reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

Ja nie ide,jestem w grupie dużego ryzyka narazenia zawodowego i narazie siedzę w domu:-)

Powiedzcie mi czy jak się kochacie to facet kończy w was?Bo ja się obawiam ale wsumie nie wiem czego:-)
Na tym etapie ciąży może kończyć w Tobie. Pod koniec ciąży może to rozmiękczyć szyjkę.
Teraz trzeba tylko ostrożnie hulać.
Nie za hardcore'owo (żadnych gwałtownych pchnięć [emoji39]) i bez intensywnych pieszczot sutków.
Za moment wkroczymy w 2 semestr, najlepszy jeśli chodzi o seks (o ile w ogóle macie potrzebę)
Są kobiety, którym się ta sfera wyłącza i jest to absolutnie normalne.
Ja nie mogę się doczekać spotkania z mężem, ale póki co on pod Francją a ja w Łodzi.
Dopóki szaleństwo pandemiczne się nie skończy to nie chcę go tu widzieć...
 
reklama
Ja do pracy nie, ale muszę podjechać do lekarza, bo po ponad trzech tygodniach spokoju pojawiło mi się plamienie, więc muszę to skontrolować.. A miałam nadzieję, że nie będę musiała w ogóle teraz wychodzić.. ehh..
U mnie też wczoraj był śluz, który mi się nie podobał, taki jak kawa z bardzo dużą ilością mleka.
 
Wszystko normalnie :) w cytologii mi ostatnio jakas candida wyszła więc najpierw musiałam wyleczyć, ale poza tym tak jak przed ciążą. Trzeba korzystać dopóki nie ma brzucha ;) w pierwszej ciąży w ogóle nie miałam ochoty, chyba też się podświadomie czegoś obawiałam. A teraz na szczęście normalnie.
Ja nie ide,jestem w grupie dużego ryzyka narazenia zawodowego i narazie siedzę w domu:-)

Powiedzcie mi czy jak się kochacie to facet kończy w was?Bo ja się obawiam ale wsumie nie wiem czego:-)
 
Tyle, że ja mam przesuper poziom bo za dużo ... więc to jest problem 😔.Może być tak, że mam ją we krwi , ale nie w komórkach bo tam się nie wchłania. No nic , chyba będę brać dalej i zrobię wynik za jakiś czas z moczu .
Nie wiem jak jest z tym u kobiet w ciąży, ale np. u osób po operacjach bariatrycznych podaje się b12 w zastrzykach w dawkach nawet 1g, a wtedy ona się wchłania dobrze i jest magazynowana w wątrobie, a potem jest zużywana. Jak bierzesz formę metylowaną to nie powinna zaszkodzić, a na pewno nie dawki, o których psizesz, bo one przy założeniu 1% wchłanialności nie zrealizują nawet dziennego zapotrzebowania.
Zbadaj sobie homocysteinę, to dużo powie jak u Ciebie jest z b12 i kwasem foliowym.
 
Nie wiem jak jest z tym u kobiet w ciąży, ale np. u osób po operacjach bariatrycznych podaje się b12 w zastrzykach w dawkach nawet 1g, a wtedy ona się wchłania dobrze i jest magazynowana w wątrobie, a potem jest zużywana. Jak bierzesz formę metylowaną to nie powinna zaszkodzić, a na pewno nie dawki, o których psizesz, bo one przy założeniu 1% wchłanialności nie zrealizują nawet dziennego zapotrzebowania.
Zbadaj sobie homocysteinę, to dużo powie jak u Ciebie jest z b12 i kwasem foliowym.
Ok,dziękuję za info. Zbadam homocysteinę jak już się dostanę do laboratorium. Czy jeżeli mam wysoką homocysteinę przez to , że mogę mieć mutację MTHFR(teoretycznie) to rozumiem, że właśnie branie teraz form metylowanych B12 i kwasu foliowego jest ok ?
 
Ok,dziękuję za info. Zbadam homocysteinę jak już się dostanę do laboratorium. Czy jeżeli mam wysoką homocysteinę przez to , że mogę mieć mutację MTHFR(teoretycznie) to rozumiem, że właśnie branie teraz form metylowanych B12 i kwasu foliowego jest ok ?
Wysoka homocysteina przy jednocześnie wysokim poziomie b12 i kwasu foliowego we krwi, świadczy, że nie przyswajasz ich w klasycznej formie i potrzebujesz zmetylowanej. Na metylowanej b12, b6 i kwasie foliowym homocysteina powinna ładnie spaść.
 
Wysoka homocysteina przy jednocześnie wysokim poziomie b12 i kwasu foliowego we krwi, świadczy, że nie przyswajasz ich w klasycznej formie i potrzebujesz zmetylowanej. Na metylowanej b12, b6 i kwasie foliowym homocysteina powinna ładnie spaść.
Tak czy siak biorę metylowane formy , więc dlaczego poziom we krwi jest za wysoki ...ech
 
reklama
Do góry