reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny podzielcie się sposobami na usypianie maluszków.. Ja już nie wiem co mam robić aby córcia zasnęła. Zanim zaśnie to jest ogromny płacz, niemalże histeryczny.. Uspokaja się jedynie na rękach w pozycji jak do odbicia i przy cycu. Przy czym na tych rękach trzeba ją naprawdę długo nosić.. Czy Wasze dzieci potrafią zasnąć same?
Ja usypiam na kolanach na pół leżę ja i małego na kolana lulam jakby we wózku i kołysanki puszczam
 
reklama
Dziewczyny podzielcie się sposobami na usypianie maluszków.. Ja już nie wiem co mam robić aby córcia zasnęła. Zanim zaśnie to jest ogromny płacz, niemalże histeryczny.. Uspokaja się jedynie na rękach w pozycji jak do odbicia i przy cycu. Przy czym na tych rękach trzeba ją naprawdę długo nosić.. Czy Wasze dzieci potrafią zasnąć same?
Jak nie chce jej się spać, to choćbyś nie wiem ile nosiła, to nie zaśnie. Ale u mnie jest podobnie. Ostatnio tylko pozycja jak do odbicia go uspokaja. Przed tym jak chce mu się spać, to zaczyna marudzić, płakać, krzyczeć. Na szczęście z 10-15 minut i zasypia. Niestety w dzień, po odłożeniu za 10 minut się wybudza i trzeba brać na ręce by ponownie zasnął. Czasem to śpi tylko na mnie, bo każde odłożenie kończy się wybudzaniem. W nocy śpi już normalnie
 
U nas też było podobnie, zasypiała tylko na rękach potem jak się ją odkładało do łóżeczka to od razu płacz i tak w kółko. To znalazłam na to sposób, noszę corcie dopki nie zaśnie usypiać jak zaczyna usypiaćoczka robią się już małe odkładam do łóżeczka chwilę bujam i ładnie śpi przynajmniej na razie żeby nie zapeszac. Nawet córka zauważyła że jest lepiej w łóżeczku usypiać bo jak jest śpiąca i ja nosimy robi jej się nie wygodnie i zaczyna się szarpać i poplakiwac to wiemy że chce iść do łóżeczka spać to wtedy nawet bujać nie trzeba
 
Dziewczyny podzielcie się sposobami na usypianie maluszków.. Ja już nie wiem co mam robić aby córcia zasnęła. Zanim zaśnie to jest ogromny płacz, niemalże histeryczny.. Uspokaja się jedynie na rękach w pozycji jak do odbicia i przy cycu. Przy czym na tych rękach trzeba ją naprawdę długo nosić.. Czy Wasze dzieci potrafią zasnąć same?
W ciągu dnia Jula zasypia bardzo różnie, w wózku, na rękach, na ramieniu... Jeśli się Wierci i widzę, że jest spiaca, a ciężko jej zasnąć to smoczek załatwia sprawę. Na spanie nocne odkładam ją do łóżka (śpi z nami) na brzuszek, a ona zasypia wówczas bardzo szybko, kiedy ma gorszy dzień włączam jej szumisia. Pokombinuj z pozycją do spania, może spodoba jej się karuzela w łóżeczku, albo kolysanie... Niektóre dzieci lubią ciszę inne muzykę w tle lub szum. Zawsze był problem z zasypianiem czy teraz się pojawił?
 
W ciągu dnia Jula zasypia bardzo różnie, w wózku, na rękach, na ramieniu... Jeśli się Wierci i widzę, że jest spiaca, a ciężko jej zasnąć to smoczek załatwia sprawę. Na spanie nocne odkładam ją do łóżka (śpi z nami) na brzuszek, a ona zasypia wówczas bardzo szybko, kiedy ma gorszy dzień włączam jej szumisia. Pokombinuj z pozycją do spania, może spodoba jej się karuzela w łóżeczku, albo kolysanie... Niektóre dzieci lubią ciszę inne muzykę w tle lub szum. Zawsze był problem z zasypianiem czy teraz się pojawił?
Nie boisz się spać razem z tak małym dzieckiem?
 
