reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Colorado gratulacje:)
Co u Bruna? Niedługo roczek, ale zlecialo....
Koty juz meczy?


Oczekujaca z twoimi maluchami wszystko dobrze, mam nadzieję?
Duzo sił dla Ciebie:)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Właśnie wracam od gina. Niestety po raz kolejny dzidzia nie pokazała co ma między nogami. Zastanawiam się czy to przez tkankę tłuszczową na brzuchu czy po prostu takie złośliwe [emoji39] lekarz próbował 3d twarzyczki zrobić ale też dupa za przeproszeniem. Jak to było u Was?
Moja Paulinka buzię na 3d pokazała mi dopiero na ostatnim usg jakieś 2 tygodnie przed porodem. Za to kobiecość dumnie prezentowała od samego początku i lekarz nie miał żadnych wątpliwości co do płci [emoji12]
 
Hej dziewczynki :)
U mnie ginek doczepil sie na ostatniej wizycie tarczycy. Wynik mam 0.771 a temu coś o nadczynnosci sie uroiło. Widzial wyniki wczesniej i on i inni i nie było ale...
Co do wagi to o dziwo mam 97kg. Bez zmian. Chociaż zdaje mi sie ze wiecej jem. Ale nie wcinam juz serniczka - to fakt [emoji16]
Wiem ze i tak setke przekrocze skoro to dopiero 12 tydzień. Więc wszystko przede mną [emoji6]
 
Hej, z tą tarczycą to może wcześniej mu umknęło? No nie wiem, spojrzałam na swój wynik i mam podane normy między 0,270 a 4,200. Ale tak samo jak wiem, że powyżej 3 już się mówi o niedoczynnosci, to może poniżej 1 trzeba się przyjrzeć tej nadczynności?

A wagą to się nie martw na zapas. U mnie na początku 95, a teraz 31 tydzień i 95,5, a też wydaje mi się, że jem sporo. Do tej stówki pewnie dobiję, ale tym będę się przejmowała po porodzie, teraz najważniejsze jest dla mnie, że mały dobrze się rozwija i przybiera prawidłowo [emoji846]

Hej dziewczynki :)
U mnie ginek doczepil sie na ostatniej wizycie tarczycy. Wynik mam 0.771 a temu coś o nadczynnosci sie uroiło. Widzial wyniki wczesniej i on i inni i nie było ale...
Co do wagi to o dziwo mam 97kg. Bez zmian. Chociaż zdaje mi sie ze wiecej jem. Ale nie wcinam juz serniczka - to fakt [emoji16]
Wiem ze i tak setke przekrocze skoro to dopiero 12 tydzień. Więc wszystko przede mną [emoji6]
 
Colorado gratulacje:)
Co u Bruna? Niedługo roczek, ale zlecialo....
Koty juz meczy?


Oczekujaca z twoimi maluchami wszystko dobrze, mam nadzieję?
Duzo sił dla Ciebie:)
Ale masz pamięć! [emoji4][emoji4][emoji4]

Oj zleciało, za szybko. Ostatnio poryczałam się przebierając zdjęcia, dla Bruna na roczek chce zrobić fajny album z jego pierwszego roku [emoji846]

A Bruno wesolutki, rozwija się super, chodzi przy meblach i przy barierkach łóżeczka/kojca, tak więc pewnie już niedługo będzie sam chodził :) koty oczywiście męczy [emoji1] jak tylko zobaczy kota to uśmiecha się i wydaje dźwięk pełen zachwytu i od razu chce targać za futro [emoji85][emoji85]

