reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć Dziewczyny, jestem nowa na forum, ciąża aktualnie 13+6.
Od USG prenatalnego jestem załamana...lekarz powiedział mi, że mam się przygotować na śmierć dziecka. Wyniki: NT 6,6
uogólniony obrzęk płodu
Przepływ na zastawce trójdzielnej: fala wsteczna
Trisomia 21 ryzyko skorygowane 1:4
Trisomia 18 ryzyko skorygowane 1:14
Trisomia 13 ryzyko skorygowane 1:4
Wiem, wyniki są przerażające... Czy któraś z Was miała podobną sytuację, a wynik amniopunkcji okazał się dobry?
Nie znam się na tym, ale zawsze jest nadzieja. Piszesz o usg prenatalnym zakładam więc że testów pappa nie było I ryzyko na podstawie samego usg jest liczone. U mnie było usg I testy pappa ryzyko trisomi 21 1:7000, A ku mojemu jak i lekarzy zdziwieniu urodziłam synka z zespołem Downa. Do dziś się zastanawiam kto się pomylił bo I kość nosowa była I nt1,5. Nie robiłam amniopunkcji skoro ryzyko takie niskie. Wszystko było dobrze przez całe ciążę. Biochemia z krwi wyszła też w normie. Także skoro się u mnie ktoś tak pomylił podczas usg to jest szansa że u Ciebie tez tak może byc. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo. Pozdrawiam.
 
reklama
Nie znam się na tym, ale zawsze jest nadzieja. Piszesz o usg prenatalnym zakładam więc że testów pappa nie było I ryzyko na podstawie samego usg jest liczone. U mnie było usg I testy pappa ryzyko trisomi 21 1:7000, A ku mojemu jak i lekarzy zdziwieniu urodziłam synka z zespołem Downa. Do dziś się zastanawiam kto się pomylił bo I kość nosowa była I nt1,5. Nie robiłam amniopunkcji skoro ryzyko takie niskie. Wszystko było dobrze przez całe ciążę. Biochemia z krwi wyszła też w normie. Także skoro się u mnie ktoś tak pomylił podczas usg to jest szansa że u Ciebie tez tak może byc. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo. Pozdrawiam.

w tym wyniku juz jest uwzględnione PAPPA :(
Chcę mieć wciąż nadzieję, ale jednak ciężko.
 
Tak, amniopunkcja 2.03 wykupilam fish, wynik byl 4.03, a pełna hodowla miala byc 18.03 ale byl juz wynik 13.03
O dobrzel
w tym wyniku juz jest uwzględnione PAPPA :(
Chcę mieć wciąż nadzieję, ale jednak ciężko.
Wyniki faktycznie nie wyglądają najlepiej, ale były przypadki że 1:4 i dzidzia rodziła się bez wad genetycznych a i był gdzieś przypadek, że było 1:20000 i dzieciątko chore. Trzymam bardzo mocno kciuki. Już po prostu za dużo przypadków, każda dzidzia powinna być zdrowa 😞 Trzymaj się kochana❤
 
Nie znam się na tym, ale zawsze jest nadzieja. Piszesz o usg prenatalnym zakładam więc że testów pappa nie było I ryzyko na podstawie samego usg jest liczone. U mnie było usg I testy pappa ryzyko trisomi 21 1:7000, A ku mojemu jak i lekarzy zdziwieniu urodziłam synka z zespołem Downa. Do dziś się zastanawiam kto się pomylił bo I kość nosowa była I nt1,5. Nie robiłam amniopunkcji skoro ryzyko takie niskie. Wszystko było dobrze przez całe ciążę. Biochemia z krwi wyszła też w normie. Także skoro się u mnie ktoś tak pomylił podczas usg to jest szansa że u Ciebie tez tak może byc. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo. Pozdrawiam.
Nie zazdroszczę Ci, chociaż ja się mimo amniopunkcji też cały czas zastanawiam czy to na pewno. Myślałam, że wady z ZD w dalszych usg ujawniają się mimo wszystko, przynajmniej miałabyś szansę przygotować się psychicznie...
 
