reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Cześć. I ja się dołączę. Przeczytałam cały wątek od deski do deski. Moje ryzyka skorygowane (w nawiasie wyjściowe). 32 lata druga ciaza, usg prenatalne idealne i każde inne usg wychodzi ok.

t21 - 1:874 (1:426)
T18 - 1:143 (1:969)
T13 - 1:233 (1:3057)

Beta 0,507
PAPP-a 0,229

Jestem 12 dni po amnio (lekarz z kliniki w której robiłam badanie odradził w przypadku takich wyników jak moje wszelkie Nifty nipt czy choćby rapid fish). Od wielkiego piątku (wtedy dostałam wyniki) żyje w innym świecie. Pociesza mnie to że każde usg wychodzi idealnie i lekarze nie mają się do czego przyczepić do malucha ("jak na te ryzyka tych wad które Pani wyszły to dzidzius wygląda naprawdę dobrze"). Z drugiej strony w tym wątku chyba nie widziałam takiej sytuacji jak moja (po PAPP-a zmniejszone ryzyko t21 a t13 i t18 wystrzelone w kosmos:().

Trzymam kciuki za wszystkie badania i wyniki.
Wiesz co, lekarze mają rację, za Nitfy czy Fish tylko zapłacisz i to sporo, a nie wykażą one choroby genetycznej, jaką jest triploidia. U mnie USG było idealne, zaś beta i pappa tragiczne, poniżej 0,5 MoM i nie robiłam amnio. Dopiero na połówkowych wyszło, co wyszło. Ale ryzyka miała kosmicznie większe od Twoich, także byłaby dobrej myśli :) Trzymam kciuki, aby te wartości były tylko Twoim urokiem, a maluszek był w pełni zdrów!
 
Jestem po konsultacj z genetyków, dr powedziala , żeby dla swojego spokoju zrobić podstawowe nipt, bo jedynie ryzyko ZD mam 1:1424 , reszta powyżej 4000. Jestem umówiona po majówce na badanie krwi i potem ok 10 dni stresu… wole wiedzieć za wczasu...
 
Zd potwierdzony
Bardzo mi przykro. Dużo siły [emoji3590]
Wiesz co, lekarze mają rację, za Nitfy czy Fish tylko zapłacisz i to sporo, a nie wykażą one choroby genetycznej, jaką jest triploidia. U mnie USG było idealne, zaś beta i pappa tragiczne, poniżej 0,5 MoM i nie robiłam amnio. Dopiero na połówkowych wyszło, co wyszło. Ale ryzyka miała kosmicznie większe od Twoich, także byłaby dobrej myśli :) Trzymam kciuki, aby te wartości były tylko Twoim urokiem, a maluszek był w pełni zdrów!
Dziękuję za wsparcie.... We wtorek po majówce będę dzwonić do kliniki, siedzę już jak na bombie, chciałabym się obudzić już po połówkowych z wiedzą że wszystko jest ok [emoji85]
Jestem po konsultacj z genetyków, dr powedziala , żeby dla swojego spokoju zrobić podstawowe nipt, bo jedynie ryzyko ZD mam 1:1424 , reszta powyżej 4000. Jestem umówiona po majówce na badanie krwi i potem ok 10 dni stresu… wole wiedzieć za wczasu...
Ale chyba nie masz się aż tak czym stresować. Na moich wynikach badań jest napisane że ryzyka 1:1000 w górę są niskie i nie jest zalecana dalsza diagnostyka. 1:1000 do 1:300 to ryzyka posrednie i tutaj w zależności od możliwości zalecają dalsze badania nieinwazyjne a od 1:300 to wysokie ryzyko i dopiero tutaj zalecają dalsza inwazyjna diagnostykę.
Trzymam kciuki za prawidłowe wyniki [emoji8]
 
T
Bardzo mi przykro. Dużo siły [emoji3590]

Dziękuję za wsparcie.... We wtorek po majówce będę dzwonić do kliniki, siedzę już jak na bombie, chciałabym się obudzić już po połówkowych z wiedzą że wszystko jest ok [emoji85]

Ale chyba nie masz się aż tak czym stresować. Na moich wynikach badań jest napisane że ryzyka 1:1000 w górę są niskie i nie jest zalecana dalsza diagnostyka. 1:1000 do 1:300 to ryzyka posrednie i tutaj w zależności od możliwości zalecają dalsze badania nieinwazyjne a od 1:300 to wysokie ryzyko i dopiero tutaj zalecają dalsza inwazyjna diagnostykę.
Trzymam kciuki za prawidłowe wyniki [emoji8]
ak, wyniki są dobre . Nipt robię dla spokojnej głowy. 🧐🤗
 
Cześć dziewczyny, u nas wyszło ryzyko pośrednie ZD 1:570. Do tego niska beta 0.25MoM i Pappa wyższe bo 2 MoM. USG idealne. Zrobiliśmy NIFTY , wyszło prawidłowe. Zdrowa dziewczyna. ;) mimo to gdzieś zasiane jakieś ziarno niepewności. ;) Oczywiście mam świadomość, że wyniki mogą wskazywać na późniejsze.problemy z lozyskiem, nadciśnieniem, cukrzycą.
Znacie pozytywne historie z niska pappą i wyższa betą? Bo najczwsciej czytam, że tylko jeden z tych parametrów był nieprawidłowy.
Miałam zle dwa markety i to w tą gorsza stronę bo tak jak przy zd wychodzi czyli białko zaniżone 0.4 a papa podwyższona 2.5
Miałam ryzyko 1:157 amniopunkcja dała prawidłowy wynik. Mam 2 miesięczną zdrową córeczkę
 
reklama
Do góry