reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po 40

Witaj Nadja. Wreszcie ktoś bliżej mnie [emoji4]ja mam już 44 lata , córka 16 też zachwycona ciążą. Starania skończyłam na 40, twierdząc że już będę za stara[emoji33]. I taka niespodzianka [emoji3059] się trafiła . Czasem dopada nnie jednak taki dół, im więcej jakichś dolegliwości tym czuje się starsza i myślę jak ja dam radę po takiej przerwie. A potem cieszę się że będę miała znów taki mały skarb. Na pewno co widzę na plus, to że bardziej w domu się wszyscy do siebie zbliżyli i bardziej się o mnie troszczą , bo do tej pory to raczej ja koło nich biegalam . Nie mogę się już doczekać narodzin. Jak już będę miała co robić to zawsze mam przypływ siły i przestaję biadolić [emoji28]
Pulp już mam prawie wszystkie ubranka dla córci. Nigdy nie kupowałam tak wcześnie ale teraz nie możemy się z córką oprzeć. Tyle sliczności. Dużo mam kupione na ciuchach, dla takiego maleństwa można znaleźć extra ciuszki czasem nawet z metką. Chodzę póki mogę bo lubię dotknąć wszystkiego i sprawdzić jakość. Na internecie różnie to bywa z jakością. Teraz nie mogę się zdecydować czy kupić dostawkę z kolyską drewnianą czy taki kojec. [emoji848]
Hej,
Koło mnie też latają wszyscy a było dokładnie odwrotnie, ja wszystko ogarniałam.
A w którym jesteś tygodniu, kiedy termin?
Masz imię?
Ja nic nie kupuje u mnie dopiero 17tc.
Ja jestem po wczesnych poronieniach więc każde usg mam zawał i ciśnienie 150 na 100🙈
Po nifty ciut lepiej wiem że genetycznie zdrowe dziecko.
Ja na heparynie i aspirynie.
Może po połówkowych jak ok będzie mi lżej, bardzo jestem szczęśliwa ale cały czas żyje w strachu o tą ciążę.
Też myślałam że już nie zajde😱ja dopiero chyba po porodzie kupię jakiś rzeczy, może wcześniej wybiorę.
Albo w 9 miesiącu bo póki co to się boję.
Rzeczy dla dzieci przeslodkie więc nie dziwię się ze juz oszalalas z zakupami🤩
 
reklama
Hej,
Koło mnie też latają wszyscy a było dokładnie odwrotnie, ja wszystko ogarniałam.
A w którym jesteś tygodniu, kiedy termin?
Masz imię?
Ja nic nie kupuje u mnie dopiero 17tc.
Ja jestem po wczesnych poronieniach więc każde usg mam zawał i ciśnienie 150 na 100🙈
Po nifty ciut lepiej wiem że genetycznie zdrowe dziecko.
Ja na heparynie i aspirynie.
Może po połówkowych jak ok będzie mi lżej, bardzo jestem szczęśliwa ale cały czas żyje w strachu o tą ciążę.
Też myślałam że już nie zajde😱ja dopiero chyba po porodzie kupię jakiś rzeczy, może wcześniej wybiorę.
Albo w 9 miesiącu bo póki co to się boję.
Rzeczy dla dzieci przeslodkie więc nie dziwię się ze juz oszalalas z zakupami🤩
Ja z dolegliwości to kłucia w podbrzuszu, zgaga, były mdłości do 13tc.
I czesem ból nogi ucisk bo mam dyskopatię w ciąży i łapie mnie co jakiś czas.
 
Teredka ja myślę też o kołysce albo kojcu, ale chyba ten kojec wygrywa bo praktyczny i do wykorzystania na póżniej, na wyjazdy, do zabawy itd... mam nawet upatrzony jedyny który mieści się do sypialni i potem do salonu. Kinderkraft sofi zakochałam się w tym designie😍
Nie wiedziałam że tu już takie weteranki są😉 gratulacje, bo jak czytam o tych realnych szansach po 40ce na dziecko to cuda jakieś mamy🥰 skarby🤩
Ja trochę ciuszków kupiłam wlumpku, teraz tylko się martwię czy płeć się nie zmieni🤪 nie chce zapeszać ale lepiej z pęcherzem całe szczęście, potrenowałam mięśnie kegla I proszę😉
NadjaN nie dziwie się twoich obaw, generalnie mamy je chyba wszystkie😀 tylko inaczej sobie z tym radzimy. No i te roczniki tak mają, jesteśmy bardziej doświadczone po prostu.
 
