reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Powiem dzisiaj lekarzowi.
W sumie, sama nie wiem czy to macica. Bo czuje taki ucisk czasem na całym brzuchu.
Mam nadzieję że to po prostu taki dyskomfort a nie jakieś skurcze
A w którymjesteś tygodniu ciąży? Nie wiem, czy chodzi Ci o to samo zjawisko, ale ja w każdej swojej ciąży miałam tzw "stawianie się brzucha". Polegało to na tym, że właśnie cały brzuch się napinał, ale tak naprawdę mocno, robił się wtedy twardy i jakby wybrzuszony. Każdy jeden lekarz z którym to konsultowałam mówił, że jest to zupełnie normalne i że jest to po prostu trening macicy przed porodem. Nie pamiętam dokładnie w jakim tygodniu, ale te skurcze pojawily się u mnie napewno jeszcze w I trymestrze . Na pewno nie miałam jeszcze powiększonego brzuszka nawet.
 
reklama
A w którymjesteś tygodniu ciąży? Nie wiem, czy chodzi Ci o to samo zjawisko, ale ja w każdej swojej ciąży miałam tzw "stawianie się brzucha". Polegało to na tym, że właśnie cały brzuch się napinał, ale tak naprawdę mocno, robił się wtedy twardy i jakby wybrzuszony. Każdy jeden lekarz z którym to konsultowałam mówił, że jest to zupełnie normalne i że jest to po prostu trening macicy przed porodem. Nie pamiętam dokładnie w jakim tygodniu, ale te skurcze pojawily się u mnie napewno jeszcze w I trymestrze . Na pewno nie miałam jeszcze powiększonego brzuszka nawet.
Dzisiaj równy 6tc.
Wiesz co ja mam brzuch powiększony jakoś już od tygodnia. Wzdęcia bez powodu, taki dziwny ucisk czasami, tak niemiło jakbym się nażarła a jem bardzo mało.
Zapytam lekarza dzisiaj co to może byc
 
Dziewczyny chyba oszaleje dzisiaj, jakiś kryzys mnie dopadł.. Wiem że żadna z Was mi nie powie co może być nie halo,ale mam wrażenie że wszystkie dotychczasowe objawy mi przeszły..jak dotąd piersi bolały niemiłosiernie,mdłości,a dziś jak ręką odjął.. pewnie się nakręcam,ale cały czas mam jakieś czarne scenariusze z tyłu głowy 🤦‍♀️ dzisiaj 8+4 w poniedziałek byłam na usg wszystko pięknie,kolejne 26.07.a ja chyba do tego czasu jajko zniosę. Masakra jakaś co się może dziać w głowie..
 
Nie liczy się pora dnia, tylko rozcienczenie moczu. Zaleca się z porannego moczu, bo zazwyczaj w nocy nie pijemy i nie sikamy :) Jeśli w ciągu dnia też przez OK godziny nie wypijesz i nie oddasz moczu to efekt jest ten sam :) Nie bylam na becie, bo jestem w Anglii, tutaj trzeba skierowanie, a mój lekarz nie bardzo chce je dać na tak wczesnym etapie. Gdyby coś się działo, to bym kombinowała, żeby je dostać za wszelką cenę, ale zrobiłam teraz po południu jeszcze jeden, dokładnie zgodnie z instrukcją i wyszła piękna kreska :D Uspokoiło mnie to i więcej się już nie testuje, choćby nie wiem jak mnie korciło :) Trzeba wrzucić na luz i być dobrej myśli. Wkońcu to, że raz mi się przytrafiła biochemiczna, o niczym jeszcze nie świadczy.. A stres napewno nie pomoże.. Więc czekam cierpliwie na wizytę u gina 😊


Prosze. Możesz iść bez skierowania.
Jedyne co musisz zrobić to znaleźć najbliższa ciebie klinikę, zadzwonić i umówić się na wizytę.
Btw…w Polsce tez bete w większości robi się prywatnie i za opłata.
 
Ja mialam tylko w 4-5 tygodniu ciazy bole jakbym zaraz miala dostac miesiaczke. Teraz nie czuje nic. Czasem jak tutaj dziewczyny pisza o bolu podbrzusza to mysle czy napewno wszystko jest OK 🙈
Ja 5 tc i nie mam bólu jak na okres. To druga ciąża wiec moze dlatego...
Pytanie do dziewczyn ktorych to kolejna ciaza i są w 8 tyg. Czy szybciej widac brzuch??
 
reklama
Do góry