reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1cm szyjka i rozwarcie 1cm 31tc

Cześć Dziewczyny, obecnie jestem w 31tc +4dni i od dziś przebywam w szpitalu, ponieważ mam skrócona i rozwarta szyjke, podają mi sterydy na płuca dziecka, czy któraś była też w takiej sytuacji, jak myślicie doleze chociaż do 37tc?? Jestem trochę podlamana...

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Tu znajdziesz więcej takich przypadków
 
reklama
Ja od 2 tyg leze z krotka szyjka. Pierwszy tydzien w szpitalu, ale sie wypisalam. Szyjka 32 mm z wewn rozwarciem, i zostaje 24mm. W piatek mam wizyte na nfz. Wstaje do toalety i umyc sie. Biire magnez i luteine i czasem nospe jak mam skurcz. Boje sieeeeee....
 
Miałam podobnie. Rozwarcie na jeden palec w 32tc, kilka dni w szpitalu. Podali mi kroplówkę, zrobili zastrzyki, wypisali z zaleceniem magnez 3x dziennie i luteina dopochwowo (ale tylko do czasu kontroli u gina, jak z szyjka bez zmian to nie trzeba będzie brać do końca), oszczędny tryb zycia. No i faktycznie kolejny miesiąc glownie leżałam, samochodem jeździłam raczej jako pasażer i nie codziennie, nic nie dźwigałam. Można się przemoc, w końcu to tylko miesiąc. Od skończenia 37 tc porod jest już w terminie i wtedy akurat rozwarcie jest ogromna zaleta ;) każdy centymetr się liczy. No i voilá, teraz mam dwumiesięcznego synka i inne problemy :D najważniejsze to się nie stresować. To już bardzo zaawansowana ciąża, nie takie wcześniaki dają radę. Będzie dobrze!

A co do współżycia, to my się odważyliśmy kilka razy, ale to już blizej 37tc kiedy jest bezpiecznie. Generalnie chodzi o ewentualne skurcze macicy podczas seksu (a już w ogóle podczas orgazmu) i przy rozwarciu wzrasta ryzyko infekcji, a to zawsze jest ryzyko dla dziecka, No i ryzyko przedwczesnego porodu.
 
Ostatnia edycja:
Miałam podobnie. Rozwarcie na jeden palec w 32tc, kilka dni w szpitalu. Podali mi kroplówkę, zrobili zastrzyki, wypisali z zaleceniem magnez 3x dziennie i luteina dopochwowo (ale tylko do czasu kontroli u gina, jak z szyjka bez zmian to nie trzeba będzie brać do końca), oszczędny tryb zycia. No i faktycznie kolejny miesiąc glownie leżałam, samochodem jeździłam raczej jako pasażer i nie codziennie, nic nie dźwigałam. Można się przemoc, w końcu to tylko miesiąc. Od skończenia 37 tc porod jest już w terminie i wtedy akurat rozwarcie jest ogromna zaleta ;) każdy centymetr się liczy. No i voilá, teraz mam dwumiesięcznego synka i inne problemy :D najważniejsze to się nie stresować. To już bardzo zaawansowana ciąża, nie takie wcześniaki dają radę. Będzie dobrze!

A co do współżycia, to my się odważyliśmy kilka razy, ale to już blizej 37tc kiedy jest bezpiecznie. Generalnie chodzi o ewentualne skurcze macicy podczas seksu (a już w ogóle podczas orgazmu) i przy rozwarciu wzrasta ryzyko infekcji, a to zawsze jest ryzyko dla dziecka, No i ryzyko przedwczesnego porodu.
A szyjke miałaś skrócona też do 1cm w 32tc czy dłuższa była??
 
Miałam podobnie. Rozwarcie na jeden palec w 32tc, kilka dni w szpitalu. Podali mi kroplówkę, zrobili zastrzyki, wypisali z zaleceniem magnez 3x dziennie i luteina dopochwowo (ale tylko do czasu kontroli u gina, jak z szyjka bez zmian to nie trzeba będzie brać do końca), oszczędny tryb zycia. No i faktycznie kolejny miesiąc glownie leżałam, samochodem jeździłam raczej jako pasażer i nie codziennie, nic nie dźwigałam. Można się przemoc, w końcu to tylko miesiąc. Od skończenia 37 tc porod jest już w terminie i wtedy akurat rozwarcie jest ogromna zaleta ;) każdy centymetr się liczy. No i voilá, teraz mam dwumiesięcznego synka i inne problemy :D najważniejsze to się nie stresować. To już bardzo zaawansowana ciąża, nie takie wcześniaki dają radę. Będzie dobrze!

A co do współżycia, to my się odważyliśmy kilka razy, ale to już blizej 37tc kiedy jest bezpiecznie. Generalnie chodzi o ewentualne skurcze macicy podczas seksu (a już w ogóle podczas orgazmu) i przy rozwarciu wzrasta ryzyko infekcji, a to zawsze jest ryzyko dla dziecka, No i ryzyko przedwczesnego porodu.
A jak nie ma orgazmu?
 
Hej. Ja tez po 30 tygodniu miałam rozwarcie 2 cm i skrócenie szyjki (nie pamiętam dokładnie który tydzień). Dostałam sterydy, magnez, No -spe. Oszczędzając tryb życia. Absolutny zakaz współżycia. Pierwsze 2 tygodnie dużo polegiwałam, potem im bliżej 38 tygodnia tym byłam aktywniejsza. Mimo że zakładano że nie dotrwam do terminu porodu urodziłam po terminie. Synek zuch, początkowo miał żółtaczke, ale teraz jest zdrowy i ładnie się rozwija :) Zdrowia dla Waszych maluchów!
 
Hej. Ja tez po 30 tygodniu miałam rozwarcie 2 cm i skrócenie szyjki (nie pamiętam dokładnie który tydzień). Dostałam sterydy, magnez, No -spe. Oszczędzając tryb życia. Absolutny zakaz współżycia. Pierwsze 2 tygodnie dużo polegiwałam, potem im bliżej 38 tygodnia tym byłam aktywniejsza. Mimo że zakładano że nie dotrwam do terminu porodu urodziłam po terminie. Synek zuch, początkowo miał żółtaczke, ale teraz jest zdrowy i ładnie się rozwija :) Zdrowia dla Waszych maluchów!
Dzięki za otuche, bo mnie też straszą że mogę urodzić szybciej ale położne uspokajają że można nawet przechodzić ciąże jak się bde leżało i oszczedzalo siebie:)
 
Ze mam brac luteine 2x1 i nie dzwigac. I tyle.
No to stosuj się do zaleceń lekarza i powinno być ok i mniej paniki, stres też nie sprzyja [emoji6]
Cześć Dziewczyny, obecnie jestem w 31tc +4dni i od dziś przebywam w szpitalu, ponieważ mam skrócona i rozwarta szyjke, podają mi sterydy na płuca dziecka, czy któraś była też w takiej sytuacji, jak myślicie doleze chociaż do 37tc?? Jestem trochę podlamana...
Hej i jak tam?? Wiesz już jak długo będziesz w szpitalu??
 
reklama
No to stosuj się do zaleceń lekarza i powinno być ok i mniej paniki, stres też nie sprzyja
emoji6.png
Hej i jak tam?? Wiesz już jak długo będziesz w szpitalu??
Hej, na pewno do 26.07 będę tutaj pod obserwacja, dziś o 5 rano otrzymałam ostatnia dawkę sterydów, wciąż dostaje luteine 1x2, czuję się dobrze i kończę jutro 32tc, wchodzę w 33tc i staram się nie stresowac
 
Do góry