reklama

Otyłość w ciąży

M_Lena

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Też już bym chciała urodzić, dziś dowiedziałam się że będziemy rozwiązywać ciążę w 38 tyg. No i znowu mam skierowanie do szpitala. Wiem że będzie insulina, no już trudno, nie można mieć wszystkiego idealnie;)

Ale wczoraj ryczalam jak bóbr, lekarka z poradni diabetologicznej stwierdziła, że cukier to pół biedy - moja ciąża jej zdaniem jest patologiczna, bo otyłość jest gorsza niż cukrzyca. Fajnie wiedzieć, że moje dobre samopoczucie i póki co zdrowe dziecko to patologia. Na szczęście mój prowadzący lekarz jest normalny i stwierdził, że tamta po prostu nie ma kultury, a dla mnie najważniejsze powinno być ciśnienie w normie. No złoty człowiek
Patologiczna to jest ta baba i nie powinna wykonywać tego zawodu skoro nie umie empatycznie i po ludzku podejść do drugiego człowieka!

Mojej ginekolog też od początku "nie podobala się" moja waga (na starcie 107kg), ale tak raczej z punktu widzenia medycznego. Nie powiedziała jednak niczego obraźliwego. Wytłumaczyła tylko, że otyłość może powodować różne komplikacje itp.
Też po pierwszej wizycie popłakałam się, ale to raczej z tego względu, że przytłoczyła mnie ilością informacji, do tego byłam przestraszona wizytą i nie do końca docierało zresztą do mnie to, że jestem w ciąży (zresztą dalej to mimo wszystko do mnie nie dociera ;) ). Za bardzo wzięłam to wszystko do siebie.

W każdym razie nie możesz się dołować głupim gadaniem niewychowanego babsztyla. Dasz sobie radę! Tak jak my tu wszystkie :) Jedna schudła 9kg (przyznam, że zazdroszczę;) ), ja przytyłam tylko 3kg, Ty też bardzo ładnie się trzymasz!
A po porodzie na pewno będziemy chudnąć, bo maleństwa nam w tym pomogą :D

reklama

siwa84

Miasto
Karlsruhe
Rozwiązania
0
Witam serdecznie. Kiedyś juz pisałam w tym wątku ale niestety szybko musiałam sie pożegnać ze względu na poronienie. Po prostu musiałam odpocząć od forum. Po ciezkiej walce i dlugich staraniach-mamy to! Jestem w ciąży chociaż do tej pory nie mogę w to uwierzyć a to już 21 tc. Ciąże zaczęłam z wagą 110 kg. Dobrze że chociaż jestem wysoka to te kilogramy się jakoś rozkładają ( mam 175 cm). Obecnie waze 118 kg a to dopiero połowa. Nie wydaje mi się zebym jadła więcej niż przed ciążą ale najwyraźniej robię coś źle. Bardzo się boję że przez moją wagę zaszkodze dzieciatku albo że będę miała jakieś komplikacje przy porodzie. Dziewczyny dajcie jakieś dobre rady co zrobić żeby przestać tyc... pozdrawiam serdecznie

nast95

Rozwiązania
0
Hej, przede wszystkim gratuluję ciąży
Może zatrzymuje Ci się teraz w ciąży mocno woda w organizmie? Spróbuj od wypijania 3l dziennie niegazowanej wody i regularnych posiłków 5 razy dziennie. No i wszelkiego rodzaju słodzone napoje i niepotrzebne cukry spróbuj odstawić. Najważniejsze jest i tak, żeby maluszek się dobrze rozwijał, a gdyby coś było nie tak, to lekarz na pewno by Cię o tym poinformował. Po porodzie będziemy musiały żyć na pełnych obrotach, to na pewno spora część nadbagażu zejdzie, a teraz po prostu ciesz się ciążą

Witam serdecznie. Kiedyś juz pisałam w tym wątku ale niestety szybko musiałam sie pożegnać ze względu na poronienie. Po prostu musiałam odpocząć od forum. Po ciezkiej walce i dlugich staraniach-mamy to! Jestem w ciąży chociaż do tej pory nie mogę w to uwierzyć a to już 21 tc. Ciąże zaczęłam z wagą 110 kg. Dobrze że chociaż jestem wysoka to te kilogramy się jakoś rozkładają ( mam 175 cm). Obecnie waze 118 kg a to dopiero połowa. Nie wydaje mi się zebym jadła więcej niż przed ciążą ale najwyraźniej robię coś źle. Bardzo się boję że przez moją wagę zaszkodze dzieciatku albo że będę miała jakieś komplikacje przy porodzie. Dziewczyny dajcie jakieś dobre rady co zrobić żeby przestać tyc... pozdrawiam serdecznie

AjahiS

Rozwiązania
0
@siwa84 Niestety nie doradze w kwestii żywienia ale mam podobny problem. To moja 3 ciąża. Bardzo uważam na to co jem. Staram odżywiać się zdrowo, nie jem słodyczy bo mi nie smakuja :-) A moja waga goni do góry jak szalona. Mam jakieś 19kg na plusie (33tc) czyli więcej niż przy poprzednich dwóch za cała ciążę. Mam podobny wzrost (178). Nie wiem od czego to zależy :-(

M_Lena

Rozwiązania
0
Widzicie... tak czytam Wasze wpisy i mnie to zastanawia. Ja zaczęłam ciażę z 107kg przy 171cm wzrostu. Jestem teraz w 30tc i dotychczas przybralam tylko 3kg.
A przyznam się, że nie uważam jakoś specjalnie na to co jem... W tym pozwalam sobie na słodycze. Tzn. wiadomo nie opycham się jakoś, nie jem też tych różnych niedozwolonych rzeczy jak sery pleśniowe (których i tak nie lubię), ale generalnie pozwalam sobie na wszystko.
Piję wprawdzie sporo wody, ale też soki te np. 100% z Cappy albo te z Biedry niby 100% pomarańcza.

