reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Ja też się nie łapie 🤷🏻‍♀️ Ale moja siostra korzystała rok temu bo ciąża w wieku 38 lat ;) choć te testy pappa tylko ją niepotrzebnie nastraszyły, a to przecież tylko ocena statystyczna ukazująca prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych a nie pewniak na 100%, że będą wady. Finalnie stres okazał się nie potrzebny bo bąbelek urodził się cały i zdrowy 😊
No dlatego ja test PAAPA zrobię tylko jeśli po USG pani doktor powie, że zaleca zrobić, bo jest jakieś ryzyko...w pierwszej ciąży nie robiłam, bo na USG wszystko było super i ryzyko było mokroskopijne i mam zdrowego synusia :)
 
reklama
Witam mam pytanie co o tym myślicie. Mam jutro lekarza ale wolę was się zapytać robiłam trzy razy test. W tamtym tygodniu w sobotę i wyszła bardzo blada kreska. Poczekałam tydzień i zrobiłam znowu i wyszła już ciemna. Zdjęcie poniżej. Dodam że okresu nie dostałam, ale zato pobolewa mnie brzuch
moja tak wyglądała w dzień okresu ☺️😉 gratulacje ☺️❤️😊
 
No dlatego ja test PAAPA zrobię tylko jeśli po USG pani doktor powie, że zaleca zrobić, bo jest jakieś ryzyko...w pierwszej ciąży nie robiłam, bo na USG wszystko było super i ryzyko było mokroskopijne i mam zdrowego synusia :)
Ja podobnie chyba zrobię tylko USG a jak coś nie tak będzie to zawsze test można zrobić :)
 
Myślałam o tym ostatnio ale teraz w środę wizyta.. Mam nadzieję że będzie ok
Ale to jednak jeszcze tydzień jak dostaniesz skierowanie na badania i później jeszcze ocena wyników i czas do następnej wizyty i czas się wydłuża i jeszcze czekanie do endo w razie gdyby to 25 nie wystarczyło. W razie gdybyś się do endo zapisywała na NFZ to do tygodnia muszą cię przyjąć pamiętaj o tym bo w zeszłym roku chcieli bym czekała ponad miesiąc ;-)
 
Też znam taki przypadek, że gin coś zapisał, że wydaje mu się, że coś nie tak i było badanie na NFZ. Ja badanie robię na Polnej w Poznaniu i też się już pozmieniało bo na NFZ robią tylko około tego 12tc a połówkowego już nie :/
To Ty też z Poznania? Ja Polnej nie ufam, w pierwszej ciąży byłam tam parę razy, bo tylko tam zrobią badania bez zatrzymywania na obserwacji w szpitalu i to była tragedia...trafiłam tylko raz na fajnego lekarza, a tak to bardzo niemiłe lekarki, można się zaczekać, bo one mają swoje sprawy i nie interesuje je to, że ciężarna jest w zaawansowanej ciąży i coś może być nie tak...do tego podłączają pod KTG i można tam leżeć godzinę albo i dłużej, bo one zapominają, że Cię połączyły, a dzwonek przy łóżku nie działa...także dla mnie Polna to tragedia
 
reklama
Ale to jednak jeszcze tydzień jak dostaniesz skierowanie na badania i później jeszcze ocena wyników i czas do następnej wizyty i czas się wydłuża i jeszcze czekanie do endo w razie gdyby to 25 nie wystarczyło. W razie gdybyś się do endo zapisywała na NFZ to do tygodnia muszą cię przyjąć pamiętaj o tym bo w zeszłym roku chcieli bym czekała ponad miesiąc ;-)
Dziękuję za informację..
 
Do góry