reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja dziś 7+4 byłam na usg na nfz w luxmedzie i ciąża wiek 6+1 (co jest niemożliwe), mini zarodek i brak serduszka... 3 godziny później poszłam do lekarki z super USG i wiek ciąży 7+3, zarodek odpowiednia długość i serduszko bije.
Także nie załamuj się. Może lekarz miał słaby sprzęt. Ja już we wszystko uwierzę. ;)

Super!!

Jestem chętna i czekam :)

A to jednoowodniowe jednokosmówkowe? To faktycznie ciąża bardzo wysokiego ryzyka... Ale nie ma się co załamywać! I na pewno bez sensu Cię lekarka nastraszyła...
Ja znam rodzeństwo, dwie par bliźniaków jednojajowych i cesarka w 38 tc. :)


Przy pierwszej ciąży jest ryzyko, jeśli wcześniej poroniłaś i nie dostałaś zastrzyku z z immunoglobiny D. Po porodzie do 72 h się go dostaje właśnie po to, żeby organizm matki nie wytworzył przeciwciał. Ja mam 0 rh- a córka pierwsza B+ po ojcu. Dostałam zastrzyk po porodzie. Mała z powodu konfliktu miała żółtaczkę.
Powiedziała tylko że jednoowodniowe 🤷‍♀️
 
reklama
Jeśli masz wynik potwierdzony, to nie musisz powtarzać, ale i tak robi się alloprzeciwciała, które standardowo są robione przy grupie krwi.
Dzięki, w razie czego zrobię jutro przy okazji, bo na pierwszej wizycie kazał przynieść mi wynik z grupą krwi ,a dzisiaj powiedział żeby powtórzyć badanie, a właśnie nie wiedziałam dlaczego. Dziękuję za wyjaśnienie 😊
 
Na razie na tym. Jak będzie zamknięty, to się przenosimy tam :) oczywiście tutaj też można zostać jak ktoś chce :)


Ja też oddawałam i mam kartę a mimo to i w pierwszej ciąży i w tej muszę robić dodatkowo, bo szpital nie akceptuje karty z rckik 🙄 także to chyba zależy od lekarza i szpitala jak widać.


Ja muszę, a mam potwierdzony i kartą rckik i z poprzedniej ciąży 🤷🏻‍♀️ Mój szpital widocznie wymaga przy każdej ciąży nowego potwierdzenia 🤷🏻‍♀️😁
ja tez musialam powtarzac mimo ze robilam 3 razy w ciazach i mam zaswiadczenie z RCKIK oraz legitymacje zasluzonego honorowego dawcy to 2 lata temu tez mi kazali ...bez sensu .. na szczescie z pakietu pracowniczego poszlo nie musialam za to placic wiec zrobilam ...
 
reklama
Na razie na tym. Jak będzie zamknięty, to się przenosimy tam :) oczywiście tutaj też można zostać jak ktoś chce :)


Ja też oddawałam i mam kartę a mimo to i w pierwszej ciąży i w tej muszę robić dodatkowo, bo szpital nie akceptuje karty z rckik [emoji849] także to chyba zależy od lekarza i szpitala jak widać.


Ja muszę, a mam potwierdzony i kartą rckik i z poprzedniej ciąży [emoji2370] Mój szpital widocznie wymaga przy każdej ciąży nowego potwierdzenia [emoji2370][emoji16]

Mi w szpitalu nie chcieli potwierdzonej grupy krwi jak rodziłam pierwszego. Drugi poród też w tym szpitalu co pierwszy.
 
Do góry