reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto w trakcie in vitro (ivf)?

Witam. Jestem tu nowa.ale po przejściach I szkoda że dopiero teraz sie tu znalazlam.
Prosze powiedzcie mi czy któraś z Was miała może problem z szybko rosnącym tsh w momencie zaczęcia stymulacji? Mi w ciągu 16 dni tsh wzroslo z 1.5 do 5.97! AntyTPO badalam wiec przyczyna gdzies indziej. Jestem po 3 transferze a po 2 stymulacji.poprzednio uzyskano a 1 jajnika 5 komórek ale tylko 2 zarodki. Niestety transfery nieudane. Przy 2 zrobilam tsh I poziom skoczyl 5.28.wiec sytuacja sie powtarza. Przy drugiej stym 12 pecherzykow zaplodnili 5 z6 dozwolonych przez ustawe. Tylko 3 zarodki rozwinely sie do stadium blastocysty. klinice odsylaja mnie do endo.a on zlosci sie że obwiniaja tarczyce a to nie jest przyczyna.
Wiec moze ktoras miala taki przypadek? Przez wiele lat bylam na dawce eutyrox 25bo lekka niedoczynnosc tarczycy-wyglada jak u 12latki.
Przy stymulacji zwiekszone do 50..po nieudanym transferze 75 naprzemian z 50 aby sie unormowalo I mogla podejsc do nastepnej proby..
I to samo w momencie przyjmowania estrofem encorton luteina przed transferem tsh mega skoczylo..podano mi teraz zarodek z przekonaniem ze marne szanse. Bo dzien przed zrobilam tsh I 5.97. Wszyscy zdziwieni dlaczego... Ja podejrzewam encorton glowna przyczyna tego duzego tsh. Bo nawet w momencie stymulacji tak zle sie NIE czulam sie tak zle jak po nim kiedy zaczelam przyjmowac.Zle sie czuje blada kreci sie w glowie. Poradzcie prosze o co moze chodzic.
 
reklama
Witam. Jestem tu nowa.ale po przejściach I szkoda że dopiero teraz sie tu znalazlam.
Prosze powiedzcie mi czy któraś z Was miała może problem z szybko rosnącym tsh w momencie zaczęcia stymulacji? Mi w ciągu 16 dni tsh wzroslo z 1.5 do 5.97! AntyTPO badalam wiec przyczyna gdzies indziej. Jestem po 3 transferze a po 2 stymulacji.poprzednio uzyskano a 1 jajnika 5 komórek ale tylko 2 zarodki. Niestety transfery nieudane. Przy 2 zrobilam tsh I poziom skoczyl 5.28.wiec sytuacja sie powtarza. Przy drugiej stym 12 pecherzykow zaplodnili 5 z6 dozwolonych przez ustawe. Tylko 3 zarodki rozwinely sie do stadium blastocysty. klinice odsylaja mnie do endo.a on zlosci sie że obwiniaja tarczyce a to nie jest przyczyna.
Wiec moze ktoras miala taki przypadek? Przez wiele lat bylam na dawce eutyrox 25bo lekka niedoczynnosc tarczycy-wyglada jak u 12latki.
Przy stymulacji zwiekszone do 50..po nieudanym transferze 75 naprzemian z 50 aby sie unormowalo I mogla podejsc do nastepnej proby..
I to samo w momencie przyjmowania estrofem encorton luteina przed transferem tsh mega skoczylo..podano mi teraz zarodek z przekonaniem ze marne szanse. Bo dzien przed zrobilam tsh I 5.97. Wszyscy zdziwieni dlaczego... Ja podejrzewam encorton glowna przyczyna tego duzego tsh. Bo nawet w momencie stymulacji tak zle sie NIE czulam sie tak zle jak po nim kiedy zaczelam przyjmowac.Zle sie czuje blada kreci sie w glowie. Poradzcie prosze o co moze chodzic.

