reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

To na jakim wątku w końcu piszemy?
Na razie na tym. Jak będzie zamknięty, to się przenosimy tam :) oczywiście tutaj też można zostać jak ktoś chce :)

Ja okolice Leszna wielkoposkaMi lekarka nic nie mówiła o ponownym badaniu grupy krwi, pytała na wizycie jaką mam grupę. W dokumentach mam kartę z grupą krwi z rck bo kiedyś sporo oddawałam i mi przysłali.
Ja też oddawałam i mam kartę a mimo to i w pierwszej ciąży i w tej muszę robić dodatkowo, bo szpital nie akceptuje karty z rckik 🙄 także to chyba zależy od lekarza i szpitala jak widać.

Jeśli masz wynik potwierdzony, to nie musisz powtarzać, ale i tak robi się alloprzeciwciała, które standardowo są robione przy grupie krwi.
Ja muszę, a mam potwierdzony i kartą rckik i z poprzedniej ciąży 🤷🏻‍♀️ Mój szpital widocznie wymaga przy każdej ciąży nowego potwierdzenia 🤷🏻‍♀️😁
 
reklama
Doszło do konfliktu, czy mieliście niezgodność? Jeśli dziecko miało rh+ ale nie było powikłań, to to nie jest konflikt serologiczny i nie jest groźne. Immunoglobulinę podaje się też profilaktycznie w ciąży, teraz to jest świadczenie gwarantowane, więc bezpłatne niezależnie od tego czy prowadzi się ciążę prywatnie czy na NFZ.
Wiesz co tu właśnie tego nie wiem. Wiem tyle że syn (druga ciąża) ma taka sama grupę krwi co mąż. Pytałam dzisiaj mojego lekarza rodzinnego ale nie udzielił mi odpowiedzi. Powiedział że wyśle list z zapytaniem do szpitala gdzie rodziłam. Więc pozostaje mi czekać. Czytałam że podaje się dz w ciąży ok 28 tygodnia profilaktycznie tak jak piszesz ale słowo daje że nie pamiętam tego. Mieszkam w Irlandii i tu nie dostajesz karty ciazy itd tu wszyrko jest u lekarza więc nawet nie mogę raz sprawdzić.
 
Na razie na tym. Jak będzie zamknięty, to się przenosimy tam :) oczywiście tutaj też można zostać jak ktoś chce :)


Ja też oddawałam i mam kartę a mimo to i w pierwszej ciąży i w tej muszę robić dodatkowo, bo szpital nie akceptuje karty z rckik 🙄 także to chyba zależy od lekarza i szpitala jak widać.


Ja muszę, a mam potwierdzony i kartą rckik i z poprzedniej ciąży 🤷🏻‍♀️ Mój szpital widocznie wymaga przy każdej ciąży nowego potwierdzenia 🤷🏻‍♀️😁
Ale bez sensu 🙈 No ale wychodzi na to, że co szpital to obyczaj 😅 Ostatnio miałam pacjentkę, której szpital się czepiał, że ma wyniki z podpisem elektronicznym, a oni chcą tradycyjną pieczątkę 😂
 
Dziewczyny czy macie może do polecenia jakieś sensowne książki o ciąży albo początkach z noworodkiem? Może już coś macie na oku albo możecie polecić z poprzednich ciąż? 🙂
ja napewno w tematach około ciazowo dzieciowych że się tak wyrażę to polecam całym serduchem mamę lamę, dziewczyny tak się dobrze czyta że szok czytam ją kolejny raz 🤭 a jeśli chodzi o poród np to polecam książkę że screenu "Radość rodzenia" super nastraja pozytywnie na poród , dobrze że sobie o niej przypomniałam bo komus ją pożyczyłam ale nie pamiętam komu 😅 poza tym książki typu "365 dni z kochanym maleństwem" i "w oczekiwaniu na dziecko" - ale one w sumie mają suche fakty i czyta się jak encyklopedie 🤣
 

Załączniki

  • 2f570208-120d-4ce2-a591-d1943ac61c59.jpg
    2f570208-120d-4ce2-a591-d1943ac61c59.jpg
    47,8 KB · Wyświetleń: 24
  • eb12e6b8-08d2-40da-88a9-f9db60ff114d.jpg
    eb12e6b8-08d2-40da-88a9-f9db60ff114d.jpg
    114,4 KB · Wyświetleń: 25
Wiesz co tu właśnie tego nie wiem. Wiem tyle że syn (druga ciąża) ma taka sama grupę krwi co mąż. Pytałam dzisiaj mojego lekarza rodzinnego ale nie udzielił mi odpowiedzi. Powiedział że wyśle list z zapytaniem do szpitala gdzie rodziłam. Więc pozostaje mi czekać. Czytałam że podaje się dz w ciąży ok 28 tygodnia profilaktycznie tak jak piszesz ale słowo daje że nie pamiętam tego. Mieszkam w Irlandii i tu nie dostajesz karty ciazy itd tu wszyrko jest u lekarza więc nawet nie mogę raz sprawdzić.
Spokojnie, nie martw się na zapas ;) Po porodzie na pewno dostałaś.
 
Powiedziała że po prostu mają mało miejsca i mogą się zaplątać. I że ogólnie jeśli wszystko będzie dobrze, to że takie ciąże rozwiązuje się zaraz po 30 tygodniu, więc wiadomo że te dzieci jeszcze nie będą wykształcone... Ogólnie ja nie wiem ja to jest, bo to jest moja pierwsza ciąża, ale czy jak lekarz zaczyna robić USG to od razu pokazuje się serduszko w postaci kolorowej kropki? U mnie od razu była,czerwona i niebieska, ale dopiero później lekarka zauważyła że są dwa... Chyba że te kropki to nie były serca... Lekarka nie powiedziała mi nawet który to tydzień według USG, może dlatego że od razu zaczęłam płakać. Ale na początku też nie zmierzyła mi ciśnienia nawet... Kazała przyjść za tydzień toi da skierowanie do kliniki w Warszawie, która zajmuje się takimi ciążami
tak jak wcześniej było w przypadkach innych dziewczyn spróbuj skonsultować się jeszcze z innym lekarzem, może bedzie dobrze! Trzymaj się mocno ❤
 
Ale bez sensu 🙈 No ale wychodzi na to, że co szpital to obyczaj 😅 Ostatnio miałam pacjentkę, której szpital się czepiał, że ma wyniki z podpisem elektronicznym, a oni chcą tradycyjną pieczątkę 😂
I to jak bez sensu 🤣 a żeby było śmieszniej, to jeszcze przed porodem będę miała raz potwierdzoną 😁😁😁

Dziewczyny! Zaraz swojego chłopa wyrzucę przez okno. Skubany je chrupki serowe a tak mi śmierdzą, że już nie mogę wytrzymać 🙈 czuję je, mimo że ja siedzę na kanapie a on przy wyspie 🙈🙈🙈
 
reklama
Do góry