reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pusty pęcherzyk ciążowy

Honest11

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Czerwiec 2020
Postów
47
Miasto
Lublin
Witam wszystkich.
Oststnia miesiączkę miałam 30.04. Była to pierwsze miesiączka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (odstawiłam ze względu na braki krwawienia z odstawienia) Przez okres dni płodnych (wyliczonych przez kalendarzyk) razem z moim partnerem się zabezpieczaliśmy :) jednak przed samym okresem czułam, że coś jest nie tak. Dla spokoju zrobiłam test wyszedł pozytywny. Później powtórzyłam kolejne i tak samo pozytywne. Na początku czerwca zrobiłam bthcg przyrost prawidłowy. 15.06 miałam wizytę u gine, na usg widoczny był tylko pęcherzyk ciążowy 14mm. Bez echa zarodka. Na kolejną wizytę kazała mi przyjść dopiero 13.07. Wiec tutaj moje pytanie, czy był ktoś w podobnej sytuacji i zarodek się pojawił? Czy spodziewać się raczej pustego jaja. Dość długo muszę czekać i już wariuje.
 
reklama
Byłaś u giną za wcześnie po prostu. To był.jakis 5 tydzień. Zdecydowanie mógł być pusty pęcherzyk jeszcze wtedy. Zwłaszcza, że po odstawieniu tabletek owulacja mogła się przesunąć, i kalendarzyk zwyczajnie się nie spisał. To częste, że po odstawieniu anty cykl trochę wariuje. Natomiast życiu nie wytrzymała bym jeszcze miesiąca do kolejnej wizyty
Oblicz sobie kiedy będzie 7tc i idź gdziekolwiek indziej na potwierdzenie. Będzie pewność, czy wszystko jest w porządku, bo beta (nawet dobrze przyrastająca) niczego nie gwarantuje. Na twoim miejscu byłabym dobrej myśli 😊 na tym etapie po prostu może jeszcze nie być widać zarodka.
 
Witam wszystkich.
Oststnia miesiączkę miałam 30.04. Była to pierwsze miesiączka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (odstawiłam ze względu na braki krwawienia z odstawienia) Przez okres dni płodnych (wyliczonych przez kalendarzyk) razem z moim partnerem się zabezpieczaliśmy :) jednak przed samym okresem czułam, że coś jest nie tak. Dla spokoju zrobiłam test wyszedł pozytywny. Później powtórzyłam kolejne i tak samo pozytywne. Na początku czerwca zrobiłam bthcg przyrost prawidłowy. 15.06 miałam wizytę u gine, na usg widoczny był tylko pęcherzyk ciążowy 14mm. Bez echa zarodka. Na kolejną wizytę kazała mi przyjść dopiero 13.07. Wiec tutaj moje pytanie, czy był ktoś w podobnej sytuacji i zarodek się pojawił? Czy spodziewać się raczej pustego jaja. Dość długo muszę czekać i już wariuje.
Pewnie nie miałaś dni płodnych wtedy kiedy myślisz, bo przy zabezpieczaniu na ciążę znikome szansę. Pewnie ciąża jest młodsza niż myślisz. Pozostaje czekać na wizytę.
 
@Cobra zaden 5 tc tylko raczej 6-7 tc. Teoretycznie powinno być widać już zarodek, ale jeżeli owulacja byla później to może nie być jeszcze widoczny.
 
Zrób betę dziś w dowolnym laboratorium, powtórzę jutro albo za 2 dni żeby sprawdzić czy rośnie, to po pierwsze Cię uspokoi, a po drugie będziesz wiedzieć czy ciąża się rozwija. Jak bardzo się niepokoisz to mimo badań umów wizytę w przyszłym tygodniu, albo pod koniec tego nawet bo minie już około tygodnia i pewnie coś będzie widać.
 
Według ostatniej miesiaczki możesz mieć 6-7 tydz, ale nie oznacza to że tak zaszłaś w ciąże. Poczekaj z 2-3 tyg i dopiero wtedy idź do lekarza. Mi w 8 tyg zrobił usg przez brzuch i też stwierdził puste jajo płodowe i do usunięcia, ale po 2 dniach byłam u innego lekarza i aktualnie zaczyna sie 21 tydz ciąży.
 
reklama
Do góry