reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Hej dziewczyny! Jestem po wizycie - dziś 32+2 malutka wazy 2100 gram i ma 42 cm. Dostałam piękne zdjęcia jak ssie kciuka i dokładne zdjęcie stópek, która już ma 5.5 cm sama stópka. Najlepsze jest to ze zmieniła położenie, miała główkę na dole a teraz ma u góry. A ja nawet tego nie poczułam ze zmieniła pozycje... na ktg również się ruszała bo zapisywało a ja mało co czułam. Chyba tak mam i muszę to zaakceptować. Jeśli nie zmieni położenia to około 10 dni wcześniej cesarka. Kolejna wizyta już za 2 tyg, teraz cały listopad mam co 2 tyg a od grudnia co tydzień. Zamawiam dziś fotelik i bazę w końcu. Znowu jestem trochę spokojniejsza po wizycie.
 
reklama
Mi często
Teraz coraz bardziej to czuję, wcześniej tylko jak dotknęła brzucha bo nie czułam tego wgl
Tak teraz jak mi się napnie to aż ciężko iść
Ja mialam takie dziwne napinania i myslalam ze to wlasnie to twardnienie brzucha o ktorym piszecie, ale teraz jak moj maluch jest juz duzy to zdalam sobie sprawe ze to on mi sie tak wypinal i teraz tylko jedna czesc brzucha tak wybrzusza sie i twardnieje wiec w sumie troche niepotrzebnie magnezu sie nażarłam!
 
Ja mialam takie dziwne napinania i myslalam ze to wlasnie to twardnienie brzucha o ktorym piszecie, ale teraz jak moj maluch jest juz duzy to zdalam sobie sprawe ze to on mi sie tak wypinal i teraz tylko jedna czesc brzucha tak wybrzusza sie i twardnieje wiec w sumie troche niepotrzebnie magnezu sie nażarłam!

Miałam tak samo i lekarz mi powiedział, że to są właśnie twardnienia brzucha jak to zobaczył.
 
Miałam tak samo i lekarz mi powiedział, że to są właśnie twardnienia brzucha jak to zobaczył.
Tak tylko z jednej strony to też twardnienie? Ja mam doslownie czasem takie wybrzuszenie twarde najczesciej po prawej stronie pępka tam gdzie dupka leży,a druga strona brzucha miekka.... mi lekarz mowil ze twardnieje caly brzuch i zaczyna sie od gory i idzie do dolu... tak to czujecie? Bo jiz zaczynam sie martwic, bylam pewna ze to dziecko sie wypina!
 
Tak tylko z jednej strony to też twardnienie? Ja mam doslownie czasem takie wybrzuszenie twarde najczesciej po prawej stronie pępka tam gdzie dupka leży,a druga strona brzucha miekka.... mi lekarz mowil ze twardnieje caly brzuch i zaczyna sie od gory i idzie do dolu... tak to czujecie? Bo jiz zaczynam sie martwic, bylam pewna ze to dziecko sie wypina!
Nie no, aż tak martwić się nie powinnaś, ale jak idzie od góry do dołu to być macica już zaczęła ćwiczyć - te tak zwane skurcze brandona hixa. Też miewam już na tym etapie, ale się nie stresuje tym. Lekarz mówi, że jest wszytsko dobrze więc nie szukam sobie powodu do kolejnych załamań ciązowych:) bedzie dobrze, tak ma być, wszytsko zgodnie z naturą.
 
U mnie wlasnie nie ma tego napiecia od gory do dolu, tylko po prostu wybrzuszenie z jednej strony i napiecie skory. Ja sie martwie bo ja te wybrzuszenie sobie glaskam i do niego mowie, a tu nagle ze niby to nie dziecko tylko miesien sie napina! Szok!;)
 
Tak tylko z jednej strony to też twardnienie? Ja mam doslownie czasem takie wybrzuszenie twarde najczesciej po prawej stronie pępka tam gdzie dupka leży,a druga strona brzucha miekka.... mi lekarz mowil ze twardnieje caly brzuch i zaczyna sie od gory i idzie do dolu... tak to czujecie? Bo jiz zaczynam sie martwic, bylam pewna ze to dziecko sie wypina!

Mi twardnieje tylko po jednej stronie i czuje to tylko na górze. Tez myślałam zw to dziecko dopóki lekarz sam tego nie zobaczył.
 
reklama
Do góry