reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Miałem tak samo, ale ja miałam zwykły ręczny. Używałam go trochę na początku, żeby rozkręcić laktacje, bo młody miał przedlużającą się żółtaczkę i zamiast jeść to spał. W sumie żadnego nawału przez to nie miałam, szybki mi się unormowała i w sumie nic się już nie dało ściągnąć pokarmu, wice poszedł w kąt. A karmiłam sumie 2.5 roku... teraz też wzięłam zwykły ręczny na początek, a potem pewnie nie będę używać :)
Mi po 2 miesiącach walki udało się przejść na samo kp i też było na tyle fajnie ze nie musiałam używać laktatora :) córka znała butle, dostawała raz dziennie na wieczór mm, wiec jeśli chciałam gdzieś wyjść to mialam spokojna głowę że umie jeść z butli i zje od każdego ;) I udało nam sie kp przez 14 miesięcy 💪💪
 
reklama
Nic nie rozumiem :) Czyli 7-latek nie idzie do zadnego przedszkola, tylko do zerowki, a zerowka to juz szkola, nie przedszkole, prawda? I to oznacza, ze to dziecko nie chodzilo ani do zlobka, ani wczesniej do przedszkola, tylko dopiero w wieku 7 lat pojdzie do SZKOLY? :O
Nie. Mój syn chodził do żłobka, a teraz do przedszkola, właśnie do zerówki przedszkolnej, czyli ostatniej grupy 6- latków, którzy w tym roku kończą 7 lat i idą do szkoły. I zgodnie z przepisami dzieci mają obowiązek chodzić do zerówki, gdziekolwiek ona jest. Nawet jak dziecko nie chodziło wcześniej nigdzie, powinno iść do zerówki przedszkolej lub szkolnej.
 
Mi po 2 miesiącach walki udało się przejść na samo kp i też było na tyle fajnie ze nie musiałam używać laktatora :) córka znała butle, dostawała raz dziennie na wieczór mm, wiec jeśli chciałam gdzieś wyjść to mialam spokojna głowę że umie jeść z butli i zje od każdego ;) I udało nam sie kp przez 14 miesięcy [emoji123][emoji123]
U nas przez żółtaczkę też była butla wieczorem, ale jak zaczął jeść normalne rzeczy to pozbyłam się jej :) młody na szczęście tolerował wszystko co mu się do dziuba dało, więc z tym problemu nie było [emoji23]
 
Po prostu przedszkole jest powiedzmy od 3 lat. 6 latki zaczynaja tzw. zerówkę która u nas mieści się w budynku przedszkola i mój synek chodzi do grupy 5-6latkow. W tym roku kończy 7 lat i od września idzie do szkoły. Po prostu jak zamkneli żłobki i przedszkola to siedział w domu i te dwa tygodnie do końca kwietnia po otwarciu też postanowiliśmy że zostanie jeszcze w domu. Pani dyrektor a zarazem wychowawca o tym wiedziała i na bieżąco byliśmy w kontakcie, robiliśmy w domu zadania w kartach pracy. [emoji1745]
Mój nie chodził tylko jak było zamknięte przedszkole, a tak to cała grupa chodziła (u nas wszyscy rodzice pracują)
Ale u koleżanki, która jest przedszkolanką są dzieci, które przez ten roku prawie w ogóle nie chodzą i prawdopodobnie, nie dostaną przez to gotowości do szkoły i może się skończyć na powtarzaniu zerówki....
 
U nas przez żółtaczkę też była butla wieczorem, ale jak zaczął jeść normalne rzeczy to pozbyłam się jej :) młody na szczęście tolerował wszystko co mu się do dziuba dało, więc z tym problemu nie było [emoji23]
Moja tolerowała wszystko z czego leciało żarcie 🤣🤣 bo jak jej chciałam dac smoczka to pociągnęła 2 razy i jak się orientowała ze nic nie leci, to pluła dalej niż widziała 🤣
 
Moja tolerowała wszystko z czego leciało żarcie 🤣🤣 bo jak jej chciałam dac smoczka to pociągnęła 2 razy i jak się orientowała ze nic nie leci, to pluła dalej niż widziała 🤣
Zazdro! Ja miałam takiego turbo niejadka, ze to kosmos. Potrafiła z butli wypić po 10-20 ml 😱😭 pierwsze 3 miesiące to był koszmar - łącznej z ważeniem przed i po karmieniu. Mam nadzieje, ze teraz będzie inny egzemplarz - lubiący jedzenie :p
 
Dziewczyny czy wasze brzuszki też się opuściły ?
Dzisiaj mam 34tydzien , a mi brzuch powędrował w dół ...🙉 Jestem wręcz w szoku , bo jeszcze tydzień temu był dość wysoko . Czy to coś może znaczyć ?
 
Zazdro! Ja miałam takiego turbo niejadka, ze to kosmos. Potrafiła z butli wypić po 10-20 ml 😱😭 pierwsze 3 miesiące to był koszmar - łącznej z ważeniem przed i po karmieniu. Mam nadzieje, ze teraz będzie inny egzemplarz - lubiący jedzenie :p
Ja raz ważyłam przed i po kp, bo ewidentnie się z cyca nie najadała. Miała miesiąc to był jeden cyc 20min, drugi 20 minut plus butla 60ml... Ale inaczej był ryk... potem się udało samo kp w końcu ;) do teraz nie da sobie zrobić krzywdy jeśli chodzi o jedzenie :p ma 2 latka i wazy ponad 17kg, ale o dziwo nie jest pulpetem :)
 
reklama
Ja raz ważyłam przed i po kp, bo ewidentnie się z cyca nie najadała. Miała miesiąc to był jeden cyc 20min, drugi 20 minut plus butla 60ml... Ale inaczej był ryk... potem się udało samo kp w końcu ;) do teraz nie da sobie zrobić krzywdy jeśli chodzi o jedzenie :p ma 2 latka i wazy ponad 17kg, ale o dziwo nie jest pulpetem :)
Moja ma 4 i tez 17kg 🙈😂 mówi, ze „nie lubi jeść” także do dziś z jedzeniem gehenna.
dlugo walczyłam - karmiłam, odciągając, ale po 3 miesiącach się poddałam. Dałam butla mm i trochę przynajmniej mniej się wkurzałam. Teraz na nic się nie nastawiam - kupiłam i rzeczy do karmienia i butelki :p
 
Do góry