reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w wodzie - śląsk

G

gość _199

Gość
Dziewczyny mam pytanie, gdzie na śląsku można rodzić w wodzie ? I jak to wygląda cenowo?
Ogólnie chce rodzić w szpitalu na NFZ, który za dopłatą lub też nie oferuje poród w wodzie. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo dziecko będzie spore, a mi cesarka odpada.
 
reklama
UCK w Katowicach. Tam mają nową dużą wannę do porodu. Nie wiem jak teraz przez Covid ale wcześniej można było zobaczyć sale. Jak coś to mam nawet zdjęcie tej wanny :) Rozumiem że nie masz żadnych przeciwwskazań do porodu w wodzie?
 
Jeszcze nie przedyskutowałam z lekarzem kwestii porodu, bo mam czas do stycznia, po prostu sama się rozglądam, by mieć odpowiednio wcześnie wybrany szpital, ale wydaje mi się że nie mam przeciwwskazań.
Ile ten poród kosztuje ? I która lokalizacja, bo na stronie widzę, że są dwie.
 
UCK na Ligocie jest tylko jedno - ul. Medyków 14. Drugi szpital obok to GCZDz. Z tego co wiem to nie jest dodatkowo płatny ale pytanie czy akurat sala będzie wolna. Najlepiej zadzwonić i zapytać. Ale skąd wiesz że dziecko będzie duze skoro to początek ciąży?
 
UCK na Ligocie jest tylko jedno - ul. Medyków 14. Drugi szpital obok to GCZDz. Z tego co wiem to nie jest dodatkowo płatny ale pytanie czy akurat sala będzie wolna. Najlepiej zadzwonić i zapytać. Ale skąd wiesz że dziecko będzie duze skoro to początek ciąży?
Bo już jest o tydzień większy, więc lekarz mówił, że mam się przygotować na sporego dzieciaczka.
Nie da się jakoś sali zaklepać? Szukam właśnie miejsca, gdzie będę mogła zagwarantować sobie prywatną salę i poród w wodzie bez stresu, że zabraknie dla mnie miejsca.
 
Hej, ja tez jestem aktualnie w 22 tygodniu ciazy, szykuje sie do porodu w grudniu i tez bardzo bym chciala w wodzid i do wody. Przeciwwskazania moga sie pojawic na samej koncowce (infekcja, dodatni gbs, choroby krazeniowe indukowane ciaza, przedwczesny porod itp), ale mozna cos sprobowac zaplanowac.
Tak jak pisala Maxime na pewno mozna w wannie rodzic na Ligocie, bo pamietam jak bylam tam na praktykach. Na pewno mozna tez w Myslowicach, wiem bo polozna, ktora mnie patronazowala po porodzie nr 1 i prowadzila szkole rodzenia, tam wlasnie pracuje. Mozna w Biskupicach, ale chyba tylko jedna polozna tam jest za to odpowiedzialna i tak jakby z nia sie nalezy kontaktowac. Ja jednak juz z Biskupic "jestem wyleczona" zmedykalizowanym porodem na sucho i srednia opieka po porodzie (tzn polozne i ginkolodzy spoko, ale neonatologia dramat, i jest to szpital mlekiem modyfikowanym plynacy) i najpowazniej rozwazam Myslowiece :)
W Gliwicach tez jest wanna, ale chyba na pierwsza faze porodu, a na parcie juz przechodzisz na loze. Kolezanka rodzila w listopadzie i tak wlasnie bylo. Gdybys sie dowiedziala czego konkretnego, jesli bedziesz sie juz umawiala (kiedy w ogole zaczac dzwonic?) to napisz prosze :)
Dobre opinie slyszalam o Katowicach Bogucicach, ale jeszcze nie wiem czy tam mozna do wody.
 
Dziewczyny mam pytanie, gdzie na śląsku można rodzić w wodzie ? I jak to wygląda cenowo?
Ogólnie chce rodzić w szpitalu na NFZ, który za dopłatą lub też nie oferuje poród w wodzie. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo dziecko będzie spore, a mi cesarka odpada.
Można rodzić u bonifratrow bezpłatnie. Jeśli masz życzenie możesz wykupić prywatną opiekę położnej, osobiście miałam wykupione i polecam bardzo [emoji3526]
 
Można rodzić u bonifratrow bezpłatnie. Jeśli masz życzenie możesz wykupić prywatną opiekę położnej, osobiście miałam wykupione i polecam bardzo [emoji3526]
Głupie pytanie, ale jak wygląda poród w szpitalu zakonnym ? Zakonnice są położnymi ? Czy w ogóle interesuje ich jak żyją rodzice dziecka, bo u nas w mieście jest klinika ginekologii i nie chcą zajmować się ciężarnymi, które żyją bez ślubu.
Jaki jest koszt położnej ?
W Gliwicach tez jest wanna, ale chyba na pierwsza faze porodu, a na parcie juz przechodzisz na loze. Kolezanka rodzila w listopadzie i tak wlasnie bylo. Gdybys sie dowiedziala czego konkretnego, jesli bedziesz sie juz umawiala (kiedy w ogole zaczac dzwonic?) to napisz prosze :)
Ja dopiero 16 tc i mam termin na styczeń, więc raczej od ciebie będę potrzebowała informacji ;D
 
Głupie pytanie, ale jak wygląda poród w szpitalu zakonnym ? Zakonnice są położnymi ? Czy w ogóle interesuje ich jak żyją rodzice dziecka, bo u nas w mieście jest klinika ginekologii i nie chcą zajmować się ciężarnymi, które żyją bez ślubu.
Jaki jest koszt położnej ?

Ja dopiero 16 tc i mam termin na styczeń, więc raczej od ciebie będę potrzebowała informacji ;D
Tam zakonnicy tylko chodzą i spowiadają lub udzielają komunii. A tak jako personel normalne pielęgniarki i położne. Nic nikogo nie interesuje. A opieka jeśli chodzi o położnictwo jest genialna, każdy chodzi i pyta jak się czujesz, sprawdzają maluszka. Pomagają przystawić do piersi. Jak dla mnie szpital idealny. A opieka położnej 1200 zł. Jest z Tobą cały czas, nikt oprócz niej Cię nie bada. Jest z Tobą jeszcze 2h po porodzie. Ja jestem bardzo zadowolona z tej opieki, nie żałuję. Koleżanka rodziła w tym samym szpitalu, bez tej wykupionej opieki i też była bardzo zadowolona. Także nie jest to wymóg.
 
reklama
Z tego co wiem to na Śląsku można rodzic w dwóch miejscach w wodzie :
Górnośląskie centrum zdrowia dziecka w Katowicach oraz szpital na ulicy Łubinowej w Katowicach (nie znam nazwy). Obydwa mają kontrakt z nfz więc nie trzeba płacić za poród w wodzie.
Szpital na Łubinowej ma najlepsze opinie na Śląsku i to jest szpital prywatny więc można zapłacić sobie np za sale VIP itp. Może da się tam zarezerwować wannę do porodu [emoji848]
 
Do góry