reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Ja też mam na 29 i też pierwszy poród i nie mogę się już doczekać kiedy dzidzia będzie ze mną, choć wiadomo, że też się boję. Gdyby się do 4 października nie urodziła to mam się zgłosić ale lekarz niby przekonany był w piątek że się urodzi wcześniej sama. No co raz większe mam wątpliwości czy tak będzie ale czekam cierpliwie.
 
reklama
To zbieg okolicznosci, ze masz tez ta sama date😀 to zobaczymy, ktora z nas bedzie pierwsza... a moze obie jutro🤭😆 ale by bylo.Juz tez nie moge sie doczekac, wszystko gotowe, tylko dzidzi brak a to czekanie juz troche meczy, ale nie bede biegac po schodach czy innych rzeczy robic by przy spieszyc, niech dzidzia wybiera kiedy chce przyjsc na ten swiat😀
Ja mam czekac do 42 tyg i tylko slysze Od 3 tyg ze moze byc w kazdym momencie...
2 tyg temu odkleil mi sie czop i to samo, ze moze byc w kazdej chwili a moze byc tez za 2tyg.,. No Nic wiec Czekam ..
 
To zbieg okolicznosci, ze masz tez ta sama date😀 to zobaczymy, ktora z nas bedzie pierwsza... a moze obie jutro🤭😆 ale by bylo.Juz tez nie moge sie doczekac, wszystko gotowe, tylko dzidzi brak a to czekanie juz troche meczy, ale nie bede biegac po schodach czy innych rzeczy robic by przy spieszyc, niech dzidzia wybiera kiedy chce przyjsc na ten swiat😀
Ja mam czekac do 42 tyg i tylko slysze Od 3 tyg ze moze byc w kazdym momencie...
2 tyg temu odkleil mi sie czop i to samo, ze moze byc w kazdej chwili a moze byc tez za 2tyg.,. No Nic wiec Czekam ..
A KTG robisz co ile? Ja jutro mam kolejne... Fajnie by było jakbyśmy obydwie jutro urodziły 😁 mnie też właśnie męczy to czekanie już. Jak znam siebie od jutra będę się stresować co raz bardziej:( że za długo , żeby wszystko było ok.... Ja do niedzieli póki co mam czekać... Mi czop odszedł chyba w piątek po badaniu ginekologicznym i dalej nic a lekarz twierdził, ze się urodzi już do terminu...
 
A KTG robisz co ile? Ja jutro mam kolejne... Fajnie by było jakbyśmy obydwie jutro urodziły 😁 mnie też właśnie męczy to czekanie już. Jak znam siebie od jutra będę się stresować co raz bardziej:( że za długo , żeby wszystko było ok.... Ja do niedzieli póki co mam czekać... Mi czop odszedł chyba w piątek po badaniu ginekologicznym i dalej nic a lekarz twierdził, ze się urodzi już do terminu...
 
Robie co tydzien i miałam w sobotę. Wszytko jest ok tylko właśnie.. czekać. A ty co ile robisz?
Czasami mam wrażenie, ze poród nigdy to nie nastąpi i na zawsze zostanę z tym brzuszkiem😆 niby tak blisko, ale daleko
To jak lekarz Ci tak mówił to została Ci tylko dzisiejsza noc i jutro😊
A wiesz co będziesz miała? Ja wyczekuje córeczki 🥰
 
Luiska w jeden dzień przybrał 140g?:o jest to możliwe? Strasznie dużo:D a wazony na tej samej wadze?

Jak Wasz wzrok po ciąży? U mnie jakaś masakra strasznie mi się wzrok pogorszył :no2:

Ta sama waga, ta sama położna 🤣 też nie wiem co o tym myśleć, może był świeżo pojedzony i miał kilka gramów więcej dzięki temu 😂 kolejny raz będzie ważyć jutro albo pojutrze,to muszę się temu przyjrzeć.
Też miałam dziś wrażenie, że gorzej widze.

U nas też jeszcze karmienie mieszane, mały ma 4 tydzień. Na wzdęcia trochę pomogło (choć całkiem nie zlikwidowalo,bo pewnie nie da się) kupienie butelki antykolkowej dr Browns'a. Butelka troche przypomina pierś, ale co najważniejsze mleko wolniej leci, bo w tych zwyklych butelkach mały aż krztusił się, wypijal całą butlę w minutę i łykał masę powietrza... Poza tym dajemy kropelki espunisan - położna poleciła na raz dawać ok. 10 kropel np. 2 razy dziennie (podobno skuteczniej niz 3-4 krople na każde karmienie). Zaczęliśmy ostatnio dawac też kropelki Delicol, ale ciężko stwierdzić czy działają, mają pomóc w przypadku problemów z trawieniem laktozy z mleka (niedojrzaly uklad pokarmowy moze miec z tym problem). Jakis spektakularnych efektów nie widzę, bo Ignaś nadal pręży sie i puszcza bączki, ale jakby mniej i przynajmnjej nie ma kolki, a na początku zdarzały się....

A macie jakiś sposób na skuteczne odbijanie u dziecka? U nas nie zawsze udaje się, prędzej czkawki dostaje maluch albo zaczyna ulewac....

Dziękuję za rady. Muszę za tą butelką się porozglądać. Dziś też kropelki kupiłam. Bede kombinować. Nasz mały też czasem nie odbeknie i dokładnie czkawke ma albo uleje.
 
Robie co tydzien i miałam w sobotę. Wszytko jest ok tylko właśnie.. czekać. A ty co ile robisz?
Czasami mam wrażenie, ze poród nigdy to nie nastąpi i na zawsze zostanę z tym brzuszkiem😆 niby tak blisko, ale daleko
To jak lekarz Ci tak mówił to została Ci tylko dzisiejsza noc i jutro😊
A wiesz co będziesz miała? Ja wyczekuje córeczki 🥰
Ja pierwsze KTG miałam w piątek, jutro kolejne i w razie czego w piątek. Jeśli nie urodzę to w niedzielę wizyta i decyzja co dalej. No tak z tego co mówił to akcja powinna się rozkręcić a tu się nie zanosi... My też wyczekujemy dziewczynki, może lubią dłużej posiedzieć w brzuszku🥰
 
reklama
Ja pierwsze KTG miałam w piątek, jutro kolejne i w razie czego w piątek. Jeśli nie urodzę to w niedzielę wizyta i decyzja co dalej. No tak z tego co mówił to akcja powinna się rozkręcić a tu się nie zanosi... My też wyczekujemy dziewczynki, może lubią dłużej posiedzieć w brzuszku🥰
To nie dość, ze ta sama data to tez dziewczynka😍
ja jak za każdym razem coś czuje to tylko myśle, skończy się jak ostatnio, ze ustanie albo przerodzi się to w skurcze porodowe i to tylko początek porodu ...
ja mieszkam i rodzę w Holandii i tutaj jest tez całkiem inny system i nie robi się tu ktg jak w pl, (właśnie poczytałam co to konkretnie ktg jest😀)tylko usg i słuchanie serduszka, jak dziecko ulozone jest itp ale takie jak w pl to robią chyba tuż porodem jeśli jest potrzeba-nie Wiem dokladnie. Na dniach bede wiedziała😉
Co tydz mam wizyty i co tydz to samo sprawdzamy i czekamy.
czas pokaże, ale nie mam tutaj nacisku żeby już myśleć o decyzjach jakie podejmiemy jeśli do jakiegoś dnia się nie urodzi, tylko spokojnie czekav. No zobaczymy jak to będzie.[/QUOTE]
 
Do góry