reklama

Otyłość w ciąży

nast95

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mój lekarz jest bardzo wyluzowany i bezpośredni i często z nim żartuję i powiedział mi, jak spojrzał na moją wagę, że gratuluje, że dupa chce teraz ze mną współpracować w ciąży Naprawdę nie ma co się tych lekarzy obawiać, nikt nie wymaga od nas, żebyśmy w ciąży schudły przecież naturalne jest to, że też będziemy przybierać na wadze, ważne, żeby nie stracić nad tym kontroli i żeby maluszek rozwijał się zdrowo.
Podpisuję się pod tymi słowami :)
Przygarniamy i życzymy powodzenia!
Ja właśnie zaczęłam 28 tydzień i mam 3kg na plusie i mnie moja doktor chwali :), bo bała się chyba, że przytyję z 20 kg...
Także głowa do góry :)

reklama

Katprat

Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny:) chyba mniej boję się reakcji mojego prowadzącego, bo jest w miarę wyluzowany, a bardziej ludzi z poradni diabetologicznej. Albo po prostu mam gorszy dzień i przez to brak wiary w siebie

nast95

Rozwiązania
0
To normalne, że w poradni diabetologicznej pojawiają się również osoby z większą wagą, bo w końcu między innymi na tym polega główny problem, że przybiera się na wadze przy problemach z cukrem. Gdyby nie takie problemy zdrowotne, to tego typu poradnie nie byłyby potrzebne. Głowa do góry i więcej wiary w siebie słabsze dni się zdarzają, zrób dzisiaj coś dla siebie, coś co bardzo lubisz i pomoże Ci się zrelaksować.
Dzięki dziewczyny:) chyba mniej boję się reakcji mojego prowadzącego, bo jest w miarę wyluzowany, a bardziej ludzi z poradni diabetologicznej. Albo po prostu mam gorszy dzień i przez to brak wiary w siebie

M_Lena

Rozwiązania
0
To normalne, że w poradni diabetologicznej pojawiają się również osoby z większą wagą, bo w końcu między innymi na tym polega główny problem, że przybiera się na wadze przy problemach z cukrem. Gdyby nie takie problemy zdrowotne, to tego typu poradnie nie byłyby potrzebne. Głowa do góry i więcej wiary w siebie słabsze dni się zdarzają, zrób dzisiaj coś dla siebie, coś co bardzo lubisz i pomoże Ci się zrelaksować.
@nast95 dobrze mówi :)
Niestety każda z nas ma kompleksy. Nie da się ukryć :-/ No ale musimy jakoś z tym żyć. Pocieszmy się tym, że po porodzie maluszek da nam w kość, a to będzie dobry początek do tego by zrzucić troche kilogramów :)

JustforaThrill

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witam, pomyślałam że do Was dołączę bo pasuje jakoś do tej kategorii. Mam 29 lat, jestem przyszłą samotną mamą obecnie w 18+3tc. Mam raptem 1,58m i startowałam z wagą 113 - przez moment się cieszyłam, bo spadłam do 111 ale w tej chwili jestem na poziomie wagi startowej. Pojawiły się problemy z tarczycą, w trakcie ciąży wykryto mi guzek 1*0,7*1,4 i czekanie biopsja, ale ze względu na umiejscowienie czekam z tym do porodu (przy samej tętnicy szyjnej). No i ten nieszczęsny cukier, na czczo już poniżej 100 nie schodzę, ale we wtorek idę pierwszy raz do poradni, zobaczymy jak mnie potraktują.
Generalnie zawsze byłam gruba, od jakiegoś czasu wiem że spora część mojego nadbagażu to mięśnie (problemy z hormonami + waga mi to zgotowały). Od czasu jak się dowiedziałam o dziecku odżywiam się regularnie, nie przejadam się i jem zdrowiej, ale trochę mnie przeraża fakt, że już 2kg wróciły a jeszcze do połowy ciąży mam 1,5tygodnia, nie wiem jak zareaguje lekarz.

