reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Dziewczyny a jak jest u Was z wielkością płodu co do wieku ciazowego? Bo ja co idę na wizytę to słyszę że mała mniejsza co do wieku ciazowego. Wychodzi tydzień różnicy wg OM termin na 22 marca a wg USG 30 marzec a nawet początek kwietnia.
U mnie na pierwszym usg był aż 6 dni większy, na pierwszym prenatalnym 3 dni, a teraz tylko dzień :)
Dziewczynki pijecie czarna herbatę w ciąży od czasu do czasu ? Czy całkowicie odstawilyscie ? A i jeszcze jedno mam takie soki malinowe swojskie do herbaty można czy nie można bo ja już zgłupiałam 😊
Codziennie piję jedną lub dwie bez niczego :)
 
reklama
Moja dawka dha to 1000mg ale to tez ze wzgledu na oba wczesniejsze porody przedwczesne,nie tylko hipo i fraxiparine w zastrzykach na poprawe przeplywow, a z hipoglikemia reaktywna walcze dieta cukrzycowa...
A możesz powiedzieć jaka dawka dha? I co jeszcze można brać poza acardem. U mnie był jeszcze problem z hipoglikemia w nocy ale pilnuje to i jest lepiej
 
A doktorek mówi ze to niedobrze ze jest mniejsza? Ja mam problem w druga stronę bo moja dziszia jest większa o tydzień 🤷‍♂️ Wydaje mi się , ze jest to normalne, chyba od 20 tyg już wchodzą genetyczne uwarunkowania i każde dziecko może rosnąć różnie. A może poprostu miałaś później owulacje , zagnieżdżenie zarodka i dlatego jest takie odstępstwo od OM. 🙂
tak, ja byłam ostatnio na badaniu i z pomiarów wychodziły małe wahania tzn. O pare dni mały większy. Ale lekarz powiedział ze jest ok ze na tym etapie to już każde dziecko indywidualnie rośnie
 
Dziewczynki pijecie czarna herbatę w ciąży od czasu do czasu ? Czy całkowicie odstawilyscie ? A i jeszcze jedno mam takie soki malinowe swojskie do herbaty można czy nie można bo ja już zgłupiałam 😊
ja zamówiłam sobie herbatę bez kofeiny ale ogólnie pewnie słaba nie zaszkodzi skoro kawę można. Można tez roibos. A co do soku z malin to pewnie można. Ja oglądałam na profilu zaufaj położnej ze maliny można wiec sok chyba tez
 
Mi tez w 1 ciazy mowili ze roznica 2tyg to norma, ze do tego jeszcze blad pomiaru usg... roznica sie robila coraz wieksza, lekqrz to olewal i skonczylo sie zatrzymaniem wzrostu w 32 tygodniu...
2 ciaza... powtorka z rozrywki teraz kolejna i tez juz zapowiedziana hipotrofia mimo ze roznica jest dopiero tygodniowa, ale w usg 3x co tydzien spada z centyli...
No i co wtedy kiedy jest ta hipotrofia? W jaki sposób to leczą? No i jak Twoje dzieciaczki z poprzednich ciąż?
 
reklama
Na dobrą niedzielę ;)
Screenshot_2020-12-19-21-59-48-454_com.instagram.android~2.jpg
 
Do góry