reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Ilonaanna1991

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Luty 2021
Postów
38
Hej,
Robię od lutego testy owu...
Same Starania zaczęłam w styczniu ale jego nie liczę - styczen to cykl spóźnienia i cyklu bezowu.... Jak się okazało cykl bezowulacyjny stwierdzony przez gina, 6 dni spóźnienia, czyli 6dni po spodziewanym term okresu udałam się do gina. Okres regularny przeważnie co 27 dni... Nagle po 8 latach i to w 1cyklu staran nagle spóźnił się o 6 dni... Też byście myślały że to ciąża, niestety PUDŁO! Następny w lutym monitorowany dla uspokojenia nerwów tj 15 lut pęcherzyk mający już 2.5cm... 19 lut kolejne usg i już pęknięty :) owu było. Gin stwierdził że poprzedni cykl bezowu być może wysterowalam 'głową' bo tak bardzo chciałam bobasa... Załączam zdj testów owu z lutego oraz teraz z marca..
Pytanie do dziewczyn którym się udało zaskoczyć z pomocą testów... Jak to robić by zrobić? :) w tym cyklu marcowym zabawy były z PTK 12marc na 13marc sobotę w nocy i 16 marc nad ranem 7.00 i po południu... Boję się że mogłam przegapić owu.. Skoro pik zarejestrowany został przeze mnie 15 marc już w godz 17 - 22...do godz 7.00(przytulaski) ... 16marc to dużo h bo aż 33 :(
Doradzi ktoś jak się bawić w te testy? Komu i jak się udało? Zwariować można :)
 

Załączniki

  • Screenshot_20210322_191845_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210322_191845_com.android.gallery3d.jpg
    261,4 KB · Wyświetleń: 492
  • Screenshot_20210322_191718_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210322_191718_com.android.gallery3d.jpg
    260,6 KB · Wyświetleń: 210
reklama
Ja robilam testy w lutym i 15dc mialam 2mocne kreski nawet testowa byla mocniejsza od kontrolnej i tego dnia byly przytulanki i dopiero 17 dnia znowu przytulanki i jestem w ciazy. Testy mialam z rossmana domowe laboratorium i robilam zawsze o godz 20.. 2h przed nic nie pilam
 
Testy owulacyjne robi się do pierwszego pozytywnego. 24-36 później może wystąpić owulacja. Więc najlepiej współżyć w tym czasie, starając się o ciążę.

Pamiętaj, że pozytywny test owulacyjny nie daje gwarancji wystąpienia owulacji. To tylko monitoring.
 
Po Twoim poście widać, jak bardzo się nakręcasz, a to jest główną przyczyną tego, że sie nie udaje.

Ja zaszłam z testami w drugim cyklu, ale nie robiłam testów po kilka dziennie, tylko w momencie, jak się tylko pojawiły dwie kreski - seks co 2 dni i to tylko wieczorem, żeby plemniki miały szansę się zregenerować (w pierwszym cyklu seks był codziennie i nie wyszło, dopiero później poczytałam, że codziennie to wcale nie tak dobrze).
Spróbuj trochę odpuścić :)
 
Po Twoim poście widać, jak bardzo się nakręcasz, a to jest główną przyczyną tego, że sie nie udaje.

Ja zaszłam z testami w drugim cyklu, ale nie robiłam testów po kilka dziennie, tylko w momencie, jak się tylko pojawiły dwie kreski - seks co 2 dni i to tylko wieczorem, żeby plemniki miały szansę się zregenerować (w pierwszym cyklu seks był codziennie i nie wyszło, dopiero później poczytałam, że codziennie to wcale nie tak dobrze).
Spróbuj trochę odpuścić :)
Wystarczy tylko wieczorem?? Styl życia pozwala tylko na wieczorne igraszki stąd czy nie przegapię owu?
 
Wystarczy tylko wieczorem?? Styl życia pozwala tylko na wieczorne igraszki stąd czy nie przegapię owu?
To, że występuje owulacja nie oznacza, że trzeba uprawiać seks o konkretnej godzinie. Plemniki żyją w drogach rodnych 3-5 dni. Niektóre nawet 7! Jeżeli robisz testy owulacyjne i widzisz, że zbliża się pik możecie zacząć współżycie już wtedy. To zwiększy wasze szanse.
 
Wystarczy tylko wieczorem?? Styl życia pozwala tylko na wieczorne igraszki stąd czy nie przegapię owu?
Nie, komórka żyje około 24 godzin, plemniki przyjmuje się że standardowo 3-5 do 7.

Przede wszystkim uspokój głowę. Stres nie pomaga, a każde niepowodzenie będziesz rozpatrywała jako dramat. A to normalne - nie pamiętam, ale zdrowa kobieta ma chyba około 20% szans na zajście w pierwszym cyklu.

Postaraj się uprawiać seks dla przyjemności, bycia ze sobą, a nie tylko dla reprodukcji ;)
 
reklama
Do góry