Cześć dziewczyny. Odebrałam wyniki z badań prenatalnych i sama nie wiem co mam myśleć. Wyniki są dobre 🙂 Brak wskazań do diagnostyki inwazyjnej. Cieszę się bardzo ale moja Pani doktor mówiła że raczej będę miała wskazanie do amniopunkcji, nawet kazała mi zrobić wszystkie badania do zabiegu, które już zrobiłam. I teraz nie wiem, może zrobić nifty ? A można robić amniopunkcję prywatnie? Chociaż czy jest sens? Skołowana jestem...
Wyniki masz naprawde bardzo dobre takze nie ma sie co martwić :) Zrób połówkowe u dobrego specjalisty jeśli masz jakieś wątpliwości ale na Twoim miejscu oddychałabym spokojnie i cieszyła się ciążą :)
 
Hej,
Koło mnie też latają wszyscy a było dokładnie odwrotnie, ja wszystko ogarniałam.
A w którym jesteś tygodniu, kiedy termin?
Masz imię?
Ja nic nie kupuje u mnie dopiero 17tc.
Ja jestem po wczesnych poronieniach więc każde usg mam zawał i ciśnienie 150 na 100[emoji85]
Po nifty ciut lepiej wiem że genetycznie zdrowe dziecko.
Ja na heparynie i aspirynie.
Może po połówkowych jak ok będzie mi lżej, bardzo jestem szczęśliwa ale cały czas żyje w strachu o tą ciążę.
Też myślałam że już nie zajde[emoji33]ja dopiero chyba po porodzie kupię jakiś rzeczy, może wcześniej wybiorę.
Albo w 9 miesiącu bo póki co to się boję.
Rzeczy dla dzieci przeslodkie więc nie dziwię się ze juz oszalalas z zakupami[emoji2956]

Ale dziś cisza, to pewno przez ten deszcz. Ja jutro mam 29 tydzień. Termin na 1 stycznia w porywach do 6, zależy od USG.
Co do imienia toczy się spór. Ma być Amelia, ale mąż i większość rodziny są zdecydowanie przeciw, że co to niby za imię. Mąż mówi do małej Agnieszka, myślę jeszcze o Wiktorii. Nie wiem jak to się skończy [emoji854]
Ja poprzednie ciąże nie miałam żadnych problemów, pracowałam prawie do 8 msc, nawet nie myślałam że coś może być nie tak. Jak to moja mama mi mówiła, ciąża to nie choroba i nawet nie myślałam że może być coś nie tak. Teraz jest inaczej, ciągły stres z wynikami miałam, teraz już wszystko jest ok ale z tyłu głowy strach żeby się nic nie stało. Jak tylko coś piknie to już się boję. Inny wiek, inne już myślenie i faktycznie ciąża po 40 to jakiś cud ♡ więc trzeba chuchać i dmuchać.
Pozdrawiam wszystkich [emoji847]
 
Ale dziś cisza, to pewno przez ten deszcz. Ja jutro mam 29 tydzień. Termin na 1 stycznia w porywach do 6, zależy od USG.
Co do imienia toczy się spór. Ma być Amelia, ale mąż i większość rodziny są zdecydowanie przeciw, że co to niby za imię. Mąż mówi do małej Agnieszka, myślę jeszcze o Wiktorii. Nie wiem jak to się skończy [emoji854]
Ja poprzednie ciąże nie miałam żadnych problemów, pracowałam prawie do 8 msc, nawet nie myślałam że coś może być nie tak. Jak to moja mama mi mówiła, ciąża to nie choroba i nawet nie myślałam że może być coś nie tak. Teraz jest inaczej, ciągły stres z wynikami miałam, teraz już wszystko jest ok ale z tyłu głowy strach żeby się nic nie stało. Jak tylko coś piknie to już się boję. Inny wiek, inne już myślenie i faktycznie ciąża po 40 to jakiś cud ♡ więc trzeba chuchać i dmuchać.
Pozdrawiam wszystkich [emoji847]
A to Ty już w górki 😁Jak 29tc.
Amelia ja właśnie też jestem zdecydowana na Amelie, tylko ja mieszkam w De i będzie jeżeli zostanie to imię Amelie. Na końcu pisane e. Mówi się Amelii.
Viktoria moja córka pierwsza ma na drugie.
To Ty kochana powitasz Nowy Rok porodem.
A, planujesz normalny porod?
Ja to zdecydowana na cesarkę, zresztą mam wskazania.
 
Sama nie wiem, dwa porody mam sn, zależy co z tym moim spojeniem łonowym, jeśli będzie się rozchodzić to też cc. Porody nie były łatwe, drugi skończył się krwotokiem i czyszczeniem bo zostało łożysko. Juz się boję kolejnego. Ale lekarka mi mówi że po cc mam jeszcze większą szansę na powikłania. Podobno podejmie decyzję po 34 tygodniu.
 
reklama
Ja już 35 tc i też prawdopodobnie cc. Pierwszy poród był sn, wspominam bez traumy. Szybciutko wróciłam do formy i mała od razu była przy mnie. Dlatego teraz jestem pełna obaw, zwłaszcza patrząc na to co się dzieje ...
35tc to szybko cesarka? A czemu tak szybko jak można zapytać?
Ja dopiero jestem 17 tc plus 1,więc dopiero po 22tc pójdę na rozmowę do szpitala i ustala termin(mieszkam w De), 1 poród naturalny ale już dziękuję za taką powtórkę z rozrywko mimo że to było 15lat temu.
 
Do góry