reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa na czas nieokreślony po 3 m. okresu próbnego w ciąży

kipotka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Sierpień 2019
Postów
247
Miasto
Warszawa
Cześć, mam taką sytuację, że podjęłam nową pracę nie wiedząc, że jestem w ciąży. Po 3 miesięcznym okresie próbnym dostałam umowę na czas nieokreślony, ale Pracodawca nie wiedział, że jestem w ciąży gdy proponował mi nową umowę. Chcę o tym poinformować w przyszłym tygodniu, ale zastanawiam się czy nie cofną mi tej umowy i nie dadzą przedłużenia do dnia porodu. Czy ktoś kto zna przepisy prawa pracy lub był/zna taką sytuację mógłby powiedzieć, jak to jest w świetle przepisów?
 
reklama
Rozwiązanie
Najlepiej przynieść zwolnienie od lekarza i już,Po co się narażać jak jest płacone 100procent.Koleżanka wcześniej dobrze napisała,że tylko dyscyplinarnie,ale wiesz są różni pracodawcy.....Lepiej pójść na zwolnienie i w spokoju porobić badania i odpoczywaćA z umową to nie wiem jak w Twoim przypadku będzie,bo rodzisz przed końcem umowy,ale potem jeszcze macierzyński i wychowawczy i płaci ZUS.Tak to chyba będziepozdrawiam
Wychowawczy jest bezpłatny. Zwolnienie lekarskie nie chroni przed zwolnieniem dyscyplinarnym. Poza tym lekarz wystawia ZLA jak są wskazania a nie po to, żeby sobie porobić badania.
Nie mogą Ci cofnąć umowy. W przypadku ciąży wygląda to w ten sposób, że nawet gdybyś dostała wypowiedzenie nie wiedząc o tym że jesteś w ciąży, musieliby przywrócić Cię do pracy.
Jeżeli masz umowę na czas nieokreślony to nie musisz czekać do trzeciego miesiąca by powiedzieć o ciąży. Ten trzeci miesiąc dotyczy sytuacji kiedy masz umowę na czas określony. Wówczas masz ją przedłużona do dnia porodu w sytuacji, kiedy trzeci miesiąc przypadałoby jeszcze w trakcie trwania umowy.
Jak masz umowę na czas nieokreślony to możesz powiedzieć w dowolnym momencie i tak jesteś chroniona.
 
A powiedzcie mi kochane jak to jest z umową na czas określony. Umowa do czerwca, poród na maj. Obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży, muszę wykonać szereg badań, rano, na czczo... czy informując pracodawcę o fakcie ciąży on może mnie zwolnić, bo nie upłynął 3 miesiąc ciąży?
 
A powiedzcie mi kochane jak to jest z umową na czas określony. Umowa do czerwca, poród na maj. Obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży, muszę wykonać szereg badań, rano, na czczo... czy informując pracodawcę o fakcie ciąży on może mnie zwolnić, bo nie upłynął 3 miesiąc ciąży?
Nie może, ale za pewne nie będzie przedłużał umowy.
 
Cześć, mam taką sytuację, że podjęłam nową pracę nie wiedząc, że jestem w ciąży. Po 3 miesięcznym okresie próbnym dostałam umowę na czas nieokreślony, ale Pracodawca nie wiedział, że jestem w ciąży gdy proponował mi nową umowę. Chcę o tym poinformować w przyszłym tygodniu, ale zastanawiam się czy nie cofną mi tej umowy i nie dadzą przedłużenia do dnia porodu. Czy ktoś kto zna przepisy prawa pracy lub był/zna taką sytuację mógłby powiedzieć, jak to jest w świetle przepisów?
Pracodawca jak dał taką umowę nie może jej już cofnąć.Lepiej dla Ciebie bo będziesz miała płacone i nie będziesz musiała się martwić o pieniążki,a jak odchowasz swoją kruszynę będziesz mogła wrócić do pracy
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi :) Jestem już w 17stym tygodniu, więc wolę powiedzieć jak najszybciej, bo może uda mi się doczekać nowej Osoby i przyuczyć ją zanim odejdę na zwolnienie :)
Kochana masz 100 procent płacone na zwolnieniu,więc nie ma na co czekać.Ja od razu uciekłam na zwolnienie jak tylko lekarz potwierdził ten cudowny stan.Zmykaj na zwolnienie i się nie martw.Pozdrawiam cieplutko
 
reklama
Do góry