reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza kiedy powiedzieć pracodawcy.

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Witam, jestem w 5tyg ciąży. Bardzo nurtuje mnie pewien temat.
Mam prace fizyczna, przyjmowanie dostaw, stanie po 12h itd. Do lekarza idę 23.09, będzie to 7tydz.
Kiedy najlepiej powiedzieć pracodawcy o ciąży?. Na początku października chciałabym iść na l4. Chce być fair i poinformować wcześniej, zeby mój kierownik się przygotował. Boje się tez mówić przed lekarzem, bo jakby wyszło na badaniu coś nie tak to wtedy tez kiepska sytuacja.
Doradźcie mi coś ..
 
reklama
Rozwiązanie
W jaki sposób to zaargumentują? Jest to nadużycie i przepis nie jest absurdalny. Już pisałam, że to, że Ty tak uważasz nie będzie nikogo obchodzić w Zusie. Nikogo na mine nie próbuje władować. Piszę jak powinna zrobić a chorobowe wystawia się w przypadku zagrożenia ciąży a nie ciężkich warunków pracy. Ja będąc w ciąży (długo wyczekanej) usłyszałam od lekarza, że mogę codziennie dźwigać około tony a na raz 10-15 kg. Więc nie pisz, że podniesienie zgrzewki wody to wyczyn w ciąży.
nie jest to prawdą. Lekarz wystawia dokładny kod (oprócz tego słynnego B) tłumaczący zwolnienie i najczęściej jest to 026-opieka położnicza z powodu stanów związanych z ciąża. To może oznaczać wszystkie dolegliwości równie dobrze takie jak zmęczenie...
A nie możesz wybrać się do lekarza wcześniej :)? Myśle , ze przy pracy fizycznej dostaniesz l4 od razu i nie będziesz musiała się tłumaczyć szefowi. Ja powiedziałam dopiero kilka dni temu a jestem prawie w 12 tyg ale ja mam prace biurowa wiec w ogóle inna bajka
 
A i z własnego doświadczenia wiem, ze chęć bycia fair nie wychodzi zawsze dobrze na nasza korzyść. Ja powiedziałam i miałam zamiar pracować długo bo myślałam ze będą mnie trochę oszczędzać a jest odwrotnie - chcą wycisnąć ze mnie jak najwiecej zanim odejdę
 
A nie możesz wybrać się do lekarza wcześniej :)? Myśle , ze przy pracy fizycznej dostaniesz l4 od razu i nie będziesz musiała się tłumaczyć szefowi. Ja powiedziałam dopiero kilka dni temu a jestem prawie w 12 tyg ale ja mam prace biurowa wiec w ogóle inna bajka
Na każdym etapie ciąży może pójść coś nie tak zwłaszcza w pierwszym trymestrze i co wtedy? Autorka wróci do pracy jak gdyby nigdy nic? U mnie między 5 a 6 tygodniu ciaza zakończyła się poronieniem i gdybym poszła od razu na zwolnienie to bym był a teraz bezrobotna, bo pracodawca w między czasie by kogoś znalazł a po co mu baba z planami powiększenia rodziny. Każda sytuacja jest inna i każdy musi przeanalizować wszystkie za i przeciw. Za dużo na tym forum jest smutnych historii, żeby myśleć że wszystko będzie ok. Oczywiście, że trzeba być dobrej myśli ale jestem realistą i zakładam, że różnie może być i wolę być na różne warianty przygotowana niż dostać bolesny strzał między oczy.
 
