reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Zrozumiałabym gdyby była to specjalna wizyta dla frajdy...
Skoro pacjentka już jest, już ma badanie, włącznie 3D czy nagranie płyty to nie problem.

Dla mnie te zalecenia są chore....
Szczególnie ten punkt:

"Jest wymagane skrócenie czasu wykonywania badania między innymi przez ograniczenie liczby ocenianych parametrów (np. czasową rezygnację z analizy przepływów w DV czy na TV u płodów z prawidłowym pomiarem NT w I trymestrze ciąży). "

Często przepływy w DV są na 1 prenatalnym JEDYNYM wskaźnikiem chociażby Zespołu Downa, wiele płodów z tym zespołem ma prawidłowe NT, a przy kolejnych USG jest za późno na terminacje takiej ciąży.
Jestem w szoku jak obecne przepisy, ministerstwo zdrowia i rząd mają w dupie pacjentki i ich ciąże...
Jutro mam prenatalne, aż jestem ciekawa co lekarz będzie badał i czy będzie stosował się do tych wytycznych. Zwrócę na to uwagę.
 
Zrozumiałabym gdyby była to specjalna wizyta dla frajdy...
Skoro pacjentka już jest, już ma badanie, włącznie 3D czy nagranie płyty to nie problem.

Dla mnie te zalecenia są chore....
Szczególnie ten punkt:

"Jest wymagane skrócenie czasu wykonywania badania między innymi przez ograniczenie liczby ocenianych parametrów (np. czasową rezygnację z analizy przepływów w DV czy na TV u płodów z prawidłowym pomiarem NT w I trymestrze ciąży). "

Często przepływy w DV są na 1 prenatalnym JEDYNYM wskaźnikiem chociażby Zespołu Downa, wiele płodów z tym zespołem ma prawidłowe NT, a przy kolejnych USG jest za późno na terminacje takiej ciąży.
Jestem w szoku jak obecne przepisy, ministerstwo zdrowia i rząd mają w dupie pacjentki i ich ciąże...
To jest chore, zgadzam się. Na pewno nie wyrażę zgody na takie potraktowanie na początku kwietnia. To już wolę w ogóle nie robić tego badania. Nie jestem w grupie ryzyka i nie mam tego obowiązkowego. Narażanie kobiety na nieświadomość tego, że dziecko jest chore, żeby skrócić czas badania? To jest karygodne!
 
O tym samym pomyślałam.Ta cena też jest za coś wkoncu.
Ja w takim razie przed zapłaceniem 7.04 poproszę o potwierdzenie z lekarzem, że badanie przebiegnie tak jak powinno i przebiegało do tej pory. Żebym nie zapłaciła 3 stów i potem dowiedziała się w gabinecie, że mi zrobi za te 3 stówy zwykłe USG... Taką awanturę bym wtedy zrobiła...
 
Zrozumiałabym gdyby była to specjalna wizyta dla frajdy...
Skoro pacjentka już jest, już ma badanie, włącznie 3D czy nagranie płyty to nie problem.

Dla mnie te zalecenia są chore....
Szczególnie ten punkt:

"Jest wymagane skrócenie czasu wykonywania badania między innymi przez ograniczenie liczby ocenianych parametrów (np. czasową rezygnację z analizy przepływów w DV czy na TV u płodów z prawidłowym pomiarem NT w I trymestrze ciąży). "

Często przepływy w DV są na 1 prenatalnym JEDYNYM wskaźnikiem chociażby Zespołu Downa, wiele płodów z tym zespołem ma prawidłowe NT, a przy kolejnych USG jest za późno na terminacje takiej ciąży.
Jestem w szoku jak obecne przepisy, ministerstwo zdrowia i rząd mają w dupie pacjentki i ich ciąże...
DV to przepływ żylny a TV co oznacza?
 
Zrozumiałabym gdyby była to specjalna wizyta dla frajdy...
Skoro pacjentka już jest, już ma badanie, włącznie 3D czy nagranie płyty to nie problem.

Dla mnie te zalecenia są chore....
Szczególnie ten punkt:

"Jest wymagane skrócenie czasu wykonywania badania między innymi przez ograniczenie liczby ocenianych parametrów (np. czasową rezygnację z analizy przepływów w DV czy na TV u płodów z prawidłowym pomiarem NT w I trymestrze ciąży). "

Często przepływy w DV są na 1 prenatalnym JEDYNYM wskaźnikiem chociażby Zespołu Downa, wiele płodów z tym zespołem ma prawidłowe NT, a przy kolejnych USG jest za późno na terminacje takiej ciąży.
Jestem w szoku jak obecne przepisy, ministerstwo zdrowia i rząd mają w dupie pacjentki i ich ciąże...
Ale te przepływy może równie dobrze sprawdzic lekarz prowadzący ciążę. Ja mam prenatalne w poniedziałek,A przepływy DV , przeziernosc karkowa, kosc nosowa, pęcherz miałam sprawdzane przez lekarza prowadzącego ponad tydzień temu.
 
reklama
Ja w takim razie przed zapłaceniem 7.04 poproszę o potwierdzenie z lekarzem, że badanie przebiegnie tak jak powinno i przebiegało do tej pory. Żebym nie zapłaciła 3 stów i potem dowiedziała się w gabinecie, że mi zrobi za te 3 stówy zwykłe USG... Taką awanturę bym wtedy zrobiła...
Też bym się wkurzyła ,bo zwykle tyle że bardziej dokładniejsze usg mogę zrobić U swojej gin ,a nie specjalnie się umawiać do specjalisty od prenatalnych.
 
Do góry