reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

@Kffiatek Witaj! My mamy trojke maluchow (blizniaki maja 14 msc i syn niecałe 3 latka). Jezdzimy renault Espace (7osobowy). Jeden fotel wyciagniety (czyli tak jakby jechalo nas 2+4) i miejsca wystarcza zeby nas spakowac na tygodniowe wyjazdy, ale nie bierzemy wozka, lozeczek turystycznych itp.
Zależy co bedziecie ze soba wozic (np rowerow dla 6 osob sobie nie wyobrażam ;)) , gdzie jeździć, na jak dlugo i jaka pora roku, bo zima wiadomo ze wszystko "obszerniejsze". Ford galaxy jest jeszcze wart uwagi, ale i drozszy.
 
reklama
@Kffiatek Witaj! My mamy trojke maluchow (blizniaki maja 14 msc i syn niecałe 3 latka). Jezdzimy renault Espace (7osobowy). Jeden fotel wyciagniety (czyli tak jakby jechalo nas 2+4) i miejsca wystarcza zeby nas spakowac na tygodniowe wyjazdy, ale nie bierzemy wozka, lozeczek turystycznych itp.
Zależy co bedziecie ze soba wozic (np rowerow dla 6 osob sobie nie wyobrażam ;)) , gdzie jeździć, na jak dlugo i jaka pora roku, bo zima wiadomo ze wszystko "obszerniejsze". Ford galaxy jest jeszcze wart uwagi, ale i drozszy.
A jak zabezpieczasz te wszystkie torby leżące obok... mnie przeraża wizja bagażu w trakcie wypadku. Taka torba wiążąca 10kg razy przyśpieszenie i robi się 600...
 
A jak zabezpieczasz te wszystkie torby leżące obok... mnie przeraża wizja bagażu w trakcie wypadku. Taka torba wiążąca 10kg razy przyśpieszenie i robi się 600...
Nas jezdzi 5, wiec bagaze z tylu za fotelami leza. Jeszcze nie mielismy nigdy zaladowanego auta po sufit. Waga i gabaryt kazdego bagazu raczej uniemożliwia swobodne latanie, a nawet jesli kolizja bylaby naprawdę duza, to nie przeleca miedzy zaglowkami a sufitem. Mniejsze bagaze upycham dzieciakom "w nogach", bo oni i tak w fotelikach wysoko siedza a tam wolne miejsce. Dociskam fotelem zeby nie latalo.
 
A jak zabezpieczasz te wszystkie torby leżące obok... mnie przeraża wizja bagażu w trakcie wypadku. Taka torba wiążąca 10kg razy przyśpieszenie i robi się 600...
No właśnie... Niby Espace jest pierwszym wyborem ale wtedy zawsze jedno dziecko jedzie tak jakby w bagażniku z rzeczami :(
 
W innych autach bedzie tak samo. Chyba tylko jedno widziałam takie, ktore ma 3 fotele z przodu i 3 z tylu, ale nie mam pamieci do nazw ;)
No chyba że weźmiemy nie minivana tylko busa ale są droższe i brzydkie ;) myślałam jeszcze o chevrolet town&country ma dwa fotele za kierowcą i pasażerem i kanapę za nimi trzyosobową... Ech nie ma prostych rozwiązań tu :(
 
No chyba że weźmiemy nie minivana tylko busa ale są droższe i brzydkie ;) myślałam jeszcze o chevrolet town&country ma dwa fotele za kierowcą i pasażerem i kanapę za nimi trzyosobową... Ech nie ma prostych rozwiązań tu :(
Mi osobiście podoba się pacyfika... przy opcji 7/8osób jest jeszcze trochę bagażnika.
 
reklama
Dziękuję za miłe przyjęcie:)
Mam córkę 10 lat i syna 8 lat. Wiedzą, u mnie co w sercu to na języku :)
Dzieci w siódmym niebie szczególnie syn jak się dowiedzial, że jeden brat będzie, a córka nadal czeka na informacje, że będzie miała siostrę;)

Ogólnie dobrze się czuje, mdłości już minęły, tylko pachwiny i spojenie lonowe mnie boleć zaczyna (wcześnie jakos) poza tym wieczorami bolą mnie plecy na dole i promieniuje do pupy aż mi się nogi uginają, nie wiem czy to normalne?
No i mam diete cukrzycowa.

Fajniej tak jak więcej osób jest w podobnej sytuacji, tak raźniej, bo przyznam Wam się, że zaczynam się bać. Szczególnie tego pobytu po porodzie w szpitalu czy dam radę jak to wygląda. Mimo, że mam jeszcze sporo czasu :) dlatego miło Was poczytać:)
Witam ja tez termin na 15.07 :) u mnie z samego początku pod gorke :( niestety ciśnienie mi szaleje :(
 
Do góry