reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

12.02 bedzie mial równo 3 miesiace.
Na szczesnie to dziecko, które nie trzeba nosić, można powiedzieć że nawet tego nie lubi, chyba ze akurat jest podłączony do cycka :p albo moge go nosić w pozycji jak do odbicia - przez ramię.
Duzo bawi się na macie, uwielbia swoje zwisające zabaweczki :D
Moj synek tez jest ok wedlug pediatry tylko 97 centyl :p ja tez bylam takim noworodkiem klockiem i wyrosłam na 178cm wiec nic dziwnego w naszej rodzinie :)
A ile miał jak się urodził ? Mój niecałe 3 kg i jak byłam u pediatry to już chwaliła ze ładnie tyje a dziś ważyłam i 6200 , ze spadkowej wagi - 2760 . Jeśli chodzi o noszenie to ja tez mało nosze i tak samo jak twój bobas , Emil uwielbia swój bujaczek z zabawkami 😊 nie lubi być dużo na rękach bo mega się poci i wkurza 😱
 
reklama
A ile miał jak się urodził ? Mój niecałe 3 kg i jak byłam u pediatry to już chwaliła ze ładnie tyje a dziś ważyłam i 6200 , ze spadkowej wagi - 2760 . Jeśli chodzi o noszenie to ja tez mało nosze i tak samo jak twój bobas , Emil uwielbia swój bujaczek z zabawkami 😊 nie lubi być dużo na rękach bo mega się poci i wkurza 😱

Startował od 4kg, wiec nasi synowie podwoili masę :D
Ciesze się, że karmie piersią bo inaczej to pewnie katowalabym się, że dziecko tuczę, a on poprostu tyle potrzebuje.
 
Dziewczyny wasi synowie pewnie ta masę zgubiła im będą starsi. Tzn może tak być że w 2 półroczu przyrosty będą po prostu mniejsze a dzieciaczki jeszcze urosną i się wydłuża. Dzieci maga mieć bardzo różna masę można to zobaczyć w siatkach centylowych tych które są na końcu w książeczce.
 
Dziewczyny wasi synowie pewnie ta masę zgubiła im będą starsi. Tzn może tak być że w 2 półroczu przyrosty będą po prostu mniejsze a dzieciaczki jeszcze urosną i się wydłuża. Dzieci maga mieć bardzo różna masę można to zobaczyć w siatkach centylowych tych które są na końcu w książeczce.
Tez tak myśle szczególnie ze synuś wydaje mi się krótki w sensie nie za długi chociaż wszyscy mówią ze duży ale krótkie ma nóżki
 
Dziewczyny wasi synowie pewnie ta masę zgubiła im będą starsi. Tzn może tak być że w 2 półroczu przyrosty będą po prostu mniejsze a dzieciaczki jeszcze urosną i się wydłuża. Dzieci maga mieć bardzo różna masę można to zobaczyć w siatkach centylowych tych które są na końcu w książeczce.

Pewnie tak będzie:) ja tam jakos szczególnie tym nie martwię się. Ludzie są różni, a widocznie moj syn bedzie dosyc duzym i wysokim chłopcem :)
 
Mówisz, że Twój synek to pączek? Ja swojego zwazylam i znowu dołożył - 7950g.... kurde musze garderobę zmienić mlodemu :p
A pieluszki to zaczelam używać 4 bo w 3 wszystko wylewało się na plecy...
Mój Klocuszek tak samo 7900. Pampersy ostatnia paczka 3 i też już kupiłam 4.
Martwiłam się, że może za duży, ale on nie wygląda na bardzo tłustego, ma parę wałeczków wiadomo, ale jest długi .
Niestety mój Okruszek uwielbia być noszony 😂 Często zaczynamy dzień o 2 w nocy i nosimy się do 5 albo 6 rano, później jedzonko, godzinna drzemka i gotowy do zabawy 🙈
 
Ostatnia edycja:
Kurczę nie wiedziałam, że Jasiu znowu w szpitalu, jakoś wydawało mi się ze jest wszystko w porządku. Lekarze są pewni ze to stomia? Zdrowia dla Was.

Biedny nasz Jasieniek, nacierpi się chłopczyk malutki. Przytul go gorąco od nas. Od kiedy w szpitalu? I czy jest szansa, że to stomia tylko czasowa?