Encorton tak wpływa na tarczyce. Problemy z tsh miałaś też przy stymulacji czy tylko przy transferze? Jest też grupa osób, które przy lekach do stymulacji maja problemy z tarczyca ale przy transferze obstawiam encorton, bo u mnie też wpłynął na wyniki. Na szczęście udało się zbić wynik przed transferem.
Podobnie jak ty normalnie biorę dawkę 25 euthyroxu, przy encortonie musiałam brać dawkę 75 i byłam cały czas pod opieką endokrynologa.
Zapraszam na wątek Link do: Kto po in vitro?
Tam jest więcej osób, watek jest bardziej aktywny i szybciej dostaniesz odpowiedź
 
Dziekuje za rady :* bo w tej patowej sytuacji ciezko mi sie odnalezc gdzie co I jak ;) ciezko mi stwierdzic czy tsh skoczylo juz przy stymulacji czy dopiero od momentu brania encortonu czyli od dnia punckji... bo tsh zrobilam dzien przed transferem.. zdziwil mnie wgl stoicki spokoj lekarzy w klinice I nie kazali badac tego tsh co pare dni..gdzie przy poprzednich nieudanych transferach przyczyna byl nagly wzrost tsh.
Zrobilam sobie sama dla swietego spokoju..kobieca intucja nie chciala spocząć .
Czy wgl istnieje szansa na zagniezdzenie sie zarodka I przezycia przy taki wysokim tsh ? Spanikowalam I zmniejszylam dawke encortonu do 5mg dziennie.
 
Dziekuje za rady :* bo w tej patowej sytuacji ciezko mi sie odnalezc gdzie co I jak ;) ciezko mi stwierdzic czy tsh skoczylo juz przy stymulacji czy dopiero od momentu brania encortonu czyli od dnia punckji... bo tsh zrobilam dzien przed transferem.. zdziwil mnie wgl stoicki spokoj lekarzy w klinice I nie kazali badac tego tsh co pare dni..gdzie przy poprzednich nieudanych transferach przyczyna byl nagly wzrost tsh.
Zrobilam sobie sama dla swietego spokoju..kobieca intucja nie chciala spocząć .
Czy wgl istnieje szansa na zagniezdzenie sie zarodka I przezycia przy taki wysokim tsh ? Spanikowalam I zmniejszylam dawke encortonu do 5mg dziennie.

Szansę są, ale wysokie tsh zmniejsza je niestety... Dziwię się, że kliniki tego nie pilnują, ale doświadczenie na forum pokazuje, że dużo trzeba pilnować samemu.
Wg mnie powinnaś była zostać przy tej dawce encortonu a zwiększyć euthyrox. Mi w ciągu tygodnia euthyrox ładnie wyrównał to co podwyższył encorton.
Ale jak już zmniejszyła dawkę encortonu to już nie podwyzszaj, bo takie skoki nie są dobre.
✊✊✊ żeby się udało! Kiedy beta?
 
Dzieki.ja tez sie modle by jakis cud sie pojawil juz tyle lat na niego czekam...
Dziekuje Tobie za wsparcie I rady.. jutro zrobie sobie tsh sprawdze czy wiecej euthyroxu cos pomaga..czy moze zmniejszyc dawke bo troche mi wali serucho chwilami.czy tez tak mialas na poczatku zwiekszonej dawki Eu?
 
Kurcze to nieciekawie...ja nie mialam takich problemow bo az takich Duzych dawek nie przyjmowałam. Aczykolwiek jestem z natury bardzo emocjonalna..przejmuje sie wszystkim.a Wiem że to tsh też NIE pomaga.
Czy oznaczajac jutro tsh myslisz ze powinnam oznaczyc tez ft3 I ft4 ? Czy dopiero jak bede miala wynik bety ?
 
reklama
Wydaje mi się, że teraz wystarczy samo tsh aprzy becie tsh i ft3 oraz ft4. W ciągu kilku dni ft3 i ft4 nie powinno aż tak skakać, tsh jest bardziej wrażliwe na zmiany
 
Do góry