reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

I zapisane mialas jakies leki lub insulinę czy cos? Dzieki za odp ;)
Nie mam insuliny ani leków. Dieta cukrzycowa i muszę mierzyć cukier codziennie na czczo i po godzinie po głównych posiłkach. Pewnie gin wyślę Cię do diabetologa, wszystko jest do ogarnięcia [emoji3526]
Ja ogólnie nie mam problemu z cukrem po posiłkach nawet jak zgrzeszę tylko na czczo czasem mam wyższy ale jak jem jeszcze coś małego przed snem to rano cukier ok. Z tą cukrzycą jest o tyle problem, że coś co jednej nie wybija cukru u innej może wybić bardzo. Trzeba niestety na sobie testować.
 
reklama
Hej mamuśki. Ja troche z innej beczki. Mianowicie robiłam test obciążenia glukoza, jestem w 25 tyg ciazy i teraz wyniki na czczo mam 95 wychodzi ze ok, jednak po godzinie 187 a po dwóch 141, mam się czym martwic? Dodam, że choruje na niedoczynnosc tarczycy hashimoto nie wiem czy to ma znaczenie pewnie jakieś ma ale napisze o tym bo juz sama nie wiem co myśleć...wizyta u gin dopiero w piątek..pomocyy
Też uważam, że masz cukrzyce ciążowa. Ja miałam za wysoka tylko na czczo bo 96 i mój ginekolog od razu skierował mnie do poradni diabetologicznej. Najpierw sama dieta a teraz mam insulinę.
 
A czy macie twardnienia brzucha? Co wasi lekarze na to?
Mi się zdawało że mialam 1 dzien. Akurat na następny dzień mialam wizytę, zapytałam o to powoedzial że żeby to były skurcze mogące wywołać porod, nawet przedwczesny muszą być regularne, min.6 takich na godzinę. Mogę sobie brać nospę. Zapytałam o magnez, powiedział że magnez nie zapobiega porodowi przedwczesnemu. Podaje się go we wlewach w dużych dawkach kiedy faktyxznie jest porod przedwcześnie zagrażający jako neuroprotekcja dla dziecka. Oczywiście zbadal, szyjka dluga, twarda, zamknieta
 
A czy macie twardnienia brzucha? Co wasi lekarze na to?
Ja miałam, chyba już za długo siedzialam w pracy, niestety praca typowo siedząca, po kilku dniach na zwolnieniu przeszło, nospe mogłam zażyć. Teraz głównie leżę i chodzę, jakbym gdzieś dłużej powiedziała to twardnieje
 
Ja się zabrałam za robienie fotoksiązek z ostatnich 10 lat i faktycznie ta pozycja siedzącą to jest wykańczająca, muszę coś wymyśleć żeby na kanapie się dało to robić:)
 
Hej mamuśki. Ja troche z innej beczki. Mianowicie robiłam test obciążenia glukoza, jestem w 25 tyg ciazy i teraz wyniki na czczo mam 95 wychodzi ze ok, jednak po godzinie 187 a po dwóch 141, mam się czym martwic? Dodam, że choruje na niedoczynnosc tarczycy hashimoto nie wiem czy to ma znaczenie pewnie jakieś ma ale napisze o tym bo juz sama nie wiem co myśleć...wizyta u gin dopiero w piątek..pomocyy
Ja miałam wyniki też takie lekko ponad normę. Zmiana diety, mierzę cukier rano i po jedzeniu i od 3 tygodni nie miałam ani raz ponad normę :) w czasie czekania na wizytę poczytaj co jeść, a czego unikać :)
 
Ja jestem już po zastrzyku w związku grupą krwi i Rh ujemnym i tak naszło mnie myślenie o porodzie.. Jestem nastawiona na poród naturalny, mam wadę wzroku ale nie bardzo dużą, więc nawet nie myślałam, że mogą być jakieś przeciwskazania. Natomiast wczoraj nagle mnie olśniło 😅 że w jednym oku mam zwyrodnienie na siatkówce (podobno od urodzenia, w widzeniu nic nie przeszkadza) i stwierdziłam, że może pasowałoby to sprawdzić. Niestety terminy prywatnie na koniec maja, a termin porodu przełom maja i czerwca. I teraz moje pytanie brzmi, czy do lekarza okulisty na nfz dostanę się bez problemu? Wiem, że kobiety w ciąży powinny zostać przyjęte po za kolejnością, ale czy rzeczywiście tak jest? Nie chcę się niepotrzebnie denerwować i dyskutować z Paniami w rejestracji..
 
reklama
Do góry