reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Oj, zupełnie nie wiem skąd takie podejście. Przeczytałam całą historię którą autorka wątku opisuje na początku w kilku postach i nie podaje tam żadnych danych odnośnie amniopunkcji ani żadnych tam nie ma informacji że ryzyko zabiegu większe itp....ona po prostu pisze, ze na amnio nie poszła. Poryczała się, stwierdziła że urodzi. Tyle. Pisała jak radziła sobie w ciąży, jak wyglądał poród i pierwsze dni po.
Pomyślałam, że to także historia warta przytoczenia. Bo jest prawdziwa, bo pisze ją matka, która tez musiała sue zmierzyć z sytuacją, jaka ją spotkała.
Sądzę, ze to tak trudny temat, ze trzeba szukać informacji w różnych źródłach. Nie starajmy sie patrzeć: ci są prolife, ci sa proaborcyjni....to tylko podsycanie podziałów, a po co to komu. Na pewno nie pomoże tym co stoją przed trudnym wyborem. Niech każdy sie wypowie jak czuje, co przeżył. Nawet jeśli czyjeś poglądy nie sa nam bliskie, to zwyczajnie posłuchajmy. Przeciez decyzja i tak jest zawsze nasza.
Życzę nam wszystkim, żeby w momencie kiedy stajemy przed trudnym wyborem, ktoś pokazał nam różne opcje i w ten sposób pomógł ogarnąć lepiej całość.
Poczytaj wypowiedzi z innych wątków, w tym z tego w którym aktualnie piszemy.
 
reklama
Jestem już po amniopunkcji
Miałam robiona w szpitalu
Zostałam przyjęta na oddział w poniedziałek i dopiero dziś rano mi zrobili
Teraz jeszcze dwie doby mam leżeć na obserwacji
Sam zabieg zupełnie bezbolesny, ukłucie igły na początku i tyle
Jeden lekarz robił USG, drugi dodatkowo patrzył w monitor i trzeci pobierał materiał
Całość trwała 5x Aniele Boży
Zrobiłam dodatkowo mikromacierze żeby jak najwięcej się dowiedzieć
 
Jestem już po amniopunkcji
Miałam robiona w szpitalu
Zostałam przyjęta na oddział w poniedziałek i dopiero dziś rano mi zrobili
Teraz jeszcze dwie doby mam leżeć na obserwacji
Sam zabieg zupełnie bezbolesny, ukłucie igły na początku i tyle
Jeden lekarz robił USG, drugi dodatkowo patrzył w monitor i trzeci pobierał materiał
Całość trwała 5x Aniele Boży
Zrobiłam dodatkowo mikromacierze żeby jak najwięcej się dowiedzieć
Trzymam kciuki za dobry wynik 💪🏽
Kiedy mogą być ?
 
Mikromacierze 10 dni roboczych
Amnio 2/3 tygodnie
Ale nie podali nr tel na który mogę dzwonić, wyniki wyślą faxem do szpitala i szpital mnie będzie informował, ewentualnie mogę dzwonić sie dowiadywać do szpitala
 
Mikromacierze 10 dni roboczych
Amnio 2/3 tygodnie
Ale nie podali nr tel na który mogę dzwonić, wyniki wyślą faxem do szpitala i szpital mnie będzie informował, ewentualnie mogę dzwonić sie dowiadywać do szpitala
Świetnie ze zrobiłaś dodatkowo mikromacierze! Zawsze to więcej sprawdza.
 
U mnie po wprowadzeniu do kalkulacji wartości biochemii ryzyko jest bardzo duże.
Na podstawie badania z oceną Wiek,FHR,NT plus Pappa/Beta-Hcg kwalifikuje się do grupy wysokiego ryzyka zespołu
Downa- ryzyko 1:12,
Edwardsa 1:49 i
Patau'a 1:47

Po wprowadzeniu do kalkulacji dodatkowych markerów ultrasonograficznych: NB,DV,TR - ryzyko obniża się,ale nadal jest wysokie -ryzyko T21- 1:133,
T18- 1:199,
T 13- 1:132

Pappa 0,213 MOM
NT trochę za duże 3,3

Czekam na amino ale nawet jeśli będzie w porządku to obawiam się że aż tak niskie bałka pappa mogą świadczyć o czymś bardzo złym
W jakim jesteś wieku jeśli można zapytać ??
 
reklama
Do góry