reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jestem już po wizycie u lekarza genetyka. Bardzo się cieszę, że jednak się zdecydowałam mimo zapewnień mojego lekarza, że to mi nic nie da. Pan Doktor zauważył, że lekarz wykonujący usg genetyczne i ocenę ryzyka uwzględnił za mało parametrów np. nie uwzględnił, że dziecko ma kość nosową. Stąd mogło wyjść aż takie ryzyko. Uspokoił mnie na tyle, że postanowiłam nie robić amniopunkcji. Zrobił mi usg, które trwało prawie godzinę. Obraz jest prawidłowy! Żadnych odchyleń. Wiem, że nikt mi nie da 100% pewności ale chyba żadna z Nas nie ma. Także, dziewczyny głowa do góry będzie dobrze! Chciałam Wam też podziękować za wsparcie w czasie tych najbardziej stresujacych i przerażających dni. Buziaki
 
reklama
Super ze i u Ciebie wszystko ok [emoji173][emoji7][emoji3059][emoji106]

Podam przykład na sobie : trisomia 21

Z samych danych przed usg 1:163
Po usg 1: 817
Z wieku 1:116
Po wrzuceniu wszystkiego na strone z kalkulatorem wyliczeń pappy i bety 1:3333
A w nifty 1:102 036 385

Dobrze że wyniki nifty miałam 2 dni przed usg genetycznym [emoji170]
Jestem już po wizycie u lekarza genetyka. Bardzo się cieszę, że jednak się zdecydowałam mimo zapewnień mojego lekarza, że to mi nic nie da. Pan Doktor zauważył, że lekarz wykonujący usg genetyczne i ocenę ryzyka uwzględnił za mało parametrów np. nie uwzględnił, że dziecko ma kość nosową. Stąd mogło wyjść aż takie ryzyko. Uspokoił mnie na tyle, że postanowiłam nie robić amniopunkcji. Zrobił mi usg, które trwało prawie godzinę. Obraz jest prawidłowy! Żadnych odchyleń. Wiem, że nikt mi nie da 100% pewności ale chyba żadna z Nas nie ma. Także, dziewczyny głowa do góry będzie dobrze! Chciałam Wam też podziękować za wsparcie w czasie tych najbardziej stresujacych i przerażających dni. Buziaki
 
Dolaczam do grona zestresowanych, przyszlych mam.
Jestem w 13tc. Tydzien temu mialam usg prenatalne- wyszlo prawidlowo. Za to test pappa pokazal ryzyko ZD 1:78! :(
Lekarz powiedzial, ze moj wynik pogorszyly parametry z krwi- wysoka wolna bhcg plus moj wiek (rocznikowo 35).
W poniedzialek szybko zrobilam test Harmony.
Czekam w nerwach na wyniki. Przejrzalam juz wszystkie fora...
Czy wiecie ile realnie czeka sie na wyniki testu? W klinice, w ktorej robilam go podaja,ze do 10 dni roboczych.
Zycze wszystkim pieknych, a przede wszystkim zdrowych bobasow!!!! :)
 
Dolaczam do grona zestresowanych, przyszlych mam.
Jestem w 13tc. Tydzien temu mialam usg prenatalne- wyszlo prawidlowo. Za to test pappa pokazal ryzyko ZD 1:78! :(
Lekarz powiedzial, ze moj wynik pogorszyly parametry z krwi- wysoka wolna bhcg plus moj wiek (rocznikowo 35).
W poniedzialek szybko zrobilam test Harmony.
Czekam w nerwach na wyniki. Przejrzalam juz wszystkie fora...
Czy wiecie ile realnie czeka sie na wyniki testu? W klinice, w ktorej robilam go podaja,ze do 10 dni roboczych.
Zycze wszystkim pieknych, a przede wszystkim zdrowych bobasow!!!! :)
Ja też czekam na wynik testu harmony. Musi być dobrze
 
Dolaczam do grona zestresowanych, przyszlych mam.
Jestem w 13tc. Tydzien temu mialam usg prenatalne- wyszlo prawidlowo. Za to test pappa pokazal ryzyko ZD 1:78! :(
Lekarz powiedzial, ze moj wynik pogorszyly parametry z krwi- wysoka wolna bhcg plus moj wiek (rocznikowo 35).
W poniedzialek szybko zrobilam test Harmony.
Czekam w nerwach na wyniki. Przejrzalam juz wszystkie fora...
Czy wiecie ile realnie czeka sie na wyniki testu? W klinice, w ktorej robilam go podaja,ze do 10 dni roboczych.
Zycze wszystkim pieknych, a przede wszystkim zdrowych bobasow!!!! :)
Naprawdę nie stresuj się. Ja przechodziłam przez to samo. To jest naprawdę statystyka, a przez to, że masz 35 wyszło takie ryzyko. Tak naprawdę za ZD odpowiada białko Pappa a nie beta hcg. . Ja po wizycie u genetyka usłyszałam, że dla niego to nie jest wysoki ryzyko. Wysokie ryzyko to jest 1:5. Trzymaj się. Głowa do góry.
 
No to sobie poczytalas pewnie jakie debilizmy z tej papy wychodzą l. Ja nawet rozpiske swojego powyzej wrzucilam.
Gdyby nie wczesniej Nifty to bym byla posrana ze strachu. A tak zobacz jak to debilizmem kobiety straszą.
Na pape wplywa nawet stres, dieta. Dorzucą ci wiek, palenie. I wychodzą debilne debilizmy.
Badania z 10 dni to w teorii kilka dni kalendarzowych. Ja z Hongkongu miałam w 7 :) 9go zamiast 18go.
Wiec glowa do góry. Sobotni czilałt i no stres
Dolaczam do grona zestresowanych, przyszlych mam.
Jestem w 13tc. Tydzien temu mialam usg prenatalne- wyszlo prawidlowo. Za to test pappa pokazal ryzyko ZD 1:78! :(
Lekarz powiedzial, ze moj wynik pogorszyly parametry z krwi- wysoka wolna bhcg plus moj wiek (rocznikowo 35).
W poniedzialek szybko zrobilam test Harmony.
Czekam w nerwach na wyniki. Przejrzalam juz wszystkie fora...
Czy wiecie ile realnie czeka sie na wyniki testu? W klinice, w ktorej robilam go podaja,ze do 10 dni roboczych.
Zycze wszystkim pieknych, a przede wszystkim zdrowych bobasow!!!! :)
 
Czytajac Wasze wpisy od razu mi lepiej ;)
Musi byc dobrze!!!!!
Bialko pappa mialam w normie. Tylko ta beta spora. Hormonow w sobie to mam sporo bo fatalnie znosze ciaze.. zero sily i ciagle hardcorowe mdlosci...ale wszystko wytrzymam byle maluch byl zdrowy!
 
reklama
Ja tez mam bete wieksza od papy.
Luknij jeszcze raz na moje wyniki wyzej jakie mam faktycznie z nifty
Czytajac Wasze wpisy od razu mi lepiej ;)
Musi byc dobrze!!!!!
Bialko pappa mialam w normie. Tylko ta beta spora. Hormonow w sobie to mam sporo bo fatalnie znosze ciaze.. zero sily i ciagle hardcorowe mdlosci...ale wszystko wytrzymam byle maluch byl zdrowy!
 
Do góry