Na każdym etapie ciąży może pójść coś nie tak zwłaszcza w pierwszym trymestrze i co wtedy? Autorka wróci do pracy jak gdyby nigdy nic? U mnie między 5 a 6 tygodniu ciaza zakończyła się poronieniem i gdybym poszła od razu na zwolnienie to bym był a teraz bezrobotna, bo pracodawca w między czasie by kogoś znalazł a po co mu baba z planami powiększenia rodziny. Każda sytuacja jest inna i każdy musi przeanalizować wszystkie za i przeciw. Za dużo na tym forum jest smutnych historii, żeby myśleć że wszystko będzie ok. Oczywiście, że trzeba być dobrej myśli ale jestem realistą i zakładam, że różnie może być i wolę być na różne warianty przygotowana niż dostać bolesny strzał między oczy.
Tak to prawda, ale z jednej strony to co za różnica czy dowie się po kodzie zwolnienia czy po wiadomości ustnej od pracownicy ? Pierwsze tygodnie są szczególnie ważne wiec praca fizyczna jest niewskazana. Jeśli będzie chciał ja zwolnić to i tak to zrobi nawet jeśli coś tfu tfu się stanie w 15 tygodniu
 
Zwolnienia chorobowego nie dostaje się za ciężkie warunki pracy. To jest nadużycie. Przyśpiesz wizytę u lekarza i weź zaświadczenie o ciąży. Pracodawca musi zmienić warunki pracy na takie aby nie zagrażały Tobie i dziecku.
 
Kocham ludzi którzy takie rzeczy opowiadają... naprawdę jest niewielu pracodawców którzy zmienia ci warunki pracy bo jesteś w ciąży bo na litość boską zatrudnil ja na danym stanowisku i na takim jej potrzebuje i ja wiem ze takie teoretyczne jest prawo ale to moim skromnym zdaniem jest chore i zmusza do kabinowania i lekarza i ciezarna i pracodawce
Zwolnienia chorobowego nie dostaje się za ciężkie warunki pracy. To jest nadużycie. Przyśpiesz wizytę u lekarza i weź zaświadczenie o ciąży. Pracodawca musi zmienić warunki pracy na takie aby nie zagrażały Tobie i dziecku.
 
Kocham ludzi którzy takie rzeczy opowiadają... naprawdę jest niewielu pracodawców którzy zmienia ci warunki pracy bo jesteś w ciąży bo na litość boską zatrudnil ja na danym stanowisku i na takim jej potrzebuje i ja wiem ze takie teoretyczne jest prawo ale to moim skromnym zdaniem jest chore i zmusza do kabinowania i lekarza i ciezarna i pracodawce
Ja napisałam jakie jest prawo. Każdy wie jaka jest rzeczywistość. Ale taki lekarz i pracownica mogą mieć później problemy i nieprzyjemności w przypadku kontroli ZUS. To, że nie zgadzasz się z tym jakie jest prawo w tej kwestii naprawdę mało obchodzi kogokolwiek.
 
reklama
Kocham ludzi którzy takie rzeczy opowiadają... naprawdę jest niewielu pracodawców którzy zmienia ci warunki pracy bo jesteś w ciąży bo na litość boską zatrudnil ja na danym stanowisku i na takim jej potrzebuje i ja wiem ze takie teoretyczne jest prawo ale to moim skromnym zdaniem jest chore i zmusza do kabinowania i lekarza i ciezarna i pracodawce
No tez tak uważam, bo jeśli np ktoś pracuje w biedrze to nagle przestanie dźwigać paczki przy wykładaniu towaru a przy kasie powie klientowi ze nie skasuje mu zgrzewki wody? Co będzie wtedy taki pracownik robił ?
 
reklama
Po prostu lekarze odpowiednio to zaargumentuja i nie ma co mówić ze to nadużycie bo skoro tworzy sie absurdalne przepisy to niestety 95 % bedzie te przepisy obchodzić i nie ma co pisac dziewczynie pracującej fizycznie ze jej pracodawca ma jej zmienic warunki pracy bo wladujesz ja na minę ale to oczywiście moim zdaniem jedynie
Ja napisałam jakie jest prawo. Każdy wie jaka jest rzeczywistość. Ale taki lekarz i pracownica mogą mieć później problemy i nieprzyjemności w przypadku kontroli ZUS. To, że nie zgadzasz się z tym jakie jest prawo w tej kwestii naprawdę mało obchodzi kogokolwiek.
 
Do góry