reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Magnez i witaminy

Tangerieme

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
170
Mamuśki z brzuszkiem jaka dawkę magnezu przyjmujecie teraz? I jaki jest najlepszy? Mam magnez ktory ma ponad 52 mg gin kazał brać i po 3 dziennie. A gdzieś wyczytałam ze dzienna dawka w ciazy to 400-600. Jeszcze takie upały są. Codziennie tez pije kawe.
 
reklama
Rozwiązanie
A czemu bierzesz tak dużą dawkę magnezu? Jeśli badania są ok to spokojnie wystarczyć powinna dawka zawarta w witaminach. Ja przez całą ciążę brałam magne b6 forteq 3x2 ale ze wzgledu na pojawiajace się skurcze a magnez te skurcze wyciszał.
Hej, brałaś dawke magne b6 forte 3x2? To bardzo duża dawka witaminy b6, z dzieckiem wszystko w porządku?
Mamuśki z brzuszkiem jaka dawkę magnezu przyjmujecie teraz? I jaki jest najlepszy? Mam magnez ktory ma ponad 52 mg gin kazał brać i po 3 dziennie. A gdzieś wyczytałam ze dzienna dawka w ciazy to 400-600. Jeszcze takie upały są. Codziennie tez pije kawe.
Ja brałam magne b6 forte na początku 3 potem nawet 4 tabletki dziennie. On dobrze się wchłania, jest lekiem i ma dużą zawartość jonów magnezu
 
Ja na początku ciąży brałam asmag ale mimo dużych dawek i tak magnez leciał w dół. Doktor zmienił mi na chela mag b6, 4x dziennie i na tym już zostałam aż do rozwiązania
 
Zdecydowanie za mało, najlepiej brać dodatkowo
Teraz biorę po 6 zwykłych( 2x po 3) . Ale one maja po 50 mg. I bez sensu brać tyle. I chciałam z większa dawka jakieś właśnie. A teraz w sumie witamin nie biorę zawsze bo jest dużo już owoców warzyw które codziennie jem z ogródka. Jedynie ten magnez i witaminę C. Z tego jak pytam i słyszę to mało kto pilnował magnez w ciazy a mi się wydaje ze przy tych upałach piciu kawy i zapotrzebowaniu w ciazy potrzeba go dużo więcej bo łatwo o niedobór magnezu a może to zaszkodzić.
 
reklama
Teraz biorę po 6 zwykłych( 2x po 3) . Ale one maja po 50 mg. I bez sensu brać tyle. I chciałam z większa dawka jakieś właśnie. A teraz w sumie witamin nie biorę zawsze bo jest dużo już owoców warzyw które codziennie jem z ogródka. Jedynie ten magnez i witaminę C. Z tego jak pytam i słyszę to mało kto pilnował magnez w ciazy a mi się wydaje ze przy tych upałach piciu kawy i zapotrzebowaniu w ciazy potrzeba go dużo więcej bo łatwo o niedobór magnezu a może to zaszkodzić.
Dlatego najlepiej kupić magne b6 forte żeby nie łykac aż tylu tabletek na raz. Na twoim miejscu brałabym chociaż kwas foliowy, zobacz ile musisz zjeść produktów żeby zapewnić sobie choćby ta minimalna dawkę 400mcg.
 
reklama
A czemu bierzesz tak dużą dawkę magnezu? Jeśli badania są ok to spokojnie wystarczyć powinna dawka zawarta w witaminach. Ja przez całą ciążę brałam magne b6 forteq 3x2 ale ze wzgledu na pojawiajace się skurcze a magnez te skurcze wyciszał.
 
Do góry