Cieszy mnie fakt, że nie tyję i mam nadzieję, że po porodzie będę mniej ważyła niż przed, bo dziecko z całą resztą ponoć waży na koniec koło 12kg.

Każdy organizm jednak jeat inny i współczuję, że Wam tak waga skoczyła.

Z drugiej strony najważniejsze, że maleństwa są zdrowe, a my sobie poradzimy z tymi dodatkowymi kilogramami :)
Ja przynajmniej mam taką nadzieję, że malutka da mi taki wycisk, że będę chudła :)

nast95

Rozwiązania
0
A co na to lekarz? Może tu jakiś problem zdrowotny się przyczynia?
@siwa84 Niestety nie doradze w kwestii żywienia ale mam podobny problem. To moja 3 ciąża. Bardzo uważam na to co jem. Staram odżywiać się zdrowo, nie jem słodyczy bo mi nie smakuja :-) A moja waga goni do góry jak szalona. Mam jakieś 19kg na plusie (33tc) czyli więcej niż przy poprzednich dwóch za cała ciążę. Mam podobny wzrost (178). Nie wiem od czego to zależy :-(

SalsaPL

Moderator
Członek załogi
Rozwiązania
0
Poczytuje Was laseczki. Ale teraz az sie odezwę. Ta baba ma łeb patologiczny. Nie przejmuj sie taką tempą rurą i jej tekstami. Najwazniejsze że dobrze sie czujesz i dzidzi rosnie. A to ze mamy kompleksy to Nasza sprawa. Widocznie ona bardziej zakompleksiona jest skoro takimi tekstami podbudowuje siebie wiedzac iż jej zawód wiązac sie powinien z delikatnoscia i taktem.
Ja bym już jej posuneła z tekstem za takie coś.
Przynajmniej jestes w ciazy a ona nie bo moze jej nikt nawet z tą jej niedowagą i tempą gadką tknąc niechce.
Nie przejmuj sie takimi debilkami. Jak widac sa ludzie i taborety. A kg bedziemy sie pozniej martwic ;)
Zycze dużo szczescia dla Ciebie i dzidzi
Też już bym chciała urodzić, dziś dowiedziałam się że będziemy rozwiązywać ciążę w 38 tyg. No i znowu mam skierowanie do szpitala. Wiem że będzie insulina, no już trudno, nie można mieć wszystkiego idealnie;)

Ale wczoraj ryczalam jak bóbr, lekarka z poradni diabetologicznej stwierdziła, że cukier to pół biedy - moja ciąża jej zdaniem jest patologiczna, bo otyłość jest gorsza niż cukrzyca. Fajnie wiedzieć, że moje dobre samopoczucie i póki co zdrowe dziecko to patologia. Na szczęście mój prowadzący lekarz jest normalny i stwierdził, że tamta po prostu nie ma kultury, a dla mnie najważniejsze powinno być ciśnienie w normie. No złoty człowiek

siwa84

Miasto
Karlsruhe
Rozwiązania
0
Dziękuję za odpowiedzi. Cieszę się że tu trafiłam bo wy mnie przynajmniej rozumiecie. Wczoraj zlapalam dola bo sie naczytalam ze otyłość utrudnia porod sn i ciąże otyłych kobiet kończą się częściej cc, ktore z kolei jest cięższe do przeprowadzenia niż w przypadku kobiet szczupłych... ehhh....
Mam jeszcze pytanie czy lekarz próbował Wam robić usg 3d? Słyszałam że ciężko podejrzeć dzieciątko w przypadku otyłości. Mój na razie nie próbował. Plci też nie znamy na 100%

AjahiS

Rozwiązania
0
A co na to lekarz? Może tu jakiś problem zdrowotny się przyczynia?
Wszystkie wyniki mam bardzo dobre:-) cukry wręcz idealne. Tarczyca również więc przyczyn zdrowotnych nie ma :-). Mnie dobija fakt że chciałam przytyć max 15 kg za cała ciążę a niestety pewnie przekrocze 20.

reklama

nast95

Rozwiązania
0
Najważniejsze w tym wszystkim, że Ty masz dobre wyniki i maluszek też taka widocznie Twoja natura w ciąży, może masz jakieś obrzęki i woda się zbiera, jest upalnie i organizm może po prostu świrować, tym bardziej w ciąży. Teraz ciesz się ciążą, a po ciąży jeżeli te kg nie zejdą, to wtedy możesz się udać po pomoc do dietetyka. W ciąży diety redukcyjne nie są dopuszczalne, ponieważ musimy zadbać o to, żeby maluszkowi nie zabrakło żadnych składników odżywczych. Pij ok. 3 litry niegazowanej wody dziennie, powtarzane jest to chyba na każdym kroku, ale naprawdę odpowiednie nawodnienie organizmu czasami wystarczy, aby zauważyć spadek wagi. I taki spadek nawet w ciąży będzie jak najbardziej zdrowy
Wszystkie wyniki mam bardzo dobre:-) cukry wręcz idealne. Tarczyca również więc przyczyn zdrowotnych nie ma :-). Mnie dobija fakt że chciałam przytyć max 15 kg za cała ciążę a niestety pewnie przekrocze 20.