reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Czesc dziewczyny ja również jestem na początku ciąży około 6 tydzień czekam narazie na wizytę u lekarza , możecie powiedzieć mi jak to wszystko tutaj w Wiedniu wygląda ? Teraz nie pracuje jestem ubezpieczona pod mężem. Kiedy trzeba wybrać szpital ? Jak to wszystko wygląda z położna ? Itd....
Bardzo dziękuję i pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich serdecznie
Jestem w 34tygodniu ciazy. Jest to moja pierwsza ciąża
W Austrii mieszkam z mężem od 2 lat. Mam dwa meldunki tzn jeden w Polsce stały i tu w Austrii. Obecnie dostaje wochengeld.
Moje pytania to:
- czy muszę się zgłosić do szpitala w sprawie terminu porodu czy robi to mój ginekolog?
- co z zameldowaniem dziecka ? Muszę je meldowac w Polsce czy tylko tu w Austrii?
- jakie świadczenia pieniężne nam przysługują po narodzinach maleństwa?
I ogólnie co powinnam wiedzieć jeszcze
Dziękuję za pomoc, może głupie te pytania ale na prawdę jestem ciemna w tych sprawach.
 
Witam wszystkich serdecznie
Jestem w 34tygodniu ciazy. Jest to moja pierwsza ciąża
W Austrii mieszkam z mężem od 2 lat. Mam dwa meldunki tzn jeden w Polsce stały i tu w Austrii. Obecnie dostaje wochengeld.
Moje pytania to:
- czy muszę się zgłosić do szpitala w sprawie terminu porodu czy robi to mój ginekolog?
- co z zameldowaniem dziecka ? Muszę je meldowac w Polsce czy tylko tu w Austrii?
- jakie świadczenia pieniężne nam przysługują po narodzinach maleństwa?
I ogólnie co powinnam wiedzieć jeszcze
Dziękuję za pomoc, może głupie te pytania ale na prawdę jestem ciemna w tych sprawach.

Hej nie wiem gdzie mieszkasz, a to dużo zmienia bo np. w Wiedniu jest troszkę inaczej niż u mnie w Salzburgu.

Ja po ostatnim badaniu MKP dostałam skierowanie na szpital i z nim Mkp i e card mam się zgłosić w 38 tc na kontrole która umówiłam telefonicznie , co dalej powiedzą na kontroli o ile mały nie zechce wyjść wcześniej [emoji16],

Pytanie 2 chodzi Ci o sam meldunek czy rejestrację urodzenia dziecka i wyrobienie polskich dokumentów ?

Pytanie nr.3 należy Ci się zasiłek wychowawczy czyli Kinderbetreuungsgeld jeśli spełniacie warunki podane na zdjeciu poniżej [emoji6], sama dopiero szukam informacji na ten temat to tu za wiele nie pomogę [emoji53] i sama się chetnie dowiem,
na pewno
-Familienbeihilfe,
-Familienbonus tylko jeśli pobierasz familienbeihilfe ,
-Jest jeszcze coś takiego jak Papamonat ale wtedy ojciec dziecka musi na cały miesiąc przerwać pracę zarobkową i otrzymuje familienzeitbonus ok. 700e
SmartSelect_20200123-144124_Chrome.jpg
 
Hej nie wiem gdzie mieszkasz, a to dużo zmienia bo np. w Wiedniu jest troszkę inaczej niż u mnie w Salzburgu.

Ja po ostatnim badaniu MKP dostałam skierowanie na szpital i z nim Mkp i e card mam się zgłosić w 38 tc na kontrole która umówiłam telefonicznie , co dalej powiedzą na kontroli o ile mały nie zechce wyjść wcześniej [emoji16],

Pytanie 2 chodzi Ci o sam meldunek czy rejestrację urodzenia dziecka i wyrobienie polskich dokumentów ?

Pytanie nr.3 należy Ci się zasiłek wychowawczy czyli Kinderbetreuungsgeld jeśli spełniacie warunki podane na zdjeciu poniżej [emoji6], sama dopiero szukam informacji na ten temat to tu za wiele nie pomogę [emoji53] i sama się chetnie dowiem,
na pewno
-Familienbeihilfe,
-Familienbonus tylko jeśli pobierasz familienbeihilfe ,
-Jest jeszcze coś takiego jak Papamonat ale wtedy ojciec dziecka musi na cały miesiąc przerwać pracę zarobkową i otrzymuje familienzeitbonus ok.
 
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :[emoji4] ja też jestem z salzburga [emoji4] chodzi mi o rejestrację dziecka i polskie dokumenty ;)


Pozdrawiam
To jeszcze sama nie wiem dokladnie [emoji55], będę się dopiero dowiadywać i dzwonić do polskiej ambasady [emoji6] bo z tych osób co znam i rozmawiałam to kazda inaczej mówi [emoji19], na pewno wycieczka do wiednia nas czeka żeby wyrobić paszport a co dalej [emoji2368][emoji2368][emoji2368]
 
To jeszcze sama nie wiem dokladnie [emoji55], będę się dopiero dowiadywać i dzwonić do polskiej ambasady [emoji6] bo z tych osób co znam i rozmawiałam to kazda inaczej mówi [emoji19], na pewno wycieczka do wiednia nas czeka żeby wyrobić paszport a co dalej [emoji2368][emoji2368][emoji2368]

Masakra ile tych zalatwien jest 🙉
 
reklama
Do góry