeba być dobrej myśli . Monika, wierzę , że u Ciebie tez będzie ok, i pisz zaraz jak się dowiesz . No to mamy girl power:D a ja już miałam uszykowane imię dla chłopca , ale jaja 8-)
 
Boże , co za lekarz , weszłam a on: rozbierać się, położyć się i nie odzywać się ......:o
Po godzinie zapytałam nieśmiało czy już może przyszedł właściwy czas na zadawanie pytań.
Myślałam, że z padnę ... Oj były nerwy , wciąż są , bo nie wszystko wychodzi na USG , jestem umiarkowaną optymistką , ale trzeba być dobrej myśli . Monika, wierzę , że u Ciebie tez będzie ok, i pisz zaraz jak się dowiesz . No to mamy girl power:D a ja już miałam uszykowane imię dla chłopca , ale jaja 8-)
Ja od poczatku wiedzialam, ze to dziewczynka. A imie wybrane od kilku lat :-) tez wierze, ze bedzie ok
 
Boże , co za lekarz , weszłam a on: rozbierać się, położyć się i nie odzywać się ......:o
Po godzinie zapytałam nieśmiało czy już może przyszedł właściwy czas na zadawanie pytań.
Myślałam, że z padnę ... Oj były nerwy , wciąż są , bo nie wszystko wychodzi na USG , jestem umiarkowaną optymistką , ale trzeba być dobrej myśli . Monika, wierzę , że u Ciebie tez będzie ok, i pisz zaraz jak się dowiesz . No to mamy girl power:D a ja już miałam uszykowane imię dla chłopca , ale jaja 8-)
Moje wyniki toxo
Igg <0.14 niereaktywny
Igm 1.01 reaktywny

I dalej nic nie wiem
 
Moje wyniki toxo
Igg <0.14 niereaktywny
Igm 1.01 reaktywny

I dalej nic nie wiem
Musi te wyniki lekarz Ci zinterpretować.wedlug neta te wartości świadczą o niedawnym zarazeniu i potrzebne leczenie.nie zawsze na szczęście ten pierwotnie przenika do płodu. Masz jakieś objawy?powiększone węzły albo coś?nie czekaj za długo z wizytą.
 
Musi te wyniki lekarz Ci zinterpretować.wedlug neta te wartości świadczą o niedawnym zarazeniu i potrzebne leczenie.nie zawsze na szczęście ten pierwotnie przenika do płodu. Masz jakieś objawy?powiększone węzły albo coś?nie czekaj za długo z wizytą.
rovamicyne mam....biore, za tydzien mam wizyte
nie mam objawow i na dobra sprawe moze sie okazac, ze nic mi nie jest i wcale sie nie zdziwie jesli tak sie okaze, natomiast jesli to niedawne zarazenie to coz tez nie zdziwie sie
 
hej, mialam podobne obawy wiec co miesiac robilam badania na toxo i na cytomegalie, oba negatywne przez cala ciaze i po ciazy rowniez; a pisze o tym bo mam dwa wychodzace koty w domu, ktore kochaja mnie nad zycie i razu pieknego obudzilam sie z kocim pyszczkiem przy mojej buzi i przysieglabym ze mnie polizal; milosc miloscia ale wtedy koty dostsly nakaz eksmisji z sypialni; jednak mimo tsk bliskiego kontaktu nadal nie zarazilam sie niczym od kotow (ale kuwete sprzatal maz); jak nie jesz niczego surowego gdzie przenosi sie toxo, to od kota raczej nie dostaniesz , tak tylko pisze na wszelki wypadek aby uspokoic
Badania przeciwcial sa naprawde dziwne i trudne do okreslenia czy toxo jest czy nie. Widze po moich wynikach. A co do kotow nienawidze od dziecka i nie mam kontaktu
 
Cześć dziewczyny! Ja teraz jestem w 15 tygodniu (14+2) mojej pierwszej, długo wyczekiwanej ciąży i jestem po badaniach prenatalych gdzie USG wyszło idealnie widać kosc nosowa maleństwa, przeziernosc karku w normie i lekarka na tamtym etapie wykluczyła jakiekolwiek wady genetyczne.. ale niestety po teście PAPPA wyszło mi wysokie ryzyko Trisomia 21 (zespół Downa) mam powiększone ryzyko 1:265, a wyniej testu 0,335 MoM i genetyk zaleca amniopunkcje, której ja się potwornie boję.. boję się że nie odniosę do końca ciazy.. czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Albo miała już do czynienia z amniopunkcja? Bo słyszałam że ryzyko poronienia po badaniu jest nie wielkie ale jest ..
 
Pocieszę Cię , że u mnie ryzyko jest 1:77 , ale USG idealne. Zdecydowałam ,że nie robię dodatkowych badań inwazyjnych, ale to każdego decyzja. Pozdrawiam.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Ja teraz jestem w 15 tygodniu (14+2) mojej pierwszej, długo wyczekiwanej ciąży i jestem po badaniach prenatalych gdzie USG wyszło idealnie widać kosc nosowa maleństwa, przeziernosc karku w normie i lekarka na tamtym etapie wykluczyła jakiekolwiek wady genetyczne.. ale niestety po teście PAPPA wyszło mi wysokie ryzyko Trisomia 21 (zespół Downa) mam powiększone ryzyko 1:265, a wyniej testu 0,335 MoM i genetyk zaleca amniopunkcje, której ja się potwornie boję.. boję się że nie odniosę do końca ciazy.. czy któraś z Was jest w podobnej sytuacji? Albo miała już do czynienia z amniopunkcja? Bo słyszałam że ryzyko poronienia po badaniu jest nie wielkie ale jest ..
Mi zalecono amniopunkcje ze wzgledu na toksoplazmoze, jestem na nie. Malo tego wyniki nie sa wcale jednoznaczne, ze swieze zakazenie, bo moga byc to tez hormony ciazowe i mozliwe, ze i u Ciebie jest podobnie. Ale kazdy robi co uwaza.
 
Do góry