reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Zaczelam jak jeszcze nie chodzili jakoś 10 miesięcy mieli zeby nie uciekali. Na poczatku po kazdym spaniu. Mega brawa jak cod zrobili i tak się oswajali. Potem po skończonym roku po kazdym spaniu i piciu, posiłku. Nie było trzymania na siłę nie chcieli pozwalałam zejść. W grudniu rok skończyli w maju odpieluchowanie. Pierwsze dwa dni co chwila przebieranie. Po tygodniu już pięknie wolali. Za dwa miesiące skończą dwa lata i już nie korzystamy z nocnikow tylko korzystają z toalety i super wolaja. Nawet w nocy sie budzą jak chcą siusiu i wolaja[emoji4]
Dziewczyny powiedzcie proszę kiedy zaczęły się sądząc swoje skarby na nocnik?
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie proszę kiedy zaczęły się sądząc swoje skarby na nocnik?
Ok roku zaczęłam sadzac.
Różnie było uciekała , płakała , wstawała i robiła siku obok .
Na początku tak raz dziennie potem dwa potem 20 ha ha ha
Do dziś nie woła że chce siku Ale jak sadzam to robi na nocnik w 80% średnio lubi nocnik jak pytam czy chce siku zawsze mówi że nie hi hi hi więc mówię chodź spróbujemy może się zrobi czasem idzie z chęcią czasem z grumasem czasem ucieka gdzie może ....
Kupę zawsze w pieluche i woła ee ee
Ma 22 miesięce
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny :) moje mają 10 miesięcy i też sadzam czasami ale jeszcze ani razu nam się nie udało. Czasami siedzą czasami uciekają i zastanawiałam się właśnie czy nie za dużo od nich wymagam.. przecież to takie małe istotki jeszcze..
@adunnnia90 jesteś moim blizniakowym guru :-D jak ty ich ogarniesz?? Też się staram ogarniać te moje skarby ale czasami są takie dni że zapomnę o nocniku i ani razu nie siedzą :hmm:
 
Dziewczyny powiedzcie proszę kiedy zaczęły się sądząc swoje skarby na nocnik?
My gdzieś jaj mial 11 m_cy ale to nie przez moje fanaberie tylko byl mega problrm z kupa do tego stopnia ze było kilka podejsc, bidok caly czerwony, cisnal i nic nie szlo, nie raz kończyło sie megs placzem. W tedy maz wzial go szybko na nicnik i sie udalo. Wiec tak go dawalismy jak cisnal a potem sam zaczął mowic ka jak chcial. Od tego czasu zdecydowana większość kup jest na nocnik no chyba ze zrobi na snie. To ka to też potem zaczal wykorzystywac jak np nie chcialam go wziąć jeszcze z lozeczka, czy juz chcial wyjsc z fotelika do jedzenia :) i właśnie albo mowi ka albo jak go sadzam na nocnik to po prostu zrobi alw kolo nocnika jest mnostwo zabawek
 
Dzięki dziewczyny :) moje mają 10 miesięcy i też sadzam czasami ale jeszcze ani razu nam się nie udało. Czasami siedzą czasami uciekają i zastanawiałam się właśnie czy nie za dużo od nich wymagam.. przecież to takie małe istotki jeszcze..
@adunnnia90 jesteś moim blizniakowym guru :-D jak ty ich ogarniesz?? Też się staram ogarniać te moje skarby ale czasami są takie dni że zapomnę o nocniku i ani razu nie siedzą :hmm:
Ale glowa do gory bo teraz jest sporo o tym mowione zeby za wcześnie dziecka nie sadzac bo moze zaczac wykorzystywać niewłaściwe mięśnie
 
Dzięki dziewczyny :) moje mają 10 miesięcy i też sadzam czasami ale jeszcze ani razu nam się nie udało. Czasami siedzą czasami uciekają i zastanawiałam się właśnie czy nie za dużo od nich wymagam.. przecież to takie małe istotki jeszcze..
@adunnnia90 jesteś moim blizniakowym guru :-D jak ty ich ogarniesz?? Też się staram ogarniać te moje skarby ale czasami są takie dni że zapomnę o nocniku i ani razu nie siedzą :hmm:
10 miesięcy to maluszki. Daj im jeszcze trochę czasu.
 
reklama
Na początku będzie tylko siedzenie, daj im czas, oswajaj z nocnikiem [emoji4] tylko jak uciekają to daj im spokój zeby ich nie zrazic.
A zobaczysz jak zaczną chodzić będzie dużo latwiej, mi wszyscy mówili ze dopiero wtedy się zacznie a ja zdecydowanie wolę jak chodzą. [emoji16] Wszystko robimy w trójkę powieszamy pranie, robimy obiad, obieramy ziemniaki, jeździmy na zakupy. Trwa to trzy razy dłużej ale lubię to [emoji16][emoji85] teraz zapisałam ich na zajęcia sensoryczne dla maluchów i jede z nimi raz w tyg na 1,5 godz. Tańcza spiewaja brudza się malują farbami itp bardzo im się spodobały zajęcia.
Dzięki dziewczyny :) moje mają 10 miesięcy i też sadzam czasami ale jeszcze ani razu nam się nie udało. Czasami siedzą czasami uciekają i zastanawiałam się właśnie czy nie za dużo od nich wymagam.. przecież to takie małe istotki jeszcze..
@adunnnia90 jesteś moim blizniakowym guru :-D jak ty ich ogarniesz?? Też się staram ogarniać te moje skarby ale czasami są takie dni że zapomnę o nocniku i ani razu nie siedzą :hmm:
Screenshot_20191011_174429_com.android.gallery3d.jpeg
Screenshot_20191011_174000_com.android.gallery3d.jpeg
Screenshot_20191011_173938_com.android.gallery3d.jpeg
Screenshot_20191011_174203_com.android.gallery3d.jpeg
 
Do góry