reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny to moja pierwsza ciąża więc pewnie wy wiecie więcej ;) badania prenatalne 1 trymestru to USG + Test Papa, czy cos jeszcze? W jakiej cenie sa u Was takie badania? We Wroclawiu widze ceny sa w granicach 400-600 pln. Czy wiecie moze czy pakiet LuxMed obejmuje te badani czy lepiek zrobic prywatnie?
Dziekuje za Wasze odpowiedzi z gory ;)
 
Mnie tak mdli od 3 tygodni, było tylko coraz gorzej, dzisiaj jak zwymiotowałam to jest troszkę lepiej... Ratuję się imbirem, ale czytałam, że też nie powinno się z nim przesadzać, spróbuję teraz pomarańczy :)
Z pomarańczą tez nie mozna. W poprzednich dwóch ciążach też pomarańczami się ratowalam mój gin powiedział że pół dziennie a ja siatkę 😅
 
A w którymjesteś tygodniu ciąży? Nie wiem, czy chodzi Ci o to samo zjawisko, ale ja w każdej swojej ciąży miałam tzw "stawianie się brzucha". Polegało to na tym, że właśnie cały brzuch się napinał, ale tak naprawdę mocno, robił się wtedy twardy i jakby wybrzuszony. Każdy jeden lekarz z którym to konsultowałam mówił, że jest to zupełnie normalne i że jest to po prostu trening macicy przed porodem. Nie pamiętam dokładnie w jakim tygodniu, ale te skurcze pojawily się u mnie napewno jeszcze w I trymestrze . Na pewno nie miałam jeszcze powiększonego brzuszka nawet.
No zdecydowanie nie można powiedzieć, że stawianie się macicy jest normalne w pierwszym trymestrze... Jeżeli zdarza się to rzadko i nie powoduje skracania szyjki to jest ok, ale w moim przypadku brzuch był twardy non stop i powodowało to skracanie szyjki. O tym czy to źle, czy nie, może zdecydować tylko lekarz.
 
Jezdzilabys na bete do Londynu z drugiego konca Anglii? ;) W mojej okolicy nie ma laboratorium gdzie moznaby za oplata wejsc z ulicy i zrobic testy, nie ma polskich klinik.

Prosze cie, nie zgrywaj głupiej.
Wyszukuje się klinikę, która jest najbliżej ciebie i jeśli chcesz to do niej idziesz. A jeśli nie to nie. To twój wybór.
Ale nie mow, ze na bete w UK potrzeba skierowania, bo to nieprawda.
 
Czesc dziewczyny.jestem dzis po kolejnym usg 7 tydzien. Jest zarodek z serduszkiem ale martwi mnie wyglad PECHERZYKA CIAzOWEGO. Jest taki płaski, dlugi i w samym rogu jest dzidzia.ciezko bylo zrobic usg.dopiero przez brzuch wszystko bylo widoczne. Znow sie martwie czy to normalne.czytajac inne fora to nie jest to dobra wiadomosc.boje sie ze znow poronie😢 czy ktos tez tak mial?
Kochana widzę, że jedziemy na tym samym wózku. Mój pęcherzyk jest spłaszczony przez bardzo napiętą macicę, zarodek też w rogu 😔 miałam wrażenie, że go ta macica zgniecie 😭 dostałam duże dawki progesteronu i nakaz leżenia, lekarz mówi, że za tydzień już na pewno będzie lepiej i najważniejsze, żeby macica się rozluźniła, żeby zarodek mógł pójść do góry... Jak sytuacja przedstawia się u Ciebie? Co mówił lekarz?
 
dziewczyny takie madre glowy jestescie
otrzymalam wyniki dziisaj zrobione
TSH mam na poziomie 0,012 :O :O ponizej zakresu referencyjnego :( (0,27-4,2)
zawsze w ciazy TSH mi spadalo ale jakos nie przypominam sobie zeby az TAK
czesto kobiety maja problem bo im rosnie w ciazy a ja taka dziwna :)
a bierzesz jakieś leki na niedoczynność?
 
Dziewczyny to moja pierwsza ciąża więc pewnie wy wiecie więcej ;) badania prenatalne 1 trymestru to USG + Test Papa, czy cos jeszcze? W jakiej cenie sa u Was takie badania? We Wroclawiu widze ceny sa w granicach 400-600 pln. Czy wiecie moze czy pakiet LuxMed obejmuje te badani czy lepiek zrobic prywatnie?
Dziekuje za Wasze odpowiedzi z gory ;)
Samo usg prenatalne 1 trymestru jest tańsze , test Pappa to jakgdyby dodatek bo jest to badanie biochemiczne , przesiewowe w Poznaniu średnio z testem Pappa lub FMF bo taka nazwa tez funkcjonuje to ok 400-450 zł. A co do luxmedu to żaden pakiet nie obejmuje badan prenatalnych. Mam najszerszy z możliwych a I tak muszę osobno płacić za prenatalne gdzies indziej.
 
Dziewczyny to moja pierwsza ciąża więc pewnie wy wiecie więcej ;) badania prenatalne 1 trymestru to USG + Test Papa, czy cos jeszcze? W jakiej cenie sa u Was takie badania? We Wroclawiu widze ceny sa w granicach 400-600 pln. Czy wiecie moze czy pakiet LuxMed obejmuje te badani czy lepiek zrobic prywatnie?
Dziekuje za Wasze odpowiedzi z gory ;)
Badanie pierwszego trymestru to rozszerzone usg. Jeśli chodzi o pappa, to jest dodatkowym badaniem i płatnym. Przeważnie usg+pappa to ok 500zł (w moich okolicach)


Z pomarańczą tez nie mozna. W poprzednich dwóch ciążach też pomarańczami się ratowalam mój gin powiedział że pół dziennie a ja siatkę 😅
a z ciekawości zapytam dlaczego nie można więcej niż pół? Bo rozumiem, że jest alergenem akurat. Mój gin akurat mówił żeby jeść cytrusy ze względu na witaminy. Owszem nie kilogramami, ale spokojnie jadłam 2 dziennie czy kilka mandarynek (je jadłam codziennie ).
Najlepsze było jak urodziłam i miałam mandarynki :D jedna położna mi zabroniła a za chwile przyszła druga i pochwaliła za dozę witamin 🤣🤣🤣🙈
 
reklama
Do góry