Podczytuję was co jakiś czas i kibicuję, mam nadzieję, że mnie przygarniecie do swojego grona:)
Witaj :)
A w sumie witajcie wszystkie, czytałam co tam u Was i fajnie, że wszystkie jakoś się trzymamy. Ja się borykam z cukrzycą, która jednak 'niby' jest. Nie dyskutuję z tym, bo kilka przekroczen na czczo się trafiło, po posiłkach wszystko idealnie. Katprat, nie chce Cię martwić, ale przy cukrze na czczo powyżej 100 na pewno wprowadzą insulinę. Ja mialam cukry poniżej 100, tak 92, 95, 98 i wczoraj mi przepisali. Ale nie ma się co martwić, to przecież ma nam pomóc. Jakbyś miała jakieś pytania to dawaj, chyba wyczytałam już wszystko na ten temat. :) I przede wszystkim nic się nie martw, 2kg, które wróciły to jest nic, naprawdę. Rośnie macica, piersi, wody, dzidzius i juz :) trzymasz się super i masz byc z siebie dumna. Ja jestem obecnie 31+1 i 9kg na minusie, dieta cukrzycowa i od czasu do czasu wymioty od refluksu dają taki efekt. Ale już bardzo chcę urodzic I mieć z głowy te wszystkie moje dolegliwości nieszczęsne. (słowo daję,że pogorszył mi się wzrok!)

Katprat

Rozwiązania
0
Witaj :)
A w sumie witajcie wszystkie, czytałam co tam u Was i fajnie, że wszystkie jakoś się trzymamy. Ja się borykam z cukrzycą, która jednak 'niby' jest. Nie dyskutuję z tym, bo kilka przekroczen na czczo się trafiło, po posiłkach wszystko idealnie. Katprat, nie chce Cię martwić, ale przy cukrze na czczo powyżej 100 na pewno wprowadzą insulinę. Ja mialam cukry poniżej 100, tak 92, 95, 98 i wczoraj mi przepisali. Ale nie ma się co martwić, to przecież ma nam pomóc. Jakbyś miała jakieś pytania to dawaj, chyba wyczytałam już wszystko na ten temat. :) I przede wszystkim nic się nie martw, 2kg, które wróciły to jest nic, naprawdę. Rośnie macica, piersi, wody, dzidzius i juz :) trzymasz się super i masz byc z siebie dumna. Ja jestem obecnie 31+1 i 9kg na minusie, dieta cukrzycowa i od czasu do czasu wymioty od refluksu dają taki efekt. Ale już bardzo chcę urodzic I mieć z głowy te wszystkie moje dolegliwości nieszczęsne. (słowo daję,że pogorszył mi się wzrok!)
Też już bym chciała urodzić, dziś dowiedziałam się że będziemy rozwiązywać ciążę w 38 tyg. No i znowu mam skierowanie do szpitala. Wiem że będzie insulina, no już trudno, nie można mieć wszystkiego idealnie;)

Ale wczoraj ryczalam jak bóbr, lekarka z poradni diabetologicznej stwierdziła, że cukier to pół biedy - moja ciąża jej zdaniem jest patologiczna, bo otyłość jest gorsza niż cukrzyca. Fajnie wiedzieć, że moje dobre samopoczucie i póki co zdrowe dziecko to patologia. Na szczęście mój prowadzący lekarz jest normalny i stwierdził, że tamta po prostu nie ma kultury, a dla mnie najważniejsze powinno być ciśnienie w normie. No złoty człowiek

nast95

Rozwiązania
0
A nie ma co się przejmować tą głupią cipą. Najważniejsze, że maluszek się zdrowo rozwija i dobrze się czujesz. Niektórzy zawsze znajdą powód, żeby komuś dowalić. Najważniejsze, że prowadzącego masz takiego super i masz jego wsparcie. I jeżeli waga nie wpływa negatywnie na przebieg ciąży, to absurdem dla mnie jest nazywanie takiej ciąży patologiczną.
Też już bym chciała urodzić, dziś dowiedziałam się że będziemy rozwiązywać ciążę w 38 tyg. No i znowu mam skierowanie do szpitala. Wiem że będzie insulina, no już trudno, nie można mieć wszystkiego idealnie;)

