reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć dziewczyny, jestem tutaj bo właśnie dziś otrzymałam zły wynik Pappy.

2 tygodnie temu, na I prenatalnych, usg wyszło super.
Przeziernosc 1,4
Kość nosowa widoczna i ogólnie wszystko w normie. Lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń.
Moje ryzyko ZD po usg wynosilo 1:2494.
Natomiast po Pappa bardzo źle bo 1:43.

Wolne bhcg za wysokie 310,40 odpowiada 10,019 MoM
Pappa ok, bo 3,060 odpowiada 0,532 MoM.

Lekarz stwierdził, że według niego dziecko jest zdrowe i że podwyższony wynik może świadczyć o problemach z tarczyca, natomiast mi nie dawało to spokoju i jeszcze dziś udało mi się zrobić test Sanco. Nie chciałam czekać tak długo na wynik amniopunkcji, a wynik z krwi będę miała za tydzień w piątek.

Jestem cała w strachu i choć staram się uspokoić to bardzo boję się wyniku.
Czy któraś z Was miała podobny wynik a okazało się, że jednak dziecko zdrowe?
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tutaj bo właśnie dziś otrzymałam zły wynik Pappy.

2 tygodnie temu, na I prenatalnych, usg wyszło super.
Przeziernosc 1,4
Kość nosowa widoczna i ogólnie wszystko w normie. Lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń.
Moje ryzyko ZD po usg wynosilo 1:2494.
Natomiast po Pappa bardzo źle bo 1:43.

Wolne bhcg za wysokie 310,40 odpowiada 10,019 MoM
Pappa ok, bo 3,060 odpowiada 0,532 MoM.

Lekarz stwierdził, że według niego dziecko jest zdrowe i że podwyższony wynik może świadczyć o problemach z tarczyca, natomiast mi nie dawało to spokoju i jeszcze dziś udało mi się zrobić test Sanco. Nie chciałam czekać tak długo na wynik amniopunkcji, a wynik z krwi będę miała za tydzień w piątek.

Jestem cała w strachu i choć staram się uspokoić to bardzo boję się wyniku.
Czy któraś z Was miała podobny wynik a okazało się, że jednak dziecko zdrowe?
Hej. Ja mialam podobna sytuacje. USG bardzo dobre i skopana Pappa. Wolna beta ponad 8 MoM.. ryzyko w zaleznosci od lekarza 1:78 lub 1:96.. ZD. Przed pappa mialam zrobione harmony ktore wyszlo dobre ale to znowu tylko prawdopodobienstwo. Sporo lekarzy odwiedzilam az wkoncu trafilam na odpowiedniego ktory mnie odpowiednio poprowadzil... mialam amnio metoda mikromacierzy. Wyszlo wszystko ok. Wszystkie kolejne badania tez :-) rodze za tydzien!!
Trzymam kciuki zeby u Ciebie tez bylo wszystko ok 😁 jestem pewna ze bedzie. Jak usg jest ok to bedzie ok. Zreszta beta jest najbardziej niestabilnym wskaznikiem na ktory wplywa bardzo wiele czynnikow.
 
Hej. Ja mialam podobna sytuacje. USG bardzo dobre i skopana Pappa. Wolna beta ponad 8 MoM.. ryzyko w zaleznosci od lekarza 1:78 lub 1:96.. ZD. Przed pappa mialam zrobione harmony ktore wyszlo dobre ale to znowu tylko prawdopodobienstwo. Sporo lekarzy odwiedzilam az wkoncu trafilam na odpowiedniego ktory mnie odpowiednio poprowadzil... mialam amnio metoda mikromacierzy. Wyszlo wszystko ok. Wszystkie kolejne badania tez :-) rodze za tydzien!!
Trzymam kciuki zeby u Ciebie tez bylo wszystko ok 😁 jestem pewna ze bedzie. Jak usg jest ok to bedzie ok. Zreszta beta jest najbardziej niestabilnym wskaznikiem na ktory wplywa bardzo wiele czynnikow.
Dziękuję, to ogromne pocieszenie! Super że u Ciebie skończyło się wszystko dobrze. Ja również mam taką nadzieję. Ale ile człowiek naje się strachu to sama dobrze wiesz.
Lekarz bierze pod uwagę, że na wynik mogło mieć coś wpływ, natomiast co, to niewiadomo. Szukam teraz pocieszenia, bo inaczej człowiek by zwariował.
 
Dziękuję, to ogromne pocieszenie! Super że u Ciebie skończyło się wszystko dobrze. Ja również mam taką nadzieję. Ale ile człowiek naje się strachu to sama dobrze wiesz.
Lekarz bierze pod uwagę, że na wynik mogło mieć coś wpływ, natomiast co, to niewiadomo. Szukam teraz pocieszenia, bo inaczej człowiek by zwariował.
Doskonale to rozumiem. Ile ja sie nastresowalam i naplakalam.. to jest nie do opanowania ale wiem ze pozytywne historie pocieszaja 😃 ja mialam i mam problemy z tarczyca wiec moze to to. Mi tez lekarze mowia ze moze to byla ciaza pierwotnie blizniacza. Nie doszlam do tego dlaczego ta beta byla wysoka. Ty pewnje tez nie dojdziesz. Najwazniejsze zeby wszystko dalej bylo ok. Ja sie uspokoilam po wynikach amnio.
 