U nas córeczka część nocy śpi w dostawce A jak obudzi się na jedzenie to karmimy się na lezaco i śpi już z nami. I tak jest prawie od początku. Zasypia nam późno między 22-24. Wieczorami często jest nerwowa i placzliwa czasem trudno ja uspokoić.
Nie boisz się spać razem z tak małym dzieckiem?
 
Dziękuję Ci za tą odpowiedź, naprawdę.. Już myślałam że tylko u nas to tak wygląda. Mojej córci też najlepiej się śpi na mnie a każda próba odlozenia kończy się dramatem.. myślisz że z czasem.te nasze maleństwa nauczą się zasypiać i spać normalnie?
Jak nie chce jej się spać, to choćbyś nie wiem ile nosiła, to nie zaśnie. Ale u mnie jest podobnie. Ostatnio tylko pozycja jak do odbicia go uspokaja. Przed tym jak chce mu się spać, to zaczyna marudzić, płakać, krzyczeć. Na szczęście z 10-15 minut i zasypia. Niestety w dzień, po odłożeniu za 10 minut się wybudza i trzeba brać na ręce by ponownie zasnął. Czasem to śpi tylko na mnie, bo każde odłożenie kończy się wybudzaniem. W nocy śpi już normalnie
 
Ona nigdy nie zasypiala sama ale wcześniej.bylo jakoś łatwiej ją uspać. Od 2 tygodni jest dramat.. Ciągle jest płacz,.jest marudna, niespokojna. Przyczyny medyczne są wykluczone. Szumisia mamy ale nie działa u nas a smoczka żadnego nie akceptuje niestety [emoji45]
W ciągu dnia Jula zasypia bardzo różnie, w wózku, na rękach, na ramieniu... Jeśli się Wierci i widzę, że jest spiaca, a ciężko jej zasnąć to smoczek załatwia sprawę. Na spanie nocne odkładam ją do łóżka (śpi z nami) na brzuszek, a ona zasypia wówczas bardzo szybko, kiedy ma gorszy dzień włączam jej szumisia. Pokombinuj z pozycją do spania, może spodoba jej się karuzela w łóżeczku, albo kolysanie... Niektóre dzieci lubią ciszę inne muzykę w tle lub szum. Zawsze był problem z zasypianiem czy teraz się pojawił?
 
Mój zasypia wieczorem zazwyczaj przy cycu zaraz obok mnie i śpi z nami cała noc od urodzenia. Nigdy nic mu się nie przytrafiło, a widzę, że on czuje się bezpiecznie spiąć między nami. Polecała nam to też osteopata, szczególnie nieśli dziecko jest urodzone przez CC . Jak jest marudny to ręce. W ciągu dnia usypianie na rękach i albo pospi, albo po odłożeniu do wózka zaraz się obudzi. Na rękach spadłby non stop. Oprócz tego bujanie w wózku, smoczek, szumiś nieraz pomagają.


Dziewczyny a czy miały wasze dzieci może pleśniawki? Taki biały nalot w jamie ustnej, szczególnie na języku?
Mój mały ma od 2 dni, co podawałyście?
 
reklama
Dziękuję Ci za tą odpowiedź, naprawdę.. Już myślałam że tylko u nas to tak wygląda. Mojej córci też najlepiej się śpi na mnie a każda próba odlozenia kończy się dramatem.. myślisz że z czasem.te nasze maleństwa nauczą się zasypiać i spać normalnie?
Nie wiem. Mam nadzieję, że to taki etap. Mój synek na początku spał normalnie, od jakiś właśnie 2 tyg chce być blisko. Do tego czasem śpi i nagle budzi się z wielkim płaczem, wręcz się drze, nie wiem czy coś mu się śni czy co. Po chwili na rękach się uspokaja i śpi dalej.
 
Do góry