Ale wczoraj ryczalam jak bóbr, lekarka z poradni diabetologicznej stwierdziła, że cukier to pół biedy - moja ciąża jej zdaniem jest patologiczna, bo otyłość jest gorsza niż cukrzyca. Fajnie wiedzieć, że moje dobre samopoczucie i póki co zdrowe dziecko to patologia. Na szczęście mój prowadzący lekarz jest normalny i stwierdził, że tamta po prostu nie ma kultury, a dla mnie najważniejsze powinno być ciśnienie w normie. No złoty człowiek

JustforaThrill

Początkująca w BB
Rozwiązania
0

No jak można coś takiego powiedzieć komukolwiek?? To jest podłość po prostu. Mnie nikt przez całą ciążę nie powiedział slowa na temat mojej wagi, ani cienia komentarza. Nie idź tam więcej, dla własnego zdrowia psychicznego, niech się bujają. Masz zdrowiutkiego, slicznego bobaska w brzuchu, pięknie trzymasz się z wagą, wszystko jest dobrze przez wszystko przejdziesz. A jak będziesz chciała to jeszcze będziesz ważyć 50kg, a ta podła baba zawsze zostanie podła. Gdybym mogła jakość pomoc, daj znać:)

Katprat

Rozwiązania
0
No szczerze powiem, że do tekstów typu: powinna pani schudnąć 30kg już się przyzwyczaiłam i puszczam mimo uszu, ale wczoraj masakra. Nie dość że 5 godzin z życia wyjęte, to jeszcze takie traktowanie, jakby gruba nie mogła być w zdrowej ciąży. No i płakałam normalnie w gabinecie i pod szpitalem. Teraz już jakoś mi przeszło, bo wiem że dziecko wciąż zdrowe. A jak mówi mój lekarz, podstawa to unormowane ciśnienie, a jak będzie trzeba to i więcej tabletek na nadciśnienie łykać.

Chciałabym tam już więcej nie iść, ale jako babka z cukrzycą ciążową muszę chodzić tam do poradni i rodzić w ich szpitalu, bo ma odpowiednią referencyjnosc czy jak to tam się zwie:(
Ciekawostka- zdaniem pani doktor cukrzycę miałam już wcześniej i już wtedy powinnam mieć insulinę. Akurat przy moim zawodzie bardzo cukru pilnują i dotychczas było wszystko ok, a z insuliną miałabym zdolność do pracy na góra rok. Jakimś cudem dostałam na 5:)

reklama

JustforaThrill

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
No szczerze powiem, że do tekstów typu: powinna pani schudnąć 30kg już się przyzwyczaiłam i puszczam mimo uszu, ale wczoraj masakra. Nie dość że 5 godzin z życia wyjęte, to jeszcze takie traktowanie, jakby gruba nie mogła być w zdrowej ciąży. No i płakałam normalnie w gabinecie i pod szpitalem. Teraz już jakoś mi przeszło, bo wiem że dziecko wciąż zdrowe. A jak mówi mój lekarz, podstawa to unormowane ciśnienie, a jak będzie trzeba to i więcej tabletek na nadciśnienie łykać.

Chciałabym tam już więcej nie iść, ale jako babka z cukrzycą ciążową muszę chodzić tam do poradni i rodzić w ich szpitalu, bo ma odpowiednią referencyjnosc czy jak to tam się zwie:(
Ciekawostka- zdaniem pani doktor cukrzycę miałam już wcześniej i już wtedy powinnam mieć insulinę. Akurat przy moim zawodzie bardzo cukru pilnują i dotychczas było wszystko ok, a z insuliną miałabym zdolność do pracy na góra rok. Jakimś cudem dostałam na 5:)
Zapewne baba sobie dopowiedziala cukrzycę przed ciążą na podstawie tego co jej się wydaje. Naprawdę nie rozumiem i nigdy nie pojmę jak można doprowadzić kobietę w ciąży do płaczu i być tak wrednym. Przykro mi, że tak Cię potraktowano. Tak jakby człowiek, który więcej waży z zasady był gorszy i niegodny szacunku. Miałaś pecha. Naprawdę nikt mi nie powiedział słowa, aż do tej pory, a ważyłam 95kg, teraz faktem spadło prawie 10, ale żadna chudzinka ze mnie. Glowa do góry, najważniejsze aby ciąża przebiegała dobrze, :))