reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
Ja tam lubiłam biologię :-) :) a nie mówili takich rzeczy , tym bardziej o tych śluzówkach🤣
Warto obejrzeć filmik np jak dochodzi do zapłodnienia taki nowoczesny tam zobaczycie jak w macicy wszystko pływa 😊 a tu przedstawiam 3 powody bólu 😁 i dodam, że nie każda kobieta musi go odczuwać 💁‍♀️
Uważa się, że ból który może się pojawić podczas owulacji wynika z jednego z następujacych czynników:

1. Pęknięcie naczynka blisko pęcherzyka Graafa i dostanie się krwi do jamy otrzewnowej, co ją drażni i powoduje ból trzewny.

2. Skurcze jajowodu, które przemieszczają komórkę jajową w jego głąb.

3. Lub po prostu ból jest spowodowany naciągnięciem się torebki jajnika pod wpływem maksymalnej objętości pęcherzyka Graafa przed samym pęknięciem.
 
Warto obejrzeć filmik np jak dochodzi do zapłodnienia taki nowoczesny tam zobaczycie jak w macicy wszystko pływa [emoji4] a tu przedstawiam 3 powody bólu [emoji16] i dodam, że nie każda kobieta musi go odczuwać [emoji2272]
Uważa się, że ból który może się pojawić podczas owulacji wynika z jednego z następujacych czynników:

1. Pęknięcie naczynka blisko pęcherzyka Graafa i dostanie się krwi do jamy otrzewnowej, co ją drażni i powoduje ból trzewny.

2. Skurcze jajowodu, które przemieszczają komórkę jajową w jego głąb.

3. Lub po prostu ból jest spowodowany naciągnięciem się torebki jajnika pod wpływem maksymalnej objętości pęcherzyka Graafa przed samym pęknięciem.
Ja też czytałam kiedyś, że ten ból jest właśnie spowodowany podraznieniem. I dlatego też śluz może być podbarwiony krwią podczas owu. [emoji1303]
Nie raz trafiałam na forum na dziewczyny, które myslaly, że miały zagniezdzanie bo dzień czy dwa dni po owu miały w sluzie nitki krwi[emoji2358][emoji2358][emoji2358] a to właśnie przez to podraznienie. Także Hera dobrze prawi [emoji1319][emoji1319][emoji1319]
 
Hejjjjj. Staraczki bardzo dawno się nie odzywałam bo zawiesiłam starania do końca roku odstawiłam bromergon itp. bo zmieniłam pracę. Ostatnio cykl trwał 27 dni. Ogólnie mega wyluzowalam. Ale dziś mnie tknęło żeby zrobić test bo 31 DC a tu nic boli mnie lekko podbrzusze od tygodnia a okresu nie ma. Zrobiłam test na początku nic a teraz sprawdzilam jeszcze raz i jest kreska wyrazna. Robiłam te testy wcześniej i nigdy nic nawet mam te stare i nie ma do teraz nic na nich. Chyba oszaleje mam umowe nowa od 19 października ..... A tu wpadka w wcześniej ponad rok nic. Były przytulanki normalnie ale stasunek przerywany.... Test firmy nordtest. 😱😱😱😱 Na betę dopiero w sobotę mogę iść. Co myślicie to ciąża czy raczej nie ?
 

Załączniki

  • IMG_20201101_224237.jpg
    IMG_20201101_224237.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 118
Objawy tego typu, że dużo ćwiczyłam a nie chudłam wręcz tyłam z powietrza
Ja właśnie tak mam od roku, że ruszam się, nie objadam a nie mogłam wagi utrzymać.

Mi ovarin 🤷‍♀️🤷‍♀️ tak to mogłam ćwiczyć nie jeść i nic 🤦‍♀️
Ovarin?
Jem ovarin od kwietnia 😔
Przy IO ważna jest tez aktywność, ale taka spokojna kijki, marsze. Ja miałam zalecenie 10 tys kroków dziennie. Dieta jest ważna a wlasciwie zmiana sposobu odżywiania. Nie podjadamy między posiłkami, zachowujemy przerwy miedzy posiłkami minimum 4 godziny i jemy duzo warzyw do każdego posiłku. Dostałam zalecenie ze ma byc pół talerza warzyw, co na początku były dla mnie trudne do wprowadzenia.
Właśnie najgorzej też mam z tymi warzywami, mega się staram, trzymać odstępy też, a hak jyz nam takie coś, że mnie ciągnie zjeść pomiędzy, to mam pod ręką migdały.
 
reklama
Hejjjjj. Staraczki bardzo dawno się nie odzywałam bo zawiesiłam starania do końca roku odstawiłam bromergon itp. bo zmieniłam pracę. Ostatnio cykl trwał 27 dni. Ogólnie mega wyluzowalam. Ale dziś mnie tknęło żeby zrobić test bo 31 DC a tu nic boli mnie lekko podbrzusze od tygodnia a okresu nie ma. Zrobiłam test na początku nic a teraz sprawdzilam jeszcze raz i jest kreska wyrazna. Robiłam te testy wcześniej i nigdy nic nawet mam te stare i nie ma do teraz nic na nich. Chyba oszaleje mam umowe nowa od 19 października ..... A tu wpadka w wcześniej ponad rok nic. Były przytulanki normalnie ale stasunek przerywany.... Test firmy nordtest. 😱😱😱😱 Na betę dopiero w sobotę mogę iść. Co myślicie to ciąża czy raczej nie ?
Test po wyznaczonym czasie jest nie ważny. Zachodzą tam różne reakcje chemiczne. Dlatego po ustalonym czasie test się wyrzuca... Ja bym powtórzyła rano, z porannego moczu, za 2 dni. Jeśli w wyznaczonym czasie nie wyjdzie to ciąży nie ma.
 
Do góry