reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta HCG niska!!!!

Kwiatuszek.31

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Listopad 2020
Postów
260
Witam.
Pomocy!!!! Strasznie się martwię.
Moja ostatnia miesiączka 08,10,2020, cykl mam raczej regularny 28 - 29 dni, więc 4 -5 listopad powinnam dostać miesiączkę. Nie dostałam. Zrobiłam test - wynik POZYTYWNY. Wielka radość zważywszy na to że już od dłuższego czasu staramy się z mężem o rodzeństwo dla naszego synka. Niestety radość nie trwała zbyt długo.... po konsultacji w sobotę 08,11,2020 z moim gin w poniedziałek zrobiłam badanie BetaHCG - wynik 100,3 :(. Gin kazał powtórzyć badanie dziś 12,11,2020 wynik - 283. Z tego co się naczytałam przez ostatnie trzy dni to niby przyrost prawidłowy ale wartość ogólna strasznie niska....:( Może jest jakaś nadzieja, może któraś z Was miała podobną sytuację. Napiszcie proszę jak to u Was się skończyło. Wizyta u ginekologa w poniedziałek ale gin dał mi do zrozumienia żebym nie robiła sobie dużej nadziei :(
 
reklama
Najważniejszy jest przyrost i tego się trzymaj! Może przesunęła Ci się owulacja i ciąża jest młodsza niż sobie to wyliczyłaś. Ja jestem w takiej samej sytuacji.... spokojnie, nie stresuj się ☺️
 
Ale dlaczego uważasz, że beta jest niska? Jest adekwatna do czasu trwania ciąży. Masz dwudniowy przyrost ok 68%, więc jak najbardziej prawidłowy. Nie wiem czego ty się czepiasz. Były tu dziewczyny, które przy pierwszym badaniu miały betę nieznacznie powyżej 5, a w ciąży zdrowej były.
 
Ale dlaczego uważasz, że beta jest niska? Jest adekwatna do czasu trwania ciąży. Masz dwudniowy przyrost ok 68%, więc jak najbardziej prawidłowy. Nie wiem czego ty się czepiasz. Były tu dziewczyny, które przy pierwszym badaniu miały betę nieznacznie powyżej 5, a w ciąży zdrowej były.
otóż to, niepotrzebne panikowanie.... 😊
 
Aaaa i zmień lekarza, ja tez zapytałam mojego ginekologa czy czasami moja beta nie jest za niska to powiedział ze mam się nie przejmować bo to najprawdopodobniej jest bardzo wczesna ciąża. Najważniejszy jest przyrost 😊
 
Ale dlaczego uważasz, że beta jest niska? Jest adekwatna do czasu trwania ciąży. Masz dwudniowy przyrost ok 68%, więc jak najbardziej prawidłowy. Nie wiem czego ty się czepiasz. Były tu dziewczyny, które przy pierwszym badaniu miały betę nieznacznie powyżej 5, a w ciąży zdrowej były.

Może dlatego, że mój gin po poniedziałkowym wyniku powiedział cyt; " przy takim wyniku nie wiadomo gdzie ciąża jest umiejscowiona", a dziś już od razu powiedział że może to być ciąża pozamaciczna.... Na dodatek naczytałam się jakie wartości mają inne dziewczyny w tym samym czasie ciąży i są one o wiele wyższe... bardzo bym chciała żeby było ok i tego się trzymam ale do poniedziałku jest tak daleko.
 
Jak czytam Wasze komentarze chce mi się wręcz ryczeć...
Ostatni @ miałam 6 października... Cykl 30 dni,powinnam dostać w piątek ubiegły. Zrobiłam test negatywny,w poniedziałek zrobiłam kolejny test pozytywny,zrobiłam pod wieczór kolejny ul też pozytywny,fakt faktem jaśniutkie kreski. We wtorek byłam na becie 29.40 a dzisiaj wyszła 41.10,jestem załamana 😔
Może tak byc ,że owulacja mi się przesunęła i to jest mega,mega wczesna ciąża? 1/2 tydzień? Kreska z wczoraj na teście też jasniutka ale jest...
 
Najważniejszy jest przyrost i tego się trzymaj! Może przesunęła Ci się owulacja i ciąża jest młodsza niż sobie to wyliczyłaś. Ja jestem w takiej samej sytuacji.... spokojnie, nie stresuj się ☺
[/QU

Staram się być spokojna. Dziękuję. Piszesz że jesteś w takiej samej sytuacji a mogę zapytać jaką Ty masz Betę i wiek ciąży.
 
reklama
Może dlatego, że mój gin po poniedziałkowym wyniku powiedział cyt; " przy takim wyniku nie wiadomo gdzie ciąża jest umiejscowiona", a dziś już od razu powiedział że może to być ciąża pozamaciczna.... Na dodatek naczytałam się jakie wartości mają inne dziewczyny w tym samym czasie ciąży i są one o wiele wyższe... bardzo bym chciała żeby było ok i tego się trzymam ale do poniedziałku jest tak daleko.
Zmień lekarza. Też kiedyś byłam w takiej sytuacji, po ciąży pozamacicznej, zaszłam w kolejną i lekarz ciągle mnie straszył, że zły za mały przyrost, brak serca itp. Nigdy więcej nie poszłam do niego
 
Do góry