reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto w trakcie in vitro (ivf)?

Myslalam tym tokiem ale wolalam miec pewnosc..tsh spadlo do 1.4 przy dawce 100.i obnizeniu tego encortonu. Jak radzisz ? Dalej 100? Czy moze 75 zeby znow mi do dolu za bardzo nie polecialo.
 
reklama
Tak,Mam na jedno ostatnie podejscie.
Najgorzej ze stymuluja mnie I uzyskuja za malo zarodkow mimo wiekszej ilosci lekow liczby pecherzykow I tym samym komorek.za kazdym razem po stymulacji mam szanse na 2 transfery.Nie wiem czy ta ustawa ograniczajaca ze moga poddac zaplodnieniu tylko 6 komorek jest dobra w takich przypadkach jak moim.Widza jak to sie konczy. Nie wiem jak inne ale ta moja klinika to pralnia pieniedzy biednych ludzi z ogromna nadzieja...
Czas goni co dziala na moja niekorzysc boje sie juz podchodzic do kolejnej proby...obawiajac sie ze znowu bede musiala wyć ... 😰
 
A gdzie podchodzisz i co jest powodem do ivf? Jakie badania już robiłaś?

Jest możliwość obejścia ustawy o zapladnianiu 6 komórek. Na pewno jest to wiek (pow. 35 lat) oraz przewidywana mała liczba zarodków. Ja miałam pobranych 17 komórek, z czego do zapłodnienia nadawało się tylko 13. Zaplodniono 6 a resztę zamrożono. Z 6 były tylko 2 zarodki, więc jak transfer się nie udał to mój lekarz zalecił zapłodnienie wszystkich pozostałych komórek, wyszły 3 zarodki. Dużo zależy od lekarzy...
 
Korzystamy z Parens w Rzeszowie bo mamy najblizej.. choc I tak te 100kilosów do pokonania..
A co do badan to robilam te ktore zlecała klinika..chyba podobnie kazda ma.do tego z genetycznych to kariotyp...i wyszedl dobrze.
A Ty ? Gdzie sie leczylaś/leczysz ?
 
reklama
A gdzie podchodzisz i co jest powodem do ivf? Jakie badania już robiłaś?

Jest możliwość obejścia ustawy o zapladnianiu 6 komórek. Na pewno jest to wiek (pow. 35 lat) oraz przewidywana mała liczba zarodków. Ja miałam pobranych 17 komórek, z czego do zapłodnienia nadawało się tylko 13. Zaplodniono 6 a resztę zamrożono. Z 6 były tylko 2 zarodki, więc jak transfer się nie udał to mój lekarz zalecił zapłodnienie wszystkich pozostałych komórek, wyszły 3 zarodki. Dużo zależy od lekarzy...
A powód in vitro: 1 jajnik i to policystyczny, (bardzo czesto duża cysta,pare operacji mase zrostow),niedrożny jajowód,a co sie jeszcze okazalo przy badaniach wymaganych do procedury - slabe nasienia męża(choc mowia ze uzyskane 2-3zarodki to ladne blastocysty..i 2 morule ktore nie chcialy sie rozwijac dalej...
Dziwne ze jak nie uda sie transfer to pozostale komorki poddaja zaplodnieniu.czyli komorki tez mroża? I po jakim czasie zapladniaja? Rozumiem ze mąz ponownie dostarcza nasienie?U mnie niszcza pozostale komorki uzyskane...a przeciez tez mogli by je zaplemnic oprocz tych z 6.
 
Do góry