reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to moze być ciąża ?

Dołączył(a)
19 Styczeń 2021
Postów
2
Hej mam pytanie, czy mogłam jakoś nie chcąco zajść w ciążę okres powinnam mieć 15 stycznia , 13 z chłopakiem robiliśmy sobie dobrze oboje , co prawda on doszedł mi w ręku I ja ja wyjęłam wręcz leżałam chyba z 20 min ręką była sucha poszłam do łazienki i mylam ręce w płynie I dopiero załatwiłam się, ale boję się że mój chłopak mógł coś mieć np na ręku, choć wcześniej spał prawie półtorej godziny I nic nie robił z Tą ręką. Czy dostaje glupawki ?
 
reklama
Myślę, że nie. To już dawno po owulacji.
Na dwa dni przed miesiączką, nawet po pełnym stosunku, nie powinnaś zajść w ciążę.
 
Poziom edukacji w szkołach, w domach na temat seksu i zachodzenia w ciążę jest tak żenująco niski ze wcale mnie takie pytania już nie dziwią. Ale mając dostęp do internetu wystarczy poczytać w jaki sposób zachodzi się w ciążę.
Hej mam pytanie, czy mogłam jakoś nie chcąco zajść w ciążę okres powinnam mieć 15 stycznia , 13 z chłopakiem robiliśmy sobie dobrze oboje , co prawda on doszedł mi w ręku I ja ja wyjęłam wręcz leżałam chyba z 20 min ręką była sucha poszłam do łazienki i mylam ręce w płynie I dopiero załatwiłam się, ale boję się że mój chłopak mógł coś mieć np na ręku, choć wcześniej spał prawie półtorej godziny I nic nie robił z Tą ręką. Czy dostaje glupawki ?
Nie, nie jesteś w ciąży. I przestań się nakręcać bo im bardziej się stresujesz no to okres się spoznia. Do ciąży potrzebny jest pełny stosunek z wtryskiem w środku a nie przeniesienie plemników na ręce.
 
Poziom edukacji w szkołach, w domach na temat seksu i zachodzenia w ciążę jest tak żenująco niski ze wcale mnie takie pytania już nie dziwią. Ale mając dostęp do internetu wystarczy poczytać w jaki sposób zachodzi się w ciążę. Nie, nie jesteś w ciąży. I przestań się nakręcać bo im bardziej się stresujesz no to okres się spoznia. Do ciąży potrzebny jest pełny stosunek z wtryskiem w środku a nie przeniesienie plemników na ręce.
Matko, i do tego czekanie z umyciem ręki aż wyschnie.... kurde, za moich „czasów”nie było internetu i tak dostępnej wiedzy, a człowiek brał się za sex dopiero jak już się dowiedział co z czym się je. Osobiście nie miałam pojęcia, ze w dzisiejszych czasach poziom wiedzy jest tak potwornie niski. I to nie jest jedyny przypadek.... co rusz pojawiają się podobne pytania...🤯
 
Matko, i do tego czekanie z umyciem ręki aż wyschnie.... kurde, za moich „czasów”nie było internetu i tak dostępnej wiedzy, a człowiek brał się za sex dopiero jak już się dowiedział co z czym się je. Osobiście nie miałam pojęcia, ze w dzisiejszych czasach poziom wiedzy jest tak potwornie niski. I to nie jest jedyny przypadek.... co rusz pojawiają się podobne pytania...[emoji2962]
Niestety poziom wiedzy jest tak niski ze szkoda gadać. Z tego co widziałam dzieciakom na wdz mówi się np że nie można zajść w ciążę przed pierwszą miesiączka albo że w ciążę da się zajść tylko i wyłącznie w czasie miesiaczki.
Ja jeszcze niedawno byłam nastolatka na wdz nie chodziłam bo tam tylko było o emocjach i roli rodziny, przyjaciół w życiu... Na słowo seks nauczycielka wychodziła cała czerwona na twarzy...
Ale był internet i potrafiłam się dowiedzieć co z czym i jak.. Teraz internet jest tym bardziej dostępny i szkoda ze nie każdy potrafi z niego odpowiednio korzystać zanim zabierze się do takich rzeczy.
 
Niestety poziom wiedzy jest tak niski ze szkoda gadać. Z tego co widziałam dzieciakom na wdz mówi się np że nie można zajść w ciążę przed pierwszą miesiączka albo że w ciążę da się zajść tylko i wyłącznie w czasie miesiaczki.
Ja jeszcze niedawno byłam nastolatka na wdz nie chodziłam bo tam tylko było o emocjach i roli rodziny, przyjaciół w życiu... Na słowo seks nauczycielka wychodziła cała czerwona na twarzy...
Ale był internet i potrafiłam się dowiedzieć co z czym i jak.. Teraz internet jest tym bardziej dostępny i szkoda ze nie każdy potrafi z niego odpowiednio korzystać zanim zabierze się do takich rzeczy.
W dużej części to też wina rodziców, że nie rozmawiają z dziećmi na takie tematy. Wydaje mi się, że seks to temat tabu. W szkole edukacja seksualna zerowa w dodatku rodzice też nie poczuwają się do tego żeby wytłumaczyć swoim dzieciom ma czym polega zapłodnienie i jakie są sposoby zabezpieczenia, a potem zdziwienie jak nastoletnia córka czy syn przyjdą oznajmić, że zostaną rodzicami.
 
Juz nie przesadzajcie z ta edukacja , za moich czasów tez jej nie było, do tego nie było internetu , a jakos człowiek mial pojęcie, a rodzice tez nie rozmawiali , uwazam ze to znowu jest ta sama osoba, co co chwile takie tematy zaklada
 
Juz nie przesadzajcie z ta edukacja , za moich czasów tez jej nie było, do tego nie było internetu , a jakos człowiek mial pojęcie, a rodzice tez nie rozmawiali , uwazam ze to znowu jest ta sama osoba, co co chwile takie tematy zaklada
Ale skądś wiedziałaś co z czym do czego, więc najpewniej ktoś musiał Ci to wytłumaczyć. Teraz jest internet i jeżeli rodzice nie rozmawiają z dziećmi na takie tematy to dobrze by było trochę douczyć się na własną rękę zanim weźmie się za coś o czym nie ma się pojęcia
 
reklama
Ale skądś wiedziałaś co z czym do czego, więc najpewniej ktoś musiał Ci to wytłumaczyć. Teraz jest internet i jeżeli rodzice nie rozmawiają z dziećmi na takie tematy to dobrze by było trochę douczyć się na własną rękę zanim weźmie się za coś o czym nie ma się pojęcia
Dokladnie ,uwazam ze teraz nie trzeba rozmawiać z koleżankami, bo w necie wszystko jest ,są aplikacje które pokazują kiedy wypada owulacja itd , wiec dzieczyna nie jest gotowa ,i powinna sobie darować
 
Do góry