Ojej to teraz jesteście w szpitalu myślałam że w domu. Miał zabieg z powodu Hirschprunga? Potwierdziło się rozpoznanie? Bidulek.
Obyscie szybko mogli wrócić do domku.
Cześć dziewczyny 🙂. Od tygodnia jesteśmy w domu. Jaś ma swoje humory,ale większość dnia spędza na rękach, przeważnie moich przez co bark boli mnie coraz bardziej 😔.
Stomia mamy nadzieję, że jest czasowa. W okolicach roku będzie miał operacje naprawczą jelita i zamknięcie przetoki. Jeszcze nie mamy potwierdzenia, że to hirszbrung- czekamy na wyniki,powinny być za tydzień. Jutro kontrola u chirurga.
Ucze się obsługi stomi, dziś była u nas pielegniarka stomijna. Mamy za sobą pierwsze szczepienie- nie było tak źle 🙂.
Dziewczyny ile wasze maluszki maja krzewy w piciu w nocy ?
Przeważnie pierwsza przerwa 3-4h potem po 2-3h
Mówisz, że Twój synek to pączek? Ja swojego zwazylam i znowu dołożył - 7950g.... kurde musze garderobę zmienić mlodemu :p
A pieluszki to zaczelam używać 4 bo w 3 wszystko wylewało się na plecy...
Dużo te wasze dzieciaki ważą. Jaś ma prawie 11 tyg i waży 5050g razem z woreczkiem, ciuszki mamy na 62/68 a pampersy jeszcze 2. Ale to już ostatnia paczka i przechodzimy na 3 🙂
 
Cześć dziewczyny 🙂. Od tygodnia jesteśmy w domu. Jaś ma swoje humory,ale większość dnia spędza na rękach, przeważnie moich przez co bark boli mnie coraz bardziej 😔.
Stomia mamy nadzieję, że jest czasowa. W okolicach roku będzie miał operacje naprawczą jelita i zamknięcie przetoki. Jeszcze nie mamy potwierdzenia, że to hirszbrung- czekamy na wyniki,powinny być za tydzień. Jutro kontrola u chirurga.
Ucze się obsługi stomi, dziś była u nas pielegniarka stomijna. Mamy za sobą pierwsze szczepienie- nie było tak źle 🙂.

Przeważnie pierwsza przerwa 3-4h potem po 2-3h

Dużo te wasze dzieciaki ważą. Jaś ma prawie 11 tyg i waży 5050g razem z woreczkiem, ciuszki mamy na 62/68 a pampersy jeszcze 2. Ale to już ostatnia paczka i przechodzimy na 3 🙂

To cieszymy się, że jesteście w domku :)
Cokolwiek dzieje się to w domu jakos łatwiej funkcjonować. No dobrze, ze są widoki na przyszłość, bedzie dobrze :)
 
U mnie że spaniem jest różnie, straszenie nie chce zasypiać zazwyczaj jest taki 5/10min płacz przed.. Może kilka razy przespał 6h pod rząd zazwyczaj budzi się co 2,5/3h, a jak ma gorszą noc to i częściej. W ciągu dnia jednym ciągiem przesypia 3-4h ale uśpić go muszę na zewnątrz. A tak to drzemki po 30min.
Jak u was z tymi nosidełko/fotelikami mój syn już prawie wyrasta...
Jeśli chodzi o fotelik to pamietam jaka teściu zrobił nam awanturę ze mamy złu fotelik bo dziecku nóżki wystają. Wtedy zagłębiłam temat i ważna jest głowa, aby ona nie wystawała, nóżki będą wystawać. Niektóre foteliki maja wkładki dla mniejszych dzieci i się je wyciąga jak dziecko większe wtedy fotelik jest jakby głębszy.
 
reklama
U nas pierwsza przerwa dosyc dluga od 19 nawet do 2, a później co okolo 2,5-3h.
Mozna juz wyspany sie :D
Kojarzę, że Ty pisałaś o problemie z mięśniem prostym. Podejrzewam to u siebie a wizytę u fizjo mam za 2 tygodnie. Jakie Ty miałaś objawy tego? Mnie bolą okolice pępka przy napinaniu brzucha kiedy nosze Mała lub staje na palcach aby coś dosięgnąć, plus ból kręgosłupa i takie dziwne uczucie wewnętrz brzucha, jakby mi ktoś chwilami mieszał we wnętrzach.
 
Do góry