reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Bo te mutacje nie mają bezpośrednio wpływu na straty, mi lekarz tłumaczył że przy zaburzeniach krzepnięcia mogą się robić mikrozakrzepy. Jak się zrobi mikrozakrzep w kosmowce to zarodek może obumrzec. Taka uroda..
Też brałam duphaston. Z heparyna już donosilam mimo krwiakow

Zaburzenia krzepnięcia w ciąży czy jeszcze przed ? Ja miałam właśnie krwiaka przy kosmowce
 
reklama
Cześć dziewczyny! Z chęcią dołączę do Was :)
Jestem obecnie na samym początku ciąży - od pozytywnej bety biorę Neoparin 0,4 rano, 2x duphaston; 2x folik i 1x Letrox - to dał mi lekarz 2 dni temu. Brałam jeszcze acard na noc ale lekarz mówi, że Neoparin powinien wystarczyć, a ja bardzo boję się odstawić acard i nie wiem czy go brac czy nie.
Jestem po 1 poronieniu ciąży bliźniaczej w 10 tyg i 2 ciążach biochemicznych. Mam jedno dziecko które ma już 9 lat. Zdiagnozowano u mnie lekką niedoczyność tarczycy i jestem w trakcie diagnozy na nadkrzepliwość ( już wyszło białko S poniżej normy, czekam na wynika APCR).

Jak wasi lekarze podchodzą do brania heparyny i acardu? W jakich dawkach bierzecie i o jakich porach dnia?
Ja biorę od 5 tyg neoparin codziennie rano jeden zastrzyk dawka 0,4. Teraz jestem w 11 tyg.
 
Cześć :) ja też brałam Neoparin w ciąży, jestem po jednym poronieniu zatrzymanym, nie robiłam badań, jedynie te podstawowe wyszła mi niedoczynność tarczycy i podwyższona prolaktyna, pierwsza ciąża od początku była młodsza, ale wtedy się tym nie przejmowałam bo nie śledziłam swojego cyklu, miesiączki raz były co 30 dni, innym razem co 35 więc niczego nieświadoma powiedziałam wszystkim o ciąży i czekałam kolejnej wizyty, ale niestety dowiedziałam się tylko tyle, że zarodek się pojawił, ale nie ma akcji serca, w kolejną ciążę zaszłam po prawie roku, ale starania były z przerwami z przyczyn zawodowych i znowu to samo ciąża młodsza, beta 3 dni po spodziewanej @ około 500, ale rosła prawidłowo dostałam duphaston, luteinę, heparynę 0,4; kwas foliowy 10 mg (różne czytałam opinie na temat takich dużych dawek, ale pozostało mi zaufać lekarzowi), Acard 75 ciąża ruszyła, pierwsza wizyta ciąża młodsza o 10 dni, druga wizyta bijące serduszko i ciąża młodsza już tylko o 3 dni czyli zgadzało by się z owulacja, maluch urodził się w 32 tc nagle odejście wód płodowych, nie ustalili przyczyny, kilka godzin wcześniej na wizytę ciąża idealna, wyniki również, ale mały ma już 4 msc i rozwija się prawidłowo, gdyby jeszcze kiedykolwiek zdecydowała się na ciążę to na pewno poprzedze ją badaniami, ale to daleka przyszłość na razie cieszę się, że mam to szczęście przy sobie :) jeżeli mielibyście jakieś pytania to piszcie postaram się pomóc :)))
 
Cześć dziewczyny! Z chęcią dołączę do Was :)
Jestem obecnie na samym początku ciąży - od pozytywnej bety biorę Neoparin 0,4 rano, 2x duphaston; 2x folik i 1x Letrox - to dał mi lekarz 2 dni temu. Brałam jeszcze acard na noc ale lekarz mówi, że Neoparin powinien wystarczyć, a ja bardzo boję się odstawić acard i nie wiem czy go brac czy nie.
Jestem po 1 poronieniu ciąży bliźniaczej w 10 tyg i 2 ciążach biochemicznych. Mam jedno dziecko które ma już 9 lat. Zdiagnozowano u mnie lekką niedoczyność tarczycy i jestem w trakcie diagnozy na nadkrzepliwość ( już wyszło białko S poniżej normy, czekam na wynika APCR).

Jak wasi lekarze podchodzą do brania heparyny i acardu? W jakich dawkach bierzecie i o jakich porach dnia?
Ja brałam Neoparin 0,4 wieczorem, a Acard 75 rano, ale odstawiłam go bodajże koło 12 tyg ? Musiałabym zerknąć w kartę ciąży :)
 
Hej dziewczyny, nie znalazłam nigdzie podobnego wątku, więc zakładam go tu. :) Czy któraś z Was wykonuje sobie zastrzyki z heparyną podczas ciąży? Robią Wam się od tego siniaczki? Mi zostają takie małe kilkumilometrowe siniaki, ale jestem ciekawa czy z czasem będą robić się duże? Można jakoś tego uniknąć?
Tez robię zastrzyki już prawie tydzień. Czasami mam siniaki czasami nie. Jeszcze metody nie znalazłam, ale caly czas się przygladam kiedy siniak się robi kiedy nie. Myślę, ze gdy wciskamy heparyne pomału to wtedy go nie ma... ale zobaczę co dalej będzie. Oprócz tego mam jeszcze duphaston...
 
Tez robię zastrzyki już prawie tydzień. Czasami mam siniaki czasami nie. Jeszcze metody nie znalazłam, ale caly czas się przygladam kiedy siniak się robi kiedy nie. Myślę, ze gdy wciskamy heparyne pomału to wtedy go nie ma... ale zobaczę co dalej będzie. Oprócz tego mam jeszcze duphaston...
Ja tez tak mam ze jak wprowadzamy płyn pomalutku to nie ma siniaka.
 
Jaka dawke? I co jeszcze bralas w szczesliwej ciazy?
Mi hlowa puchnie jak kowia o badaniach by co rusz spr czy dawka heparyny jes ok
0,3
Duphaston brałam jak miałam krwiaki
Zaburzenia krzepnięcia w ciąży czy jeszcze przed ? Ja miałam właśnie krwiaka przy kosmowce
Nie wiem, skoro w badaniach genetycznych jest mutacja to chyba ogólnie mam jakiś problem ale nie biorę na codzień żadnych leków tylko w ciąży. Głównie z powodu strat, po prostu boję się próbować być w ciazy bez zastrzykow, żaden lekarz się nie odważy jak już jedną się tak udała. No i druga już też. Kolejnej nie planuje.
Też miałam krwiaki, ogromne, odklejajace kosmowke i udało się donosic. W pierwszej ciąży lezalam plackiem 2 miesiące, w drugiej miesiąc.
 
A wiecie jak malo lekarzy ma pojciecie o heparynie...
Ja ucze sie dopiero zastrzykow ale niezle mi idzie w 10 tyd zbadam anty ax o spr czy dawka jest nie za mala...
Pochwalcie Ktora z Was z pelna swiadomoscia dzieki heparynie i acardowi donosila ciaze i to nie jedno
Tak mocno teraz potrzebuje wsparcia a mocno wierze ze teraz sie uda
 
reklama
A wiecie jak malo lekarzy ma pojciecie o heparynie...
Ja ucze sie dopiero zastrzykow ale niezle mi idzie w 10 tyd zbadam anty ax o spr czy dawka jest nie za mala...
Pochwalcie Ktora z Was z pelna swiadomoscia dzieki heparynie i acardowi donosila ciaze i to nie jedno
Tak mocno teraz potrzebuje wsparcia a mocno wierze ze teraz sie uda
 
Do góry