reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny odebrałam podstawowe badania to wszytsko pięknie bo beta ponad 3600 ale TSH mam za wysokie... norma to 2.5 a ja mam aż 3.5 i jestem przerażona😟 jak zacznę brać leki na niedoczynnosc tarczycy to liczę na to ze z maleństwem nic nie będzie złego 😭Prawda?
[/QUOTE]
Spokojnie nie będzie. Zanim zaczęłam starania miałam tsh 2.54 i dla endokrynologa było ciut za wysoki mimo właśnie normy 2.5. Dostałam euthyrox 25. Potem jak się udało byłam na kolejnej wizycie i robiłam badania i było 2.15. Dawka została zwiększona na euthyrox 50, bo endokrynolog powiedziała że teraz jest duże zapotrzebowanie dziecka na hormony tarczycy i czerpie dziecko z zapasu naszego.dzis jestem po kolejnej wizycie wynik tsh mam już na poziomie 1.3 i kolejna modyfikacje przyjmowania euthyroxu.
 
reklama
Dziewczyny odebrałam podstawowe badania to wszytsko pięknie bo beta ponad 3600 ale TSH mam za wysokie... norma to 2.5 a ja mam aż 3.5 i jestem przerażona😟 jak zacznę brać leki na niedoczynnosc tarczycy to liczę na to ze z maleństwem nic nie będzie złego 😭Prawda?
Spokojnie nie będzie. Zanim zaczęłam starania miałam tsh 2.54 i dla endokrynologa było ciut za wysoki mimo właśnie normy 2.5. Dostałam euthyrox 25. Potem jak się udało byłam na kolejnej wizycie i robiłam badania i było 2.15. Dawka została zwiększona na euthyrox 50, bo endokrynolog powiedziała że teraz jest duże zapotrzebowanie dziecka na hormony tarczycy i czerpie dziecko z zapasu naszego.dzis jestem po kolejnej wizycie wynik tsh mam już na poziomie 1.3 i kolejna modyfikacje przyjmowania euthyroxu.
[/QUOTE]
I dodam że problemów z tarczyca nie miałam i jak widać nie mam. Zapobiegawczo biorę wg zaleceń. W pierwszej ciąży nie miałam do czynienia z endokrynologiem. Owszem tsh było sprawdzane ale było ok.
 
Jeśli umowa kończy się po 12 tygodniu ciąży to z automatu musi Ci przedłużyć do dnia porodu A potem normalnie przysługuje Ci zasiłek macierzyński. Ja bym szła od razu na l4 w Twoim wypadku (Jeśli straszy zwolnieniem) bo na l4 nie może Cię zwolnić.
Też bym tak zrobiła i najlepiej powiedzieć że się boisz bo dużo dźwigasz itd
 
Dzis moje mdlosci sa mega, rano było przeokropnie 😵. Takze jezeli ktoras z dziewczyn panikuje z braku mdlosci czy bolu piersi to napewno na nie przyjdzie czas. W zadnej ciazy nie mialam takich mdlosci jak teraz... 🤮
Oj u mnie też dziś zdecydowanie gorzej. Ciężko coś zjeść, a przygotowanie obiadu to był koszmar. Córka zażyczyła sobie, żeby zrobić spaghetti a mój żołądek bardzo protestował
 
Hmm ale co znaczy chroniona ? Prawo mówi że pracodawca może ale nie musi przedłużyć umowy do dnia porodu jeśli umowa kończy się przed 12 tyg ciąży. A z ochrona to jest tak ze niby jestesmy chronione tez po porodzie i wiecie jak to wyglada ? Urodzilam dziecko i po macierzynskim chcialam wrocic do pracy na moje stsnowisko a mi powiedzieli (szef) ze juz nie ma dla mnie miejsca i momo ze umowe mialam jeszcze rok to musialam wybrac caly urlop i do widzenia. Byłam u prawnika i mi powiedział że mogę walczyć o moje prawa ale prawda jest taka że jeśli szef będzie chciał mnie zwolnić to to zrobi.
 
Cześć dziewczyny 🙂 życzę wszystkim wytrwałości. Jestem w 5+4 dni, po pierwszej wizycie. Wszystko było ok a teraz pojawiły się plamienia, mało ale są. Na szczęście bez innych dolegliwości. Kolejna wizyta 28 lipca. Lekarz przepisze mi luteine ale dopiero jak bedzie serduszko.
 
Dziewczyny odebrałam podstawowe badania to wszytsko pięknie bo beta ponad 3600 ale TSH mam za wysokie... norma to 2.5 a ja mam aż 3.5 i jestem przerażona😟 jak zacznę brać leki na niedoczynnosc tarczycy to liczę na to ze z maleństwem nic nie będzie złego 😭Prawda?
Spokojnie nie będzie. Zanim zaczęłam starania miałam tsh 2.54 i dla endokrynologa było ciut za wysoki mimo właśnie normy 2.5. Dostałam euthyrox 25. Potem jak się udało byłam na kolejnej wizycie i robiłam badania i było 2.15. Dawka została zwiększona na euthyrox 50, bo endokrynolog powiedziała że teraz jest duże zapotrzebowanie dziecka na hormony tarczycy i czerpie dziecko z zapasu naszego.dzis jestem po kolejnej wizycie wynik tsh mam już na poziomie 1.3 i kolejna modyfikacje przyjmowania euthyroxu.
[/QUOTE]
To są dobre wiadomości 🙂 ja tez właśnie nie miałam problemu... przed ciąża moje tsh wynosiło 1.2 i trochę byłam w szoku jak zobaczyłam ten wynik 🤨 dobrze ze mam was bo bym chyba oszalała 😘😘
 
reklama
Dziewczyny ten duphaston widzę, że dużo z Was ma przepisane. Kiedy lekarz o tym decyduje ? Przy jakich objawach? Jestem po poronieniu i dlatego poleciałam do lekarza jak tylko dowiedziałam się o ciąży. Mam tylko pamiętać o kwasie foliowym.
 
Do góry