U Ciebie jak tam się sprawy mają wakacyjnie? [emoji846]
Moja Paulinka buzię na 3d pokazała mi dopiero na ostatnim usg jakieś 2 tygodnie przed porodem. Za to kobiecość dumnie prezentowała od samego początku i lekarz nie miał żadnych wątpliwości co do płci [emoji12]
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] będzie potem anegdota do zawstydzania hihi
Hej dziewczynki :)
U mnie ginek doczepil sie na ostatniej wizycie tarczycy. Wynik mam 0.771 a temu coś o nadczynnosci sie uroiło. Widzial wyniki wczesniej i on i inni i nie było ale...
Co do wagi to o dziwo mam 97kg. Bez zmian. Chociaż zdaje mi sie ze wiecej jem. Ale nie wcinam juz serniczka - to fakt [emoji16]
Wiem ze i tak setke przekrocze skoro to dopiero 12 tydzień. Więc wszystko przede mną [emoji6]
W ciąży normy trochę inaczej się interpretuje, ja mam niedoczynność, TSH mi ciągle skacze ale starają się trzymać poniżej 2. Ale samo TSH nie jest najważniejsze, tylko ft4 :)
Hej, z tą tarczycą to może wcześniej mu umknęło? No nie wiem, spojrzałam na swój wynik i mam podane normy między 0,270 a 4,200. Ale tak samo jak wiem, że powyżej 3 już się mówi o niedoczynnosci, to może poniżej 1 trzeba się przyjrzeć tej nadczynności?

A wagą to się nie martw na zapas. U mnie na początku 95, a teraz 31 tydzień i 95,5, a też wydaje mi się, że jem sporo. Do tej stówki pewnie dobiję, ale tym będę się przejmowała po porodzie, teraz najważniejsze jest dla mnie, że mały dobrze się rozwija i przybiera prawidłowo [emoji846]
Eee, to Ty że szpitala wyjdziesz z wagą dwucyfrową [emoji9][emoji9][emoji9]
 
Dziewczyny czy to możliwe, żeby w ciągu tygodnia przytyć 1,5kg?? Jestem teraz w 33tc. Ważyłam się tydzień temu przed wizytą u ginekologa i waga wskazywała mniej.
 
Może zatrzymała Ci się woda, albo jakieś obrzęki się zrobiły? Jeżeli tak, to pij dużo niegazowanej wody i ogranicz spożywanie soli i powinno wrócić do normy [emoji6]
Dziewczyny czy to możliwe, żeby w ciągu tygodnia przytyć 1,5kg?? Jestem teraz w 33tc. Ważyłam się tydzień temu przed wizytą u ginekologa i waga wskazywała mniej.
 
Może zatrzymała Ci się woda, albo jakieś obrzęki się zrobiły? Jeżeli tak, to pij dużo niegazowanej wody i ogranicz spożywanie soli i powinno wrócić do normy [emoji6]
No tak. Nogi zaczęły mi puchnąć od paru dni. No i też od środowej wizyty piję 3l dziennie wody mineralnej niegazowanej, tak jak zaleciła pani doktor.
 
Colorado pamietam, pamiętam :) I jeszcze Mimi, Zuze, Agunię, madagos, Kasię,Paulę (jak nóżki Tosi, chyba nie pokręciłam) i dużo innych dziewczyn. Trochę na tym wątku "siedzialam", moze nie udzielałam sie jakosbardzo aktywnie ale raczej byłam na bieżąco. Jak macie ten zamknięty wątek na facebooku to pozdrów dziewczyny i jak mają chwile to niech tu wpadnąi napiszą co u nich.

Wakacje spedzamy raczej na krótkich wypadach. W tym tygodniu byliśmy w ZOO w Krakowie, teraz pare dni nad jeziorem, potem park Magiczne Ogrody. Dłuższy urlop w sierpniu ale generalnie nie mamy planów/rezerwacji. Zobaczymy.

U mnie koty są aktualnie "zachęcane" do aktywnych zabaw (Lil ma prawie 2 i pół roku). W zaleznosci od zapotrzebowania sa pacjentami u lekarza, dzidziusiami w wózku, uczniami w szkole.... Dużo energii kosztuje mnie ciągłe ratowanie ich z opresji. No ale na co dzień to jedyni towarzysze zabaw Lil, u Ciebie będzie mała róznica wieku to moze razem sie dzieciaki beda bawić.
 
reklama
To bardzo dobrze, obrzęki powinny zejść, jak tylko wyreguluje się poziom wody. Ja również piję po 3l wody dziennie i do tej pory żadne obrzęki się nie pojawiły. W ciąży zatrzymywanie wody jest normalne, więc nie ma się czym martwić, z tym da się skutecznie walczyć [emoji6]
No tak. Nogi zaczęły mi puchnąć od paru dni. No i też od środowej wizyty piję 3l dziennie wody mineralnej niegazowanej, tak jak zaleciła pani doktor.
 
Do góry