Hej. Ja mialam podobna sytuacje. USG bardzo dobre i skopana Pappa. Wolna beta ponad 8 MoM.. ryzyko w zaleznosci od lekarza 1:78 lub 1:96.. ZD. Przed pappa mialam zrobione harmony ktore wyszlo dobre ale to znowu tylko prawdopodobienstwo. Sporo lekarzy odwiedzilam az wkoncu trafilam na odpowiedniego ktory mnie odpowiednio poprowadzil... mialam amnio metoda mikromacierzy. Wyszlo wszystko ok. Wszystkie kolejne badania tez :-) rodze za tydzien!!
Trzymam kciuki zeby u Ciebie tez bylo wszystko ok 😁 jestem pewna ze bedzie. Jak usg jest ok to bedzie ok. Zreszta beta jest najbardziej niestabilnym wskaznikiem na ktory wplywa bardzo wiele czynnikow.
Ja miałam bete 6.5 MoM, pappa 0.65., ryzyko 1:15. Amniopunkcja prawidłowa, wyszly problemy z tarczycą i cukrzycą. Teraz leżę w szpitalu i czekam na poród. Czy jest na 100% ok dowiem się w ciągu kilku najbliższych dni...
 
Ja miałam bete 6.5 MoM, pappa 0.65., ryzyko 1:15. Amniopunkcja prawidłowa, wyszly problemy z tarczycą i cukrzycą. Teraz leżę w szpitalu i czekam na poród. Czy jest na 100% ok dowiem się w ciągu kilku najbliższych dni...
Na pewno bedzie. Ja wychodze wyszlam z zalozenia ze jakmdo tej pory bylo wszystko ok to juz bedzie. Czas na zle mysli juz byl.
 
Ja miałam bete 6.5 MoM, pappa 0.65., ryzyko 1:15. Amniopunkcja prawidłowa, wyszly problemy z tarczycą i cukrzycą. Teraz leżę w szpitalu i czekam na poród. Czy jest na 100% ok dowiem się w ciągu kilku najbliższych dni...
Nie uspokoił cię wynik amniopunkcji? Głowa do góry, najważniejsze że po badaniu wyszło wszystko ok.

@Gosik83 ja biorę eutyrox, co prawda endokrynolog nie stwierdził niedoczynności (jeszcze) ale mam brać lek na obniżenie tsh, który był za wysoki na ciąże.
No i 2 lata temu miałam na tarczycy torbiel, lekarz wyciągnął z niego płyn i już jej nie mam, ale stwierdził, że w przyszłości pewnie i tak będę musiała wyciąć tarczyce, zresztą to u mnie rodzinne. Myślisz że tarczyca jednak mogła zaburzyc wynik Pappy? Wiesz, chwytam Się wszystkiego i szukam czegokolwiek, co da mi nadzieję, że jednak wynik jest fałszywy. 😊
 
Cześć dziewczyny. Jestem w 15tc, USG wyszło mi bardzo dobrze NT 1mm, obecna kość nosowa. Testy Pappa wyszły bardzo źle, bHCG 0,567MoM i białko Pappa 0,348 co zwiększyło ryzyko trisomii ale nadal było w miare ok 1:564. Mimo ryzyka pośredniego zdecydowałam się na test Nifty. Niestety wyszedł pozytywny, tzn wysokie ryzyko trisomii 18. Jutro mam aminopunkcje, idę tam właściwie jak na ścięcie, wyrok jest pewny. O dziwo nie boję się badania, boję się momentu w którym ostatecznie będę musiała zdecydować co dalej...
Cześć dziewczyny. Flabeg jestem też w podobnej sytuacji co Ty. 15 tydz. ciąży i wynik Sanco nie prawidłowy. Trisomia 18. Nie robiłam innych badań. Na badaniu w 13 tyg. lekarz zwrócił uwagę na pępowinę że się nie wchłonęła. NT 0,21 cm. uwidoczniona kość nosowa. Skierował mnie na badanie Sanco. Jestem załamana. Przepuklina i nie prawidłowy wynik badania Sanco nie pozostawia mi złudzeń. Próbuje umówić się do poradni genetycznej do IMID.
 
Ostatnia edycja:
Amniopunkcja uspokoila, ale co jakis czas człowiek się zastanawia czy na pewno jest ok i z czego to wyszło. Zresztą ja mam taką naturę, że szukam problemów.
Tarczyca może zaburzac wyniki bety. Oficjalnie chyba nie jest to potwiwrdzone, ale takazależność jest przez lekarzy zauwazana
 
reklama
Nie uspokoił cię wynik amniopunkcji? Głowa do góry, najważniejsze że po badaniu wyszło wszystko ok.

@Gosik83 ja biorę eutyrox, co prawda endokrynolog nie stwierdził niedoczynności (jeszcze) ale mam brać lek na obniżenie tsh, który był za wysoki na ciąże.
No i 2 lata temu miałam na tarczycy torbiel, lekarz wyciągnął z niego płyn i już jej nie mam, ale stwierdził, że w przyszłości pewnie i tak będę musiała wyciąć tarczyce, zresztą to u mnie rodzinne. Myślisz że tarczyca jednak mogła zaburzyc wynik Pappy? Wiesz, chwytam Się wszystkiego i szukam czegokolwiek, co da mi nadzieję, że jednak wynik jest fałszywy. 😊
Ja to sobie tak tlumacze. Od kilku lat biore eutyrox i mam stwierdzona niedoczynnosc. Cala ciaze teraz tez oczywiscie biore i to zwiekszona dawke. Czesto slysze ze dziewczyny z podwyzszona beta maja problem z tarczyca. Moj genetyk tez mi to zasugerowal ale nigdzie nie znalazlam „oficjalnego” potwierdzenia. A uwierz ze szukalam dluuugo 😅
 
Do góry