Cześć Dziewczyny, jestem nowa na forum, ciąża aktualnie 13+6.
Od USG prenatalnego jestem załamana...lekarz powiedział mi, że mam się przygotować na śmierć dziecka. Wyniki: NT 6,6
uogólniony obrzęk płodu
Przepływ na zastawce trójdzielnej: fala wsteczna
Trisomia 21 ryzyko skorygowane 1:4
Trisomia 18 ryzyko skorygowane 1:14
Trisomia 13 ryzyko skorygowane 1:4
Wiem, wyniki są przerażające... Czy któraś z Was miała podobną sytuację, a wynik amniopunkcji okazał się dobry?
Ja miałam 1:12, tyko, że u mnie usg było ok, ale biochemia wszystko zepsuła. Amniopunkcja nie potwierdziła trisomi, ale zasiana wątpliwość cały czas wisi i pewno jeszcze na długo po porodzie będę się zastanawiała czy wszystko na pewno jest ok. Kojarzę, że była na forum dziewczyna z ryzykiem podobnym do Twojego, bo chyba też 1:4 i po amniopunkcji wyszło, że nie ma wady, ale nie pamiętam co zaważyło na wyniku. Trzymam kciuki. Ja bym robiła amniopunkcję, ale to Twoja decyzja.
 
Nie zazdroszczę Ci, chociaż ja się mimo amniopunkcji też cały czas zastanawiam czy to na pewno. Myślałam, że wady z ZD w dalszych usg ujawniają się mimo wszystko, przynajmniej miałabyś szansę przygotować się psychicznie...
Z perspektywy czasu stwierdzam że tak miało być. Miałam nie wiedzieć bo zamartwialabym się całą ciążę A to nie było by dobre dla maluszka. Mój synek dostał 10/10 serduszko ma zdrowe. Neurologicznie jest dobrze. Tarczyca póki co ok. Jesteśmy pod opieką specjalistów. Mały ma rehabilitacje. Musiałam się szybko ogarnąć po porodzie. Przeplakalam wiele nocy, ale cieszę się że to tylko zd bo mogłoby byc znacznie gorzej. Gdybym była znowu w ciąży czego nie planuje już to na pewno zrobiłbym amniopunkcje żeby mieć pewność czy dziecko jest zdrowe.
 
Cześć Dziewczyny, jestem nowa na forum, ciąża aktualnie 13+6.
Od USG prenatalnego jestem załamana...lekarz powiedział mi, że mam się przygotować na śmierć dziecka. Wyniki: NT 6,6
uogólniony obrzęk płodu
Przepływ na zastawce trójdzielnej: fala wsteczna
Trisomia 21 ryzyko skorygowane 1:4
Trisomia 18 ryzyko skorygowane 1:14
Trisomia 13 ryzyko skorygowane 1:4
Wiem, wyniki są przerażające... Czy któraś z Was miała podobną sytuację, a wynik amniopunkcji okazał się dobry?
Będziesz robić amniopunkcje?
Nie wygląda to dobrze, ale byly dziewczyny z wysokim NT i obrzekiem plodu ktory po paru tygodniach zniknął.
Zaraz zaczynasz 15 tydzień wiec za nieco ponad tydzień jak bedziesz miala 15+0 mozesz robic amniopunkcje, wykup fish i za 2 tygodnie bedzie wiedziec czy nie ma wady genetycznej. Moze i obrzęk sie zmniejszy, trzeba miec nadzieje, ale działać szybko ze wszystkimi badaniami.
 
O dobrzel

Wyniki faktycznie nie wyglądają najlepiej, ale były przypadki że 1:4 i dzidzia rodziła się bez wad genetycznych a i był gdzieś przypadek, że było 1:20000 i dzieciątko chore. Trzymam bardzo mocno kciuki. Już po prostu za dużo przypadków, każda dzidzia powinna być zdrowa 😞 Trzymaj się kochana❤
Coś mi się górna część postu skiepscila 🙈
 
reklama
Z perspektywy czasu stwierdzam że tak miało być. Miałam nie wiedzieć bo zamartwialabym się całą ciążę A to nie było by dobre dla maluszka. Mój synek dostał 10/10 serduszko ma zdrowe. Neurologicznie jest dobrze. Tarczyca póki co ok. Jesteśmy pod opieką specjalistów. Mały ma rehabilitacje. Musiałam się szybko ogarnąć po porodzie. Przeplakalam wiele nocy, ale cieszę się że to tylko zd bo mogłoby byc znacznie gorzej. Gdybym była znowu w ciąży czego nie planuje już to na pewno zrobiłbym amniopunkcje żeby mieć pewność czy dziecko jest zdrowe.

Na pewno jesteś cudowną mamą, dzidzia oszukała wszystkich by żyć i być kochaną przez Ciebie,bo nie wiadomo jaką podjęłabyś decyzje,pomyśl o rodzeństwie dla maluszka, tak żeby kiedyś nie został sam. Pozdrawiam i całuje, dużo zdrówka.
 
Do góry