reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej dziewczyny czy przy podejściu pierwszy raz do invitro warto robić transfer 2 zarodków ??
Trudno powiedzieć, ja miałam i nic z tego nie wyszło. Później się zastanawiałam czy może lepiej byłby transfer jednego a drugiego zamrozić. Tylko pytanie, czy ten drugi w ogóle dotrwałby do mrożenia a tak to miał szanse rozwinąć się już w macicy. A co lekarz mówi ?
 
Wiesz co jeszcze jestem przed punkcja wiec nic nie mowi po prostu orientacyjnie pytam. Bo nastawiam się na to że mimo wszystko chce mieć podane dwa zarodki. Tylko jeśli będą one dobre to mogą mi podać dwa ???
 
@fredka84 nie mozna tak. Martwimy sie. Pislam priv. Odezwij sie chociaz palca srodkowego pokaz. :)
Dobrze ze okazała kciukasa😉 @fredka84 dobrze zobaczyłam emotkę bo ja tez już się martwiłam!! Głowa do góry wiem ze każdej z nas jest czas potrzebny do pogodzenia się z wszystkim ale jesteśmy tu razem wiec głowa do góry !!!!!!
 
Wiesz co jeszcze jestem przed punkcja wiec nic nie mowi po prostu orientacyjnie pytam. Bo nastawiam się na to że mimo wszystko chce mieć podane dwa zarodki. Tylko jeśli będą one dobre to mogą mi podać dwa ???
Zasada jest taka, że jeśli obydwa zarodki są dobrej jakości to lepiej podać je pojedynczo.bo i tak jest większa szansa na implantację, a jak jeden lub dwa słabsze to czasami podaje się dwa- bo jest szansa że choć jeden zostanie.
 
Wiesz co jeszcze jestem przed punkcja wiec nic nie mowi po prostu orientacyjnie pytam. Bo nastawiam się na to że mimo wszystko chce mieć podane dwa zarodki. Tylko jeśli będą one dobre to mogą mi podać dwa ???
Coś mi się wydaje, że aby podać dwa to trzeba chyba jakieś warunki spełniać. Niech mnie któraś z Dziewczyn poprawi ale chyba wiek się liczy? Kurcze nie pamietam, wiem tylko,ze lekarka mówiła nam, że się łapiemy ( ja mam 32 lata) ale nie wiem tez czy tutaj nie chodziło o to, że wtedy jeszcze było pewne, że u nas invitro tylko z powodu kiepskiego nasienia. Dziewczyny, pomóżcie :-)))
 
Wiesz co jeszcze jestem przed punkcja wiec nic nie mowi po prostu orientacyjnie pytam. Bo nastawiam się na to że mimo wszystko chce mieć podane dwa zarodki. Tylko jeśli będą one dobre to mogą mi podać dwa ???
Tez bylam nastawiona na dwa, lekarz nie mial nic przeciwko, a potem okazalo sie, ze w 3ciej dobie jest tylko jeden zarodek. Podali i sie udalo [emoji4] 3 tygodnie po porodzie na sama mysl o tym, ze myslalam o dwojce bylo mi slabo [emoji16][emoji16]
Teraz mialam opcje podania dwoch, bo stymulaja poszla duzo lepiej, ale juz nie bralam takiej opcji pod uwage.
Wszystko zalezy od tego ile zarodkow uzyskacie. Jak dwa to ja nie podawalabym ich razem, ale jak wiecej to czemu nie. No risk, no fun [emoji12]
 
Hej, jestem Anetko. Wczoraj było mi strasznie źle, jednak mimo wszystko trochę się łudziłam że może jednak.. To był 7dpt więc nie powtarzam, nie ma sensu, już wczoraj nie wzięłam leków.
To druga stymulacja a 4 transfer, miałam same blastocysty a u nas w klinice nie mówią jakie numery, tylko że niby najwyższej jakości [emoji853].
2 razy beta 0,1; raz 8,3 i teraz 2,5. Masakra jakaś
Ale jak by nie było po ostatnim transferze miałam 1,87 ( to był grudzień 2019) i moj gin powiedział ze jednak coś drgnęło wiec do czegoś doszło i ze głowa do góry bez reakcji beta powinna być poniżej 1. Wiem ze jest to marne pocieszenie nawet dla mnie samej - ale może faktycznie trzeba głębiej poszperać dlaczego tak jest - hmmm
 
reklama
Wiesz co jeszcze jestem przed punkcja wiec nic nie mowi po prostu orientacyjnie pytam. Bo nastawiam się na to że mimo wszystko chce mieć podane dwa zarodki. Tylko jeśli będą one dobre to mogą mi podać dwa ???
Ja miałam 4 transfery i w każdym podane 2 zarodki. Pierwszy udany mam synka i teraz 4 z pozytywną betą :)
 
Do góry