reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badania nasienia

Cześć! U nas jest niestety kiepsko. Jesteśmy już zapisani do urologa-androloga. Mąż jakieś 2 tygodnie przed badaniem nasienia był lekko przeziębiony(bez gorączki) i od miesiąca bardzo ciężko pracuje na budowie naszego domu.

Czas upłynnienia 15, wartość ref. do 60 min
sposób upłynnienia samoistnie
wydzielina szarobiała-mleczna
zapach swoisty
objętość 1.3 ml/ powyżej 1,5
odczyn ph 8.1 / powyżej 7,2
lepkość +
aglutynacja -
liczba komórek okrągłych 0,8 / poniżej 5
morfologia 1%, wartość referencyjna powyżej 4
plemniki żywe 60%, wartość referencyjna powyżej 58

liczba plemników w 1 ml 2,6 mln, wartość referencyjna powyżej 15
liczba plemników ejakulacie 3,38 mln wart. ref powyżej 39 mln
plemniki ruchliwe (P+NP) 19%, wartość referencyjna pow.40
ruch postępowy (P) 9% (0.3mln), wartość referencyjna pow. 32
plemniki o ruchu niepostępowym (NP) 10%
plemniki nieruchome(N) 81%

Myślicie, że tylko in-vitro?
 
reklama
Czy sprawdzi ktoś wyniki ?



Cześć! U nas jest niestety kiepsko. Jesteśmy już zapisani do urologa-androloga. Mąż jakieś 2 tygodnie przed badaniem nasienia był lekko przeziębiony(bez gorączki) i od miesiąca bardzo ciężko pracuje na budowie naszego domu.

Czas upłynnienia 15, wartość ref. do 60 min
sposób upłynnienia samoistnie
wydzielina szarobiała-mleczna
zapach swoisty
objętość 1.3 ml/ powyżej 1,5
odczyn ph 8.1 / powyżej 7,2
lepkość +
aglutynacja -
liczba komórek okrągłych 0,8 / poniżej 5
morfologia 1%, wartość referencyjna powyżej 4
plemniki żywe 60%, wartość referencyjna powyżej 58

liczba plemników w 1 ml 2,6 mln, wartość referencyjna powyżej 15
liczba plemników ejakulacie 3,38 mln wart. ref powyżej 39 mln
plemniki ruchliwe (P+NP) 19%, wartość referencyjna pow.40
ruch postępowy (P) 9% (0.3mln), wartość referencyjna pow. 32
plemniki o ruchu niepostępowym (NP) 10%
plemniki nieruchome(N) 81%

Myślicie, że tylko in-vitro?

Mój mąż miał podobne. 1% prawidłowych, 5ml w 1ml i 15 w całości. Ruch też poniżej normy. Zrobił mąż badania i testosteron trochę niski, brak żylaków. Bierze pregnyl 5000j raz w tygodniu. Zastrzyk robi sam w brzuch. Leczy się już 2 miesiące został miesiac. Żeby była poprawa. Nie wiem czy jest.
Na te chwile próbujemy naturalnie. Nie wiem czy się uda.
 
Cześć! U nas jest niestety kiepsko. Jesteśmy już zapisani do urologa-androloga. Mąż jakieś 2 tygodnie przed badaniem nasienia był lekko przeziębiony(bez gorączki) i od miesiąca bardzo ciężko pracuje na budowie naszego domu.

Czas upłynnienia 15, wartość ref. do 60 min
sposób upłynnienia samoistnie
wydzielina szarobiała-mleczna
zapach swoisty
objętość 1.3 ml/ powyżej 1,5
odczyn ph 8.1 / powyżej 7,2
lepkość +
aglutynacja -
liczba komórek okrągłych 0,8 / poniżej 5
morfologia 1%, wartość referencyjna powyżej 4
plemniki żywe 60%, wartość referencyjna powyżej 58

liczba plemników w 1 ml 2,6 mln, wartość referencyjna powyżej 15
liczba plemników ejakulacie 3,38 mln wart. ref powyżej 39 mln
plemniki ruchliwe (P+NP) 19%, wartość referencyjna pow.40
ruch postępowy (P) 9% (0.3mln), wartość referencyjna pow. 32
plemniki o ruchu niepostępowym (NP) 10%
plemniki nieruchome(N) 81%

Myślicie, że tylko in-vitro?
przed wszystkimi najpierw trzeba poszukać przyczyny. Usg jąder czy nie ma żylaków powrozka, spr hormony, posiew nasienia. W dalszej kolejności badanie genetyczne
 
przed wszystkimi najpierw trzeba poszukać przyczyny. Usg jąder czy nie ma żylaków powrozka, spr hormony, posiew nasienia. W dalszej kolejności badanie genetyczne
Zrobimy badania hormonów przed wizytą u lekarza. Chcieliśmy zrobić testosteron,prolaktynę, progesteron,LH,FSH i TSH.Na początek to chyba wystarczy? USG będzie na wizycie. Ciężko jest, ale chociaż znamy przyczynę niepowodzeń.
 
Cześć. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników, nie za bardzo wiem jak to odczytać... Będę bardzo wdzięczna
IMG_20191122_144516-1.jpg
 
@natalia2019 Nie jest to rewelacyjny wynik - bo zarówno ilość jak i koncentracja są poniżej normy. Na pewno warto nad tym popracować. Plusem jest żywotność i ilość plemników o prawidłowej budowie.
 
reklama
@witch84 nie, mąż nie był badany. Staramy się od dłuższego czasu i się nie udaje. Ja robiłam badania i wszystko wyszło okej. Namówiłam męża na to badanie, na nic nie choruje i nie robił innych badań póki co....
 
Do góry