reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Mam pytanie do dziewczyn które przeszły ciążę pozamaciczną, oraz wycięty jajowód.
Po jakim czasie znów można zacząć próbować bądz zgłosić sie do kliniki po maluszki ?

Mi ogólnie lekarze mówili o 3 miesiącach odstępu, ale zdarzały się też opinie o odstępie półrocznym (najlepiej więc zapytać swojego lekarza jakie On ma podejście). No i niestety trzeba uważać przy kolejnej ciąży i szybko sprawdzić czy nie jest pozamaciczna (ryzyko kolejnej cp po jednej już przebytej jest trochę większe).
A jak się ogólnie czujesz?
 
reklama
Mi ogólnie lekarze mówili o 3 miesiącach odstępu, ale zdarzały się też opinie o odstępie półrocznym (najlepiej więc zapytać swojego lekarza jakie On ma podejście). No i niestety trzeba uważać przy kolejnej ciąży i szybko sprawdzić czy nie jest pozamaciczna (ryzyko kolejnej cp po jednej już przebytej jest trochę większe).
A jak się ogólnie czujesz?
Kurde, a gdy zdecydujemy się teraz na in vitro to to też może być pozamaciczna ? A dziękuje, że pytasz, czuję się już lepiej.Najgorsze były początki
 
Mamuśki kolejne pytanko.
Kiedy zaczełyście dawać dziecku jogutr naturalny np calpro?
Stasiu w sobotę kończy 7 miesięcy i nie wiem czy mogę mu już troszkę podać.
Pytam o naturalne bo to z rossmana z nestle mnie nie przekonują bo niby jak jogutr może mieć taką datę przydatności i stać ot tak na półce a nie w lodówce.
 
Mamuśki kolejne pytanko.
Kiedy zaczełyście dawać dziecku jogutr naturalny np calpro?
Stasiu w sobotę kończy 7 miesięcy i nie wiem czy mogę mu już troszkę podać.
Pytam o naturalne bo to z rossmana z nestle mnie nie przekonują bo niby jak jogutr może mieć taką datę przydatności i stać ot tak na półce a nie w lodówce.
Ja zaczęłam dawac jak mial gdzies 7 miesięcy i daje ten z biedry zwykly naturalnu lub typu greckiego
 
Mamuśki kolejne pytanko.
Kiedy zaczełyście dawać dziecku jogutr naturalny np calpro?
Stasiu w sobotę kończy 7 miesięcy i nie wiem czy mogę mu już troszkę podać.
Pytam o naturalne bo to z rossmana z nestle mnie nie przekonują bo niby jak jogutr może mieć taką datę przydatności i stać ot tak na półce a nie w lodówce.
Jak miala 8 miesiecy. Do tera jogurt naturalny jest jej ulubionym.
 
Dziewczyny, nie chciałam żadnej z Was urazić, jest to dla mnie trudna sytuacja bo to trwa już bardzo długo.jestem zmęczona jej nerwowościa, krzykiem. Ona ma rok,a wiecie, że jak płacze to odchyla głowę by wprowadzić więcej dramaturgi i skacze. Roczne dziecko...takie rzeczy to ja widziałam,ale u kilkulatków. I nie ma powodów by się tak zachowywac, nie krzyczę na nią, nie ma awantur w domu itp a gdzie ona to widziała to nie wiem. Testy alergologiczne były robione i sa tylko roztocza. Na noc pije mleko także nic ciężko strawnego. Rytualy i higiena snu to u nas priorytet. W domu ewidentnie się nudzi, ide na dwór czy do bawialni ja nie mam dziecka serio anioł, musze jej pilnować by z obca kobietą nie wyszła bo w ogole sie mnie nie pilnuje i nie potrzebuje, a w domu stale mnie ciągnie do drzwi. Przeciez nie wyjde z nia w deszcz,czy o 7 rano. Kazdy mowił bedzie siedzieć bedzie jezdzić w spacerówce, nie jezdziła, potem że będzie chodzić. Łudziłam się, i tak mnie szarpie i chce na ręce, a w domu pięknie chodzi nie ma w ogole noszenia. Poprostu argument ona z tego wyrośnie na mnie nie działa bo nie widzę poprawy i to mnie trapi. Kiedyś słyszałam, że Marcyś się tak budzi bo zęby ale gdy pierwszy ząb wyszedł na 9,5 mca to przestałam się czarować. Przez tydzień dawałam hydroksyzyne i było wspaniale, budziła sie dwa ra,y a pierwszy raz ok 2-3 a nie o 21:30 po godzinie. Mogłam posiedzieć z mężem,pogadac a tak ona idzie spać ja też bo szkoda mi snu bo nie wiem co mnie czeka. Hydro odstawiłam bo później byla masakra w dzien stale ryczala i za glowie się trzymala jakby ja glowa bolała. Także z dwojga złego wolimy noc do dupy a nie problem w dzień. Kocham ją bardzo i zrobie wszystko by i jej było lepiej.
Piękna jest malutka. Wiem co czujesz. U nas też mała ma zaburzenia integracji sensorycznej najprawdopodobniej dlatego, że jest wczesniakiem. Dopiero objawiły się tak na prawdę w wieku 3.5 lat. U nas jest wszystko na swerze dotyku (tactile). I'm wcześniej ktoś jej (Wam) pomoże tym lepiej. Trzymaj się i rób co Ci serducho podpowiada.
 
Mamuśki kolejne pytanko.
Kiedy zaczełyście dawać dziecku jogutr naturalny np calpro?
Stasiu w sobotę kończy 7 miesięcy i nie wiem czy mogę mu już troszkę podać.
Pytam o naturalne bo to z rossmana z nestle mnie nie przekonują bo niby jak jogutr może mieć taką datę przydatności i stać ot tak na półce a nie w lodówce.
Też mialamten dylemat dlatego z nestor dawalam bardzo mało A od około 8 miesiąca te z lodówki danone
 
Dziewczyny, wpadam się pochwalić, że 18.06 urodziła się moja córeczka Marysia.
3410 g, 52 cm długa.
Jesteśmy już w domu i uczymy się siebie i funkcjonowania ze starszą zazdrosną siostrą. Powiem Wam, że to trudne, bo Zosia nie chce zaakceptować siostry, a w połączeniu z buntem dwulatka to prawdziwe kombo.

Gratuluję drugiej Córeczki! ❤️

Moja koleżanka, która ma dzieci z różnica wieku 20 miesięcy przy powrocie ze szpitala zorganizowała wymianę prezentów między dziećmi. Starszy synek dał nowo narodzonej córce misia a sam dostał od dzidziusia klocki i tym udało się przekonać starszego brata do siostry. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie coś jest na rzeczy ale u nich to zadziałało. Powodzenia!
 
reklama
Gratuluję drugiej Córeczki! [emoji3590]

Moja koleżanka, która ma dzieci z różnica wieku 20 miesięcy przy powrocie ze szpitala zorganizowała wymianę prezentów między dziećmi. Starszy synek dał nowo narodzonej córce misia a sam dostał od dzidziusia klocki i tym udało się przekonać starszego brata do siostry. Nie wiem czy to przypadek czy faktycznie coś jest na rzeczy ale u nich to zadziałało. Powodzenia!
Moi Rodzice 30lat temu zrobili to samo i tez zadzialalo wiec chyba nie przypadek [emoji